Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Posesori Pa600 ajutor | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| acordeon84 |
|
||
![]() Registered Member #12694
Joined: 05 Apr 2013Posts: 35 |
Va rog sa-mi spuneti cum sau ce trebuie sa fac ca la selectarea unui oricare styl sa pot folosi absolut toate tonurile din mina dreapta decit cele 4 STS si as da un exemplu ca la GEM WK8. Acolo poti selecta performantele pentru fiecare styl in parte sau pot folosi abslout toate instrumentele care sunt incarcate la un singur styl si kiar daca trec la altul se pastreaza acelasi ton. Multumesc si sanatate
|
||
| Back to top |
|
||
| Serghei92 |
|
||
![]() Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013Posts: 668 |
Eu am pa900....si este un buton sub toate butoanele de la favorite, sau la ritmuri, unde scrie STR. Incearca sa vezi ce face butonul ala daca il ai!
|
||
| Back to top |
|
||
| acordeon84 |
|
||
![]() Registered Member #12694
Joined: 05 Apr 2013Posts: 35 |
Nu ...nu este
|
||
| Back to top |
|
||
| Picinicini |
|
||
![]() Registered Member #14313
Joined: 29 Jun 2014Posts: 56 |
STYLE CHANGE - buton situat in dreapta jos, dupa ultimul PERFORMANCE. Dacă e activat, atunci la schimbarea unei performanţe concomitent cu tonurile programate se încarcă şi styl-ul, dacă nu e activat atunci vei obţine exact ce-ţi doreşti - styl-ul ramîne neschimbat şi se schimbă doar tonurile care aparţin performanţei |
||
| Back to top |
|
||
| Serghei92 |
|
||
![]() Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013Posts: 668 |
Omul a zis ca vrea sa nu mai schimbe tonul ci doar ritmul. La style change îți schimba tonul, dar ritmul e același.
|
||
| Back to top |
|
||
| acordeon84 |
|
||
![]() Registered Member #12694
Joined: 05 Apr 2013Posts: 35 |
Prieteni hai sa incerc sa fiu mai explicit. Am styl de Hora rara si 4 STS (Supita, taraf, nai si sax) in alt Styl ca de exemplu Batuta acolo in STS intra(Fluer, Clarinet, Vioara si Gurini), iata aici intrebarea, cum fac ca in timp ce cint in stil de Hora rara am nevoie de ton de Vioara sau Fluier adica tonuri care apartin stilului de Batuta sau alte tonuri ale altor styluri. Multumesc
|
||
| Back to top |
|
||
| valinico |
|
||
![]() Registered Member #15021
Joined: 27 Feb 2015Posts: 238 |
eu am inteles ideea pt ca am aceeasi nelamurire!...am un style cu 4 sts....dar vreau sa pot folosi mai multe tonuri la mana dreapta din memoria clapei ! ex....daca in cele 4 sts-uri nu am o zeta ce fac ?..o caut in timp ce cant in memoria clapei ?
[ Edited Wed, 15 Apr 2015, 08:37PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| acordeon84 |
|
||
![]() Registered Member #12694
Joined: 05 Apr 2013Posts: 35 |
Foarte corect Valinico, asteptam poate ne lumineaza cineva
|
||
| Back to top |
|
||
| acordeon84 |
|
||
![]() Registered Member #12694
Joined: 05 Apr 2013Posts: 35 |
De fapt la un styl de hora sirba sau orice altceva poti incarca alte tonuri decit cele 4 STS dar sunt tonurile care sunt din fabrica a clapelor adica rindul de performante de jos
|
||
| Back to top |
|
||
| angelitto |
|
||
![]() ![]() Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014Posts: 1130 |
Pai tu poti salva in Performante ce tonuri vrei (zeta supita, etc)si cand canti le iei de acolo
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]









