Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Ton .kmp "supita burduf" | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| voitineanu |
|
||
![]() Registered Member #462
Joined: 24 Jul 2008Posts: 175 |
Buna ziua! Mi-a spus un prieten despre un ton denumit "supita burduf" auzit de el la un pa3x ,care suna extraordinar,dar pe care nu l-a putut incarca in pa600.Stie cineva in ce set se gaseste si cine e proprietarul? Multumesc anticipat pentru raspuns! |
||
| Back to top |
|
||
| calin78 |
|
||
![]() Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010Posts: 435 |
Ia legatura cu Vasi Onica
|
||
| Back to top |
|
||
| guiu |
|
||
![]() Registered Member #13340
Joined: 07 Sep 2013Posts: 16 |
voitineanu a scris ... Buna ziua! Mi-a spus un prieten despre un ton denumit "supita burduf" auzit de el la un pa3x ,care suna extraordinar,dar pe care nu l-a putut incarca in pa600.Stie cineva in ce set se gaseste si cine e proprietarul? Multumesc anticipat pentru raspuns! Vezi ca l-am pus la download tre.numai sa astepti sa se aprobe! Bafta! |
||
| Back to top |
|
||
| nelu_nelu |
|
||
![]() Registered Member #12927
Joined: 04 Jun 2013Posts: 191 |
merge si la pa 800 dn. Eugen ?
|
||
| Back to top |
|
||
| voitineanu |
|
||
![]() Registered Member #462
Joined: 24 Jul 2008Posts: 175 |
Multumesc mult! Guiu te respect!Folosesc tonuri de ale tale,care suprapuse peste setul encodat al lui AD,raspund mai bine la mana decat cele din set. Din pacate am aflat ca pa600 nu importa kmp-uri si trebuie facut tonul in format .pcg si salvat ca set ca sa poata fi incarcat din user sound.Am mai aflat ca pa600 nu citeste tonuri compresate si daca wav-urile din ton au fost compresate corect si vor fi decompresate in pa3x,le va citi....Of!Greu cu tehnologia asta cand esti incepator in "ale korg-ului"... [ Edited Wed, 22 Oct 2014, 09:13AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| guiu |
|
||
![]() Registered Member #13340
Joined: 07 Sep 2013Posts: 16 |
nelu_nelu a scris ... merge si la pa 800 dn. Eugen ? Da merge eu am pa800! |
||
| Back to top |
|
||
| guiu |
|
||
![]() Registered Member #13340
Joined: 07 Sep 2013Posts: 16 |
Cu placere Vointineanu ma bucur ca ti-am putut fi de folos!
|
||
| Back to top |
|
||
| nelu_nelu |
|
||
![]() Registered Member #12927
Joined: 04 Jun 2013Posts: 191 |
cum il incarc in clapa ca nu ma descurc nici ksf nici kmp,,?
|
||
| Back to top |
|
||
| guiu |
|
||
![]() Registered Member #13340
Joined: 07 Sep 2013Posts: 16 |
apesi butonul "sound",apoi "record" apoi butonul "Meniu" dupa care pe ecranul(afisajul) clapei o sa-ti apara doua submeniuri TimeSlice si MultiSample tu pui degetul pe MultiSample dupa care apesi dreapta sus in coltul ecranului si dupe ce-ti apare pagina apesi Import apoi selectezi sunetul care vrei sa-l incarci , ok si ce mai cere dupa care il gasesti in multisample de obicei ultimul de jos! Bafta! |
||
| Back to top |
|
||
| nelu_nelu |
|
||
![]() Registered Member #12927
Joined: 04 Jun 2013Posts: 191 |
multumesc,,,
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






