Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Despre ipocrizie și nesimțire
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
remuscampean
Mon Apr 13 2015, 03:53PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Kmcoio, daca imi permiti o parere:

Cred ca inteleg prin ce treci. Am comentat recent, cu foarte mult bun simt, un articol oarecare pe un site (nu are importanta numele), in care criticam argumentat acel articol. Nu mi-a fost acceptat de catre moderatorii site-ului.
A doua zi, am mai lasat un comment cu si mai multa discretie, fara nici macar un cuvant vulgar sau vreo insulta, dar intarind critica. Nici un rezultat.

Dupa scurta vreme am hotrarat sa fac un experiment, si cu o alta adresa de email, am lasat un comentariu in care am laudat articolul sec, cu cuvinte ca “extraordinar”, “mai asteptam”, “multumim ca existati”, care a fost facut public imediat.

Am fost deranjat deoarece aceasta fatarnicie a fost facuta de catre o persoana cu pregatire teologica, nu mi-a venit sa cred ca un teolog educat nu accepta decat sa fie gadilat in orgoliu, ridicat in slavi, dar se intampla, suntem oameni.
Este probabil ca atunci cand iti iubesti copilul atat de mult incat il vezi perfect si nimeni nu ti-l poate critica, esti orbit de dragoste.

Este posibil ca Dl. Andronescu sa fie atat de atasat de munca lui, de clapele carora le face reclama, incat nu mai poate vedea obiectiv lucrurile. Sau e posibil sa o faca cu interes financiar. Sau ambele cauze.

Dar daca esti nemultumit de un lucru, nu prin defaimare iti rezolvi nemultumirea, ci pur si simplu te indepartezi de acel lucru. E ok ca ai povestit intamplarea, dar lasa-ne pe noi sa tragem concluzia, nu folosi injurii la persoana.

Numai de bine si spor in toate.



Back to top
Kmcoio
Mon Apr 13 2015, 08:39PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Asculta-ma, aici nu e vorba de injurii la persoana, e vorba de nesimtirea lor cu care am fost tratat pe forumul respectiv. Mai era putin si eram tratat ca ultimul infractor pentru ca le-am demascat unele practici comerciale nu tocmai ortodoxe. Normal ca iti sar nervii, cat ai fi de calm si de calculat.

Back to top
remuscampean
Mon Apr 13 2015, 11:06PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Despre Dl. Andronescu, cu sincer respect pentru munca sa, mai ales de pe youtube, in care a impartasit si celor necunoscatori despre meserie, priviti singuri la afirmatiile dansului: “fac tot ceea ce fac din pasiune, eu nu castig nimic” apoi, “am vandut x numar de unitati pe luna, castig fara sa fac nimic”. Imi insultati inteligenta Dle Andronescu, nu ca mi-ar pasa, sa fiti sanatos si sa faceti milioane si sa va bucurati de ele, dar ce rost au aceste note explicative??

Ma amuza oamenii care se scuza, asa cum se scuza si in acest caz Dl. Andronescu (acuzandu-se pe alocuri) si nu imi place nici mie lipsa de onestitate afisata atunci cand faci un business.
Pe termen scurt castigi, dar pe termen lung, foarte probabil, pierzi.
Businessul se clădeşte pe reputaţie, intr-o lume normala.

Apropo, putin off topic, stie cineva care e “return policy” la clapele astea Pa 300 la Mc Music? Le poti returna daca constati ca nu iti plac? Ti se dau banii inapoi in intregime? Exista vreun site bun de review-uri in Romania, site neutru, cum e in State “Yelp” de exemplu, unde se pot obtine informatii cat de cat corecte despre produse/servicii?




Back to top
Daniel_AD
Tue Apr 14 2015, 01:42AM
Guest
Pentru mine acum, este foarte clar de unde a plecat dusmania;
Cristi Popa(Kmcoio),ti-am atras atentia pe facebook si youtube,ca nu e compozitia sau orchestratia ta si de aia te-ai intors impotriva mea; LINK: Click aici ! mi-ai sters comentariul,dupa ce ti-ai cerut scuze pe facebook cand te-am deconspirat!
Cum poti spune ca e orchestratia sau compozitia ta,cand SET-urile AD&MC au deja 2 ani de cand sunt scoase??!?...stii macar armonia de la orchestratia/compozitie, de pe intro 1 ?!?! N-am stiut,ca daca nu poti executa o melodie ca originalul si o canti asa "dupa posibilitati" se numeste "compozitie proprie";))
Cine e ipocrit si nesimtit?!?!?...vezi ce mica e lumea si minciuna are picioare scurte?!?! A fost simplu sa-mi dau o explicatie la atitudinea ta defaimatoare la adresa mea!...ai inventat o "Povestioara,ca la gradinita"!!..atata poti.
Acolo suntem 4 Administratori si eu nu sunt responsabil de deciziile fiecaruia si Proprietar e Cosmin,el decide ce si cum e cu acel Site,iar daca tu te-ai luat la harta cu un copil,care nici macar nu-l cunosc,e problema ta baietas!!
Eu ce am facut,am facut din pasiune si inca fac,iar in momentul cand am vazut cata nesimtire poate exista in Romania,drept dovada este si video-ul de mai sus,am decis sa fac contra cost si encodate,tocmai ca sa diminuez la maxim,afacerile "de pe shantz" cu munca mea! Originalul se vinde in magazinele de specialitate,nu pe "shantz"!
La unii nu convine oricum si de aia nu mai pot eu!! Sa faca ce am facut eu,apoi mai vorbim!
La cine place munca mea,o cumpara si la cine nu place,nu o cumpara,ce e asa complicat?!?!?..daca ma urasti,de ce ai cumparat SET-ul AD&MC?!?! Iti recomand sa-l vinzi,altfel iti aduci aminte de mine,de fiecare data cand merge orga,iti faci rau singur!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Astia cati-va "GICA CONTRA" aveti impresia,ca prin defaimare reusiti sa indepartati pe cineva! GRESIT! Doar facand un lucru mai bine ca precedentul autor,poate schimba situatia...altfel,discutiile defaimatoare sunt apa de ploaie sau frectie la piciorul mesei!!
Daca nu va convine politica altor SITE-uri,de ce mai intrati acolo?!?...faceti experimente pe spinarea voastra,iar apoi va plangeti ca niste copiii,pe unde puteti; " vai ce am patit..!!!"
Chiar am dat un Search asa pe net sa vedem,cu cine stau de vorba;
LINK: Click aici ! ti-a suflat in ureche "prietenul" comun, Anghele,deci..este explicabila dusmania!
Nivelul tau,spune tot; LINK: Click aici !
Va tunat si va adunat... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif
Eu nu am nevoie de sustinatori pentru a ma apara de "GICA CONTRA",o pot face singur si deschis,oricand si oriunde sunt provocat.

[ Edited Tue Apr 14 2015, 03:36AM ]


Back to top
R.D.
Tue Apr 14 2015, 09:53AM
Registered Member #14527
Joined: Sat Sep 27 2014, 12:24PM
Posts: 25
Daniel_AD a scris ...

Eu ce am facut,am facut din pasiune si inca fac,iar in momentul cand am vazut cata nesimtire poate exista in Romania,drept dovada este si video-ul de mai sus,am decis sa fac contra cost si encodate,tocmai ca sa diminuez la maxim,afacerile "de pe shantz" cu munca mea!

Referitor la acest aspect, aș avea și eu o singură întrebare pentru dl. Daniel Andronescu : Recunoști afirmațiile din această postare ?



[ Edited Tue Apr 14 2015, 10:19AM ]


Back to top
Kmcoio
Tue Apr 14 2015, 10:04AM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Și care e nivelul meu, domnule Andronescu? Ai început cu atacurile la persoana? Eu cant foarte bine dragule, iar piesa de mai sus îmi aparține, singura parte care e "a ta" fiind aia din intro, cantata peste introducerea de țambal. Restul e al meu, pot sa asculte băieții cat vor ei și sa își dea cu părerea. Da, știu armonia, vezi ca eu nu sunt Marius Anghele, care, btw, avea dreptate cu privire la caracterul tău duplicitar, eu știu ce cant și la ce nivel sunt, nu ma impresionezi cu atacuri din astea de doi lei. Zici ca introducerile și ritmurile îți aparțin? Pe bune? Facem pariu ca nu sunt ale tale? Piesa de mai sus e a mea, orchestrata de mine armonic pe un ritm din setul tău pe care, apropo, nu am dat niciun leuț ci l-am luat FREE de aici de pe site. Îți vine sa crezi maestre ca nu ai realizat asta deși acum ceva vreme te umflai în pene pe aici ca "samplerele din setul original" suna altfel fata de cele din setul "copiat" în disperarea de a convinge prostii sa dea în continuare banii pe porcăria ta de SET? UITE CA EU AM SETUL COPIAT ȘI NU AI REALIZAT CA E IDENTIC CU AL TĂU! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )))) Singurul ritm care e ok în setul ala e cel de Hora Lăutari pe care l-ai făcut cu midi furate de la Perantz. SA ÎȚI FIE RUȘINE, REPET! Mai vrei exemple? Stilul de sarba etno îl am în Korg pa1x de cel puțin 5 ani și nu era de la tine. CV-ul pe minor șapte de la ritmul de Jiana Sibiu este copiat dintr-un style de hora miscată scris de Sorin Preda. Mai continui cu exemplele? Am dat e-mail la Korg sa vad dacă setul tău e aprobat și avizat de ei. Aștept cu deosebit interes răspunsul. Mai vrei ceva? A trebuit sa repar loopul la Accordion M1 și la Viori Poly, precum și la Contrabass T, ca nu ai fost în stare sa auzi pe sculele tale cum bâzâia SI-ul de lângă Do Central, la acordeonul M1. Și da, și pe setul original la fel făcea, am testat pe o minune de Korg pa600 de curios. Și vii tu aici și începi sa îmi critici cunoștințele muzicale atunci când ești prins cu ocaua mica. Da, ți-am șters comentariile, ca erai disperat sa faci reclama la setul tău obosit pe pagina mea de Facebook, iar hora instrumentata de mine, atât solistic cat și armonic NU ÎȚI APARTINE!!! Sa asculte băieții și sa își dea cu părerea. Hai ca deja ți-am dat prea multa atenție, sunt atât de satisfăcut ca te-am prins cu minciuna și nu ai realizat ca setul din clapa mea e ala free, de aia am și înregistrat soundul în format PCM High Quality la 24 de biți ca sa îți audă urechea bine. O zi excelenta. Apropo, nu ma interesează noutățile tale, iar țambalul tău suna a tabla pe orice alt ritm în afara de Hora lăutari din setul tău. P.S. : Cine ți-a spus ma ca în zona Sibiului Jiana se canta cu țambal? Poate ți-ar fi buna ceva modestie, ca nu le știi pe toate. Și, pe final, DA, ȘTIU SA CANT TOATE INTRODUCERILE DE PE STYLE la Hora lăutari, nu de aia am cantat tema aia armonica ce ÎMI APARTINE. Te roade, nu?

[ Edited Tue Apr 14 2015, 10:13AM ]


Back to top
albundy
Tue Apr 14 2015, 12:24PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Poate doar la cei naivi tine ce spune AD . Tot el spunea s-o votam pe UDREA ca e cea mai buna alegere pentru Romania ca presedinte . ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif Si tot la naivi tine gluma asta ca in Romania se canta cu korg datorita lui AD si seturilor sale . 3000 de seturi vandute dar oare s-au contorizat si alea care s-au dat gratis cu multdiscutata pa600?

Back to top
ipuk
Tue Apr 14 2015, 12:24PM

Registered Member #9857
Joined: Tue Sep 21 2010, 10:05PM
Posts: 61
Cu jiana nu ai dreptate,mai asculta si mai vb.Nu te enerva ca esti tanar iti apar riduri .Si apoi unu din aia de site-ul ala de korg-isti e de la tine din zona,numa ca deabia leaga 3 note,si alea nu au durata corespunzatoate in partititura.Restul e CAN-CAN.

Back to top
Daniel_AD
Tue Apr 14 2015, 12:28PM
Guest
R.D. a scris ...

Daniel_AD a scris ...

Eu ce am facut,am facut din pasiune si inca fac,iar in momentul cand am vazut cata nesimtire poate exista in Romania,drept dovada este si video-ul de mai sus,am decis sa fac contra cost si encodate,tocmai ca sa diminuez la maxim,afacerile "de pe shantz" cu munca mea!

Referitor la acest aspect, aș avea și eu o singură întrebare pentru dl. Daniel Andronescu : Recunoști afirmațiile din această postare ?




Binenteles ca recunosc,!...era prin 2013!
Acum sunt la alt nivel,uitate aici cum castiga AD banii adevarati:




Jobul asta deja e terminat,c-am intr-o saptamana,poti vedea urmarea pe pagina mea de FACEBOOK!
De la aparat de sudura,am trecut la macarale...fabrici,s.a.m.d!!
Pentru unii,munca e rusinoasa,pentru mine,munca aduce bunastare si stabilitate in viata,atat din constructii,cat si din contractele cu firma KORG si MC Music!!
Legat de Pa3x,este ca am avut dreptate in legatura cu MONOPULUL?!?!...deja au trecut 4 ani,mai e un pic si va anunt un NEW MONOPOL KORG,pe inca 5 ani

Kmcoio; La cum suna in mana ta SET-ul copiat,nici nu am stat sa ascult! Ce sa ascult,balaceli-legat de maini?!?!...tu ai impresia ca e bine, este?!?
Acum realizez,de ce Tudorica de la Valcea e jupan pe acolo prin zona!!!

[ Edited Wed Apr 15 2015, 12:38AM ]


Back to top
albundy
Tue Apr 14 2015, 12:29PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Nu e nimeni CONTRA dar incet ,incet lumea s-a saturat de maretie si grandomanie .Glumele astea tin la incepatori .
Daniel_AD a scris ...



Binenteles ca recunosc,!...era prin 2013!
Acum sunt la alt nivel,uitate aici cum castiga AD banii adevarati; LINK: Click aici !
Jobul asta deja e terminat,c-am intr-o saptamana,poti vedea urmarea pe pagina mea de FACEBOOK!
De la aparat de sudura,am trecut la macarale...fabrici,s.a.m.d!!
Pentru unii,munca e rusinoasa,pentru mine,munca aduce bunastare si stabilitate in viata,atat din constructii,cat si din contractele cu firma KORG si MC Music!!


Foarte bine ,dar nu cred ca intereseaza pe nimeni ce afaceri desfasurati dumneavoastra . Noi cantam la sarmale, dumneavoastra vad ca mai mult ati cantat pe santier Asa ca pe buna dreptate topicul asta este despre ipocrizie .

[ Edited Tue Apr 14 2015, 12:40PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap