Forums
| Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Defectiuni, reparatii, configurare si setari PC |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| DYNACORD CMS 1000-3 | ||
|
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| dutu |
|
||
![]() Registered Member #469
Joined: 24 Jul 2008Posts: 79 |
Salut! Deci am incercat sa inregistrez muzica dintr-un mixer dynacord in laptop. Am folosit programul Audacity, dar se pare ca nu imi inregistreaza decat prin microfonul de la laptop, ca si cum cablul bagat din mixer in laptop este nul. Ce setari trebuiesc facute la program sau la laptop, ca sa pot inregistra normal, nu prin microfonul de la laptop. Astept raspunsuri! Multumesc anticipat!
|
||
| Back to top |
|
||
| Serghei92 |
|
||
![]() Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013Posts: 668 |
Deci, depinde in primul rand care intrare ai folosit-o la laptop. Pentru calitate mai buna folosește line in. Iar ca sa se audă, vezi ca la programul audacity ai undeva sus volumul microfonului si chiar lângă sau dedesubt ai niste setări ca sa selectezi intrarea. De obicei scrie microfon cu o săgetuța mica. Dai clic acolo si selectezi line in. După setezi volumul mixerului, adică undeva in dreapta sus pe mixer ai un volum sub care scrie Rec out. Acolo reglezi semnalul ce se duce in laptop si sa fii atent sa nu sara din grafice, ca astfel se aude distorsionat. Sper ca am fost de ajutor!
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
Am bagat setul si nu a mai pornit clapa! Am bagat OS si vad ca si-a revenit. Nu mai bag asa ceva!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
Würde gerne helfen die Pa5 sachen für Pa 4 zu erledigen.Habe Korg Pa manger 5,2 könnte ich erledigen.Aber ich denke das Problem werden die Drums sein alles anzupassen usw.
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
Va rog daca îl poate face cineva și pentru cei cu pa4, mulțumesc
[download] Korg I30 OS 2.1.3
grazie carissimi.
[download] Korg I30 OS 2.1.3
Buon giorno avrei bisogno di questo os per aggiornare la mia korg i30.Grazie




