Forums
| Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Ce microfon sa cumpar, care sa capteze sunetul de pe toata scena ? | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| krys4ro |
|
||
![]() Registered Member #3435
Joined: 24 Nov 2008Posts: 2 |
salutare la toti, am si eu o problema , sunt necunoscator in domeniu, vreau un microfon pentru o serbare scolara care sa capteze sunetul de pe toata scena si m-am pierdut in termeni tehnici, omni, uni, condesator, dinamic etc. Vreau sa fie fixat undeva deasupra scenei. Multumesc anticipat celor care vor sa imi dea o mana de ajutor. [ Edited Wed, 19 Aug 2009, 11:26AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| krys4ro |
|
||
![]() Registered Member #3435
Joined: 24 Nov 2008Posts: 2 |
eventual daca are cineva unul de vanzare si la un pret pentru un buzunar de profesor ar fi ok
|
||
| Back to top |
|
||
| admin |
|
||
![]() ![]() Registered Member #1
Joined: 21 May 2008Posts: 1773 |
Thread mutat la "Echipamente Audio". - Double-postingul este INTERZIS ! - Alta data fii mai atent unde deschizi threadul ! - Citeste regulamentul siteului ! ----------------------------------------- Si ca sa fiu On-Topic : Pentru a capta sunetul de pe toata scena, iti recomand un microfon de fond foarte ieftin (30 de euro), eventual folosesti 3 astfel de microfoane imprastiate pe scena (stanga - mijloc - dreapta) : THE T.BONE SC300 Kondensator-Mikrofon Supernierencharakteristik Übertragungsbereich: 40-18000Hz Empfindlichkeit: -35dBV/pa (22,4mv/pa) Impedanz: 200 Ohm max. SPL: 136dB (THD kleinergleich 1% 1000Hz) Phantomspeisung: 36-52V Maße: max. Durchmesser 52 x 170mm Gewicht: 320g ![]() Pt orice altceva, iti recomand un set de 3 microfoane (asa se vand, la set, 1 set are 3 microfoane + accesoriile pt stativ + cutie) Sunt cele mai ieftine microfoane care chiar suna binisor, se poate chiar canta pe ele ! Ba de multe ori, suna mai bine decat multe modele de microfoane cu nume de firma pompos ... Costa cam 39 de euro 1 set ! Adica, 13 euro / microfon ... Setul este: BEHRINGER XM1800S SET ![]() ![]() PS: Daca ai bani de aruncat pe "firme", spune-mi Numa' sa te tii bine ...[ Edited Tue, 09 Dec 2008, 01:30AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| psr9000 |
|
||
|
Guest
|
Acest set Behringer il am si eu...Pot sa va spun ca in sali cu acustica mai proasta,le folosesc cu succes,desi am Shure si Senheiser...Calitate-bunicica,ptr pretul lor...Fortza-mare...!
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]











