Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
ilkin shemkirli KORG PA 800 UPDATE PA3X OPERATING Fakeeeee
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Daniel_AD
Mon Mar 23 2015, 08:55AM
Guest
ValiS a scris ...

Suiram...un prim avertisment..! Observ ca nu intri pe forum sa postezi constructiv...doar pentru ironii si polemica..! Problemele tale cu Daniel nu ne privesc..! Daca ai ceva la obiect de spus.te rog...daca nu-mai bine taci..!


Multumesc mult Vali pentru atitudine,personal nu-l mai bag in seama pe acest individ...nu se merita!

ionut74 a scris ...

AD nu te supara dar omul e dator sa incerce daca isi ia teapa sau nu asta e,tot asa ai zis si cu extensia la pa800 ca o sa avem probleme dar clapa merge super,nu vreau sa intru in hara cu tine


Asa este,cine se pricepe sa faca ceva bun si in siguranta,este liber sa faca ce crede,ca poate ajuta pe altii!
Sincer,nu stiu despre ce extensie este vorba dar,daca iti merge bine,este foarte bine!
Nu stiu daca va mai aduceti aminte,ca eu am fost primul care a facut teste cu 1GB RAM la Pa2xPro si Pa800....am pus si poze!
Doar ca clapele au rezistat c-am 2 ore dupa care s-au ars placile de baza!
Sa modifici un OS,ai nevoie de codurile in acel ISO,iar eu din fericire le am pentru toate modelele,dar inainte sa dau mai departe tuturor,testez! Daca e SAVE,le dau,asa cum am facut si cu 16DK la Pa2x si Pa800,daca nu e in siguranta,nu dau,pentru ca nu vreau sa ma injure cineva,ca si-a ars clapa!
Am citit multe discutii,atat aici cat si pe alte forumuri si am vazut ca foarte putini inteleg legatura dintre Hardware si Software!
Probabil ce ai tu,are o legatura intre Hardware si Software,nu stiu ,nu am vazut si nu contest...dar totusi,pana nu vad,nu cred!
M-am oprit atunci din acele teste,pentru ca aparuse Pa3x,iar eu tin pasul cu NOUL!
Dar cand am vazut titlul acestui THREAD,cum ca OS de Pa3x merge pe Pa800,mi sa parut o aberatie si chiar vreau sa-l felicit pe cel care a deschis discutia,spunand adevarul despre acesta incercare a celor care vor sa faca bani din orice,calcand pe morminte...chiar am vazut acel video pe youtube,dar nimeni nu poate stii ce Hardware este in acel Pa800!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
M-a intreb; Chiar nu le este mila de cei care muncesc din greu sa-si cumpere un instrument?!?!?!
Eu lucrez pentru oameni,nu impotriva lor!
Sanatate si numai bine va doresc tuturor!


[ Edited Mon Mar 23 2015, 09:19AM ]


Back to top
Suiram
Mon Mar 23 2015, 12:19PM
Registered Member #14993
Joined: Thu Feb 19 2015, 03:57PM
Posts: 43
ValiS a scris ...

Suiram...un prim avertisment..! Observ ca nu intri pe forum sa postezi constructiv...doar pentru ironii si polemica..! Problemele tale cu Daniel nu ne privesc..! Daca ai ceva la obiect de spus.te rog...daca nu-mai bine taci..!


Ironii si polemici zici?!!Tu ai urmarit emisiunea ValiS?Cine a inceput cu ironii si pulemici?Acu eu fac ironii prin a spune ADEVARU despre acest parazit AD!!!
Vali daca iti place la varsta ta sa pupi lumea in cur pe mine unu iti spun cu mana pe inima nu ma deranjeaza ,dar eu nu pot sa ma manjesc de cct la gura ,asa ca fii tu liber si vorbeste si cantatii lu AD in struna ca bine a zis el citez: Offf,cat de naivi pot fi unii!!!!!!
Si completez saraci cu duhu !!!
Acu po sa-mi dai si ban ca nu ma dai afara din tara si nici din casa sa tii minte ..astea ce faceti voi is jocuri de copii chinuiti in copilarie !!!

Back to top
pustiulica
Mon Mar 23 2015, 12:25PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Din acest moment oamenii lipsiti de caracter vor disparea din aceasta comunitate, dati afara de mine, din primul moment in care vor afisa lipsa caracterului! Oameni care n-au facut absolut nimic pentru aceasta comunitate, care nu au caderea morala si nici macar umana, ajung sa vorbeasca asa la adresa unui om cum este Vali...

Consider ca este greseala mea ca nu l-am dat afara de pe site in primul moment in care a jignit, motiv pentru care imi cer scuze lui Vali si comunitatii ca l-am lasat sa-si mai afiseze inca o data caracterul, n-o sa se mai intample!

[ Edited Mon Mar 23 2015, 12:26PM ]


Back to top
Kapytanu
Mon Mar 23 2015, 09:07PM

Registered Member #9512
Joined: Sat Jun 26 2010, 02:11PM
Posts: 172
bercu a scris ...

Kapytanu a scris ...

Ticuta a scris ...

Asta este Sistemul de operare trimis de ilkin shemkirli in Romania Atentie nu functioneaza e o mare teapa
LINK: Click aici !

Chiar acum voiam sa iau si eu setul pentru pa1x.. vorbesc serios.
L-ai luat tu si nu ti-a functionat. Cat i-ai dat pe el?

e vorba de sistem de operare nu de set!


Da sistemul de operare am vrut sa zic. Din graba am gresit

Back to top
nyny
Mon Mar 23 2015, 10:15PM
Registered Member #13809
Joined: Sun Jan 12 2014, 07:02PM
Posts: 91
Probabil ca un specimen-ce cuvint frumos in raport cu caracterul lui-ca suiram o sa faca un alt cont si o sa jigneasca in continuare si o sa arunce cu noroi. dar cum bine a zis Pustiulica, acestia trebuiesc eliminati din vreme, nu lasati sa creasca mari si sa se creada invincibili. Acum stau si ma intreb, iar cei care mai vor sa arunce cu noroi in reputatia lui Daniel A, sa citeasca bine aceste randuri iar apoi sa comenteze. De ce oare un colos precum Korg nu a luat pe oricine in echipa lor pentru a colabora in elaborarea styl-urilor si ton-urilor romanesti???? de ce nu l-a luat pe marius-suiram, de ce nu l-a luat pe oricare dintre cei care ridica tonul si vorbesc urat, sau pe oricine altcineva?????cati dintre noi am facut ceea ce a facut Daniel A pentru cei ce detin Korg????cati dintre noi am dat atitea materiale gratis pt detinatorii de Korg???? si sa fim seriosi numai materiale de calitate.....haideti sa vedem cine mai poate face aceste lucruri si atunci firma Korg mai mult ca sigur ca o sa-l lase deoparte pe AD si o sa colaboreze cu cel care poate ajuta mai mult=la urma urmei Korg vrea vinzari cit mai mari nu?????credeti ca de dragul lui AD LASA UN ALT PROFESINIST CE-I POATE AJUTA LA CRESTERA VINZARILOR SI A REPUTATIEI????? SA FIM SEROSI DOMNILOR . Va doresc o seara frumoasa.

[ Edited Mon Mar 23 2015, 10:16PM ]


Back to top
ionut74
Mon Mar 23 2015, 11:07PM

Registered Member #12306
Joined: Thu Jan 31 2013, 12:34PM
Posts: 174
LINK: Click aici !
AD am incredere in tine ca poti sa-i dai de cap la acest OS

Back to top
costy38
Mon Mar 23 2015, 11:53PM

Registered Member #12119
Joined: Fri Jan 04 2013, 11:37AM
Posts: 74
asteptam!

Back to top
Daniel_AD
Tue Mar 24 2015, 03:01AM
Guest
ionut74 a scris ...

LINK: Click aici !
AD am incredere in tine ca poti sa-i dai de cap la acest OS


Am sa incerc de indata ce o sa pot face download!
Am facut Donatie deja,si astept sa mi se activeze posibilitatea de Download...spre rusinea mea,nu am stiut ca s-au schimbat regulile,imi cer scuze!
Aici confirmarea pentru plata pentru ADMIN;Confirmation number: 9YH09043YL781574W
Eu nu prea folosesc DOWNLOAD-ul de regula,eu doar fac UPLOAD!
Am o intrebare suplimentara Ionut; RAM-ul este standard KORG de 256Mb sau nu?...Daca e diferit,te rog sa-mi trimiti cateva poze fata/spate!
Multumesc anticipat!
Sanatate si numai bine va doresc tuturor!

[ Edited Tue Mar 24 2015, 03:04AM ]


Back to top
ionut74
Tue Mar 24 2015, 07:07AM

Registered Member #12306
Joined: Thu Jan 31 2013, 12:34PM
Posts: 174
Am sa desfac clapa maine si am sa pun pe site cum arata extensia

Back to top
chris76
Tue Mar 24 2015, 02:01PM

Registered Member #37
Joined: Tue May 27 2008, 11:23AM
Posts: 15
Oameni buni si dragi colegi...Mai intai de toate as dori sa-mi exprim si eu parerea despre acest OS...Chiar avem nevoie de atata RAM ?Sa fim sinceri cu noi insine la cantare publicul nu stie si nici nu aude daca avem 1GB Ram sau 200 GB RAM:) Eu unul am PA3x cu 256 mb si nici macar nu i-am folosit pe toti ...In ce priveste pe Domnul Andronescu trebuie sa fim corecti si sa recunoastem ca firma KORG nu ar fi lucrat cu un Om care nu are habar de aceste clape...Eu nu detin setul domnului AD si chiar si asha recunosc ca ma bucur ca avem si noi un roman care este in stare sa lucreze cu Korg...Toate aceste lucruri se intampla in folosul nostru...In loc sa ne ajutam unii pe altii, sa exersam sa ne dam sfaturi , multe persoane au numai chef de cearta si sunt GICA CONTRA...Nu este frumos si nici nu o sa ne fie de ajutor vreodata CEARTA...Haide-ti sa fim oameni si sa gandim productiv...Samsari si Tepari sunt destui pe Internet...
Respect celor care vor sa ajute si celor ce muncesc intradevar cu aceste Clape !
Salutari si numai bine

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap