Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ce apare nou la Musikmesse Frankfurt 15-18 Aprilie 2015 ¿
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
alex-lx
Tue Apr 21 2015, 12:59PM

Registered Member #386
Joined: Fri Jul 18 2008, 09:51PM
Posts: 184
Daniel_AD a scris ...

Daca este adevarat, este foarte scumpa...pacat!
Cu 2800 euro iti iei KORG Pa3x SH,sau Pa900 nou nout si mai ramai si cu bani!


Un korg Pa3x 76 key SH stare ideala usor il gasesti cu 2100-2300E max.
New e la 2700E pret liber si cu garantie,cate vrei.

sorry...sa revenim la subiect: Ce apare nou la Musikmesse Frankfurt 15-18 Aprilie 2015 ¿

[ Edited Tue Apr 21 2015, 01:02PM ]


Back to top
Daniel_AD
Tue Apr 21 2015, 03:12PM
Guest
alex-lx a scris ...


Un korg Pa3x 76 key SH stare ideala usor il gasesti cu 2100-2300E max.
New e la 2700E pret liber si cu garantie,cate vrei.

sorry...sa revenim la subiect: Ce apare nou la Musikmesse Frankfurt 15-18 Aprilie 2015 ¿


Sincer,habar nu am care sunt preturile in Romania la un Pa3x,doar am facut o paralele cu Ketron SD7,care mi sa parut foarte scump pentru ce ofera...nimic mai mult!!!
Revenind la Frankfurt,am ramas surprins de aceasta chitara de 2 milioane dolari;
LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
Gibson E-Guitar, are 400 Diamante si 1,4 kg Aur!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif


[ Edited Tue Apr 21 2015, 03:17PM ]


Back to top
alex-lx
Tue Apr 21 2015, 06:25PM

Registered Member #386
Joined: Fri Jul 18 2008, 09:51PM
Posts: 184
Daniel_AD a scris ...

Sincer,habar nu am care sunt preturile in Romania la un Pa3x,doar am facut o paralele cu Ketron SD7,care mi sa parut foarte scump pentru ce ofera...nimic mai mult!!!
Revenind la Frankfurt,am ramas surprins de aceasta chitara de 2 milioane dolari;
LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
Gibson E-Guitar, are 400 Diamante si 1,4 kg Aur!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif



Spre deosebire de KORG Pa3,Ketron SD7 ofera chiar foarte multe posibilitati pentru un arranger.Cel mai IMPORTANT e totusi SOUND-ul adevarat ce nu-l are nici un KORG PA Series.
Ce ofera mai mult un KORG Pa3??? Samples?,si atat?....NU e obligator...
....da,poate 76 key merita un SD7.

Ce apare nou la Musikmesse Frankfurt 15-18 Aprilie 2015 ¿


Back to top
Daniel_AD
Wed Apr 22 2015, 02:01PM
Guest
In 2015,nu intereseaza mai pe nimeni ,clape fara sempler!
Pe scena si nu numai,Pa3x ramane THE KING,de aia toti o vor!!
Am avut ocazia sa cant la o nunta cu o alta trupa care avea AUDYA...dupa cantare,respectivul clapar a vandut AUDYA si si-a luat Pa3x!!
Specific ca era englez si era vorba de muzica usoara!
Eu am Setul meu,pe care mi-am dorit sa-l dau tuturor dar,m-am razgandit...il am doar pentru mine.
Cu o clapa semplata,ramai in "TREN" cu evolutia muzicii(moda),ceea ce nu poti face cu o clapa fixa la tonuri si care rada filme...asta era neaparata nevoie la o clapa,mp4-avi!!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Personal,nu as da nici macar o mie de euro pe un SD7...e doar parerea mea!

[ Edited Wed Apr 22 2015, 02:01PM ]


Back to top
alex-lx
Wed Apr 22 2015, 05:05PM

Registered Member #386
Joined: Fri Jul 18 2008, 09:51PM
Posts: 184
Corect.In 2015,nu intereseza pe nimeni clape,cu sound de 2 lei cum au Korg(pa series).Un fel de Samples si atat...in rest minciuna.Principalul e:Să fie stabilă la soft!!!
---AUDYA...dupa cantare,respectivul clapar a vandut AUDYA si si-a luat Pa3x!!------mare Minciuni!!!..sau trebue sa fi fost prost tare..
Cit de bun n-ar fi setul tau.nu v-a suna niciodata macar aproape de un Ketron SD1(model din 2001 care suna super si in 2015).ma refer la muz.usoara.Pentru populara,manele etc. un G800/G1000 e prea bun.Pe you tu be se vede si se aude realitatea.
Arata filme e un mare plus!!!-chiar e mai fine decat un Vocal Remover nasol de pe pa3.Mai sunt lectii si exercitii muzicale,diferite, in avi sau un alt format video...in afara de filme cu desene animaLe.
Nu e parererea mea--e parerea multor colegi.
Toate bune!!!

Ce apare nou la Musikmesse Frankfurt 15-18 Aprilie 2015 ¿


[ Edited Wed Apr 22 2015, 08:11PM ]


Back to top
marius9
Wed Jun 17 2015, 12:12PM
Registered Member #14557
Joined: Thu Oct 09 2014, 09:27AM
Posts: 180
Daniel_AD a scris ...

KORG ,mereu e prezent cu ceva nou la targurile internationale de instrumente muzicale,arranger cu 88KEYS,e super ok...bravo lor!
Sunt curios,ce noutati ne ofera Ketron,Yamaha,Roland!!!
Fernando Draganici,deja a facut un DEMO cu acest instrument;
LINK: Click aici !


Poate stie cineva, deoarece informatiile oficiale sunt limitate: Korg Havian are si memorie pentru sample-uri sau nu?


Back to top
sarac.lipit
Wed Jun 17 2015, 07:58PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
probabil cînd vom intra în ue... va interesa şi roumînu messe. Pînă atunci, dăm cu drîmba şi cu ce mai avem de pe timpu ciuruiţilor...

acu să discutăm în contradictoriu despre SD7 şi PA3x... nu-i decît tachinare
Singura problemă-i că... dacă le ai pe ambele, nu se dublează petrecerile...

cum înainte veneau cu CD marii artişti, probabi în timp vor veni cu videoclipul pe un stick sau telefon... că se poate face petrecere şi cu telefonul pe tubu'nieu... chiar reuşită!

[ Edited Wed Jun 17 2015, 08:04PM ]


Back to top
marius9
Wed Jun 17 2015, 08:56PM
Registered Member #14557
Joined: Thu Oct 09 2014, 09:27AM
Posts: 180
Inteleg, insa Korg Havian are pana la urma si sampler (era intrebarea)?


Back to top
elgi
Wed Jun 17 2015, 11:04PM

Registered Member #196
Joined: Fri Jun 27 2008, 09:43AM
Posts: 777
Korg Havian 30 NU are sampler, din păcate...

Back to top
Daniel_AD
Thu Jun 18 2015, 02:12AM
Guest
alex-lx a scris ...

Corect.In 2015,nu intereseza pe nimeni clape,cu sound de 2 lei cum au Korg(pa series).Un fel de Samples si atat...in rest minciuna.Principalul e:Să fie stabilă la soft!!!
---AUDYA...dupa cantare,respectivul clapar a vandut AUDYA si si-a luat Pa3x!!------mare Minciuni!!!..sau trebue sa fi fost prost tare..
Cit de bun n-ar fi setul tau.nu v-a suna niciodata macar aproape de un Ketron SD1(model din 2001 care suna super si in 2015).ma refer la muz.usoara.Pentru populara,manele etc. un G800/G1000 e prea bun.Pe you tu be se vede si se aude realitatea.
Arata filme e un mare plus!!!-chiar e mai fine decat un Vocal Remover nasol de pe pa3.Mai sunt lectii si exercitii muzicale,diferite, in avi sau un alt format video...in afara de filme cu desene animaLe.
Nu e parererea mea--e parerea multor colegi.
Toate bune!!!

Ce apare nou la Musikmesse Frankfurt 15-18 Aprilie 2015 ¿



Off topic;
Ai si tu dreptate...cine sa creada adevarul despre setul meu de muzica usoara,daca nu-l are nimeni!?!?!
Suspiciuni mari,au fost si de SET-AD&MC,inainte sa apara,este?!?!?
Se spunea pe mai toate forumurile sau messurile; Andronescu a folosit mp3 in demonstratiile lui,trackuri originale de orchestra! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Cand "lumea" a pus mana pe SET-urile mele,a realizat ca e adevarat,ce spuneam eu,de aia se si vand ca painea calda!
Apropo; Tu ce clapa ai?...AUDYA?....SD7? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
M-am obisnuit cu personajele "GICA CONTRA",astea m-au si facut sa ajung la performante nesperate de multi!
Inca mai am multe de aratat si demonstrat...faptele vorbesc,nu gelozia,dusmania...etc!
Numai bine va doresc tuturor!

marius9 a scris ...

Inteleg, insa Korg Havian are pana la urma si sampler (era intrebarea)?



On topic;
KORG Havian,nu are sempler! Este dedicat in general pianistilor care vor si arranger!
KORG a decis asa.
Sanatate!


[ Edited Thu Jun 18 2015, 02:27AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style


[download] Studio romania 2023 pa3x Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:12
Nu se incarca Style


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap