Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Baterie Korg pa3X | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| AlexRadu |
|
||
![]() Registered Member #14845
Joined: 11 Jan 2015Posts: 13 |
Va rog mult, explicati-mi si mie, cum sta treaba cu bateria asta, cand se incarca, cum se incarca, cand se descarca, la ce ajuta? va rog frumos
|
||
| Back to top |
|
||
| rayzen29 |
|
||
![]() Registered Member #12936
Joined: 05 Jun 2013Posts: 155 |
In primu rand cand becul de stand by se stinge si se aprinde insemna ca se incarca.Unii spun ca sa o tii cat de mult timp in priza ca sa stea tot timpul incarcata, dar eu sincer nu am tinut o in priza si nu a patit nimic , asa ca daca o tii scoasa din priza in jur de 3 zile , bateria se descarca... dar nu i nici o problema ca o poti baga la incarcat si e ok.Sper ca te am putut ajuta....Sanatate!
|
||
| Back to top |
|
||
| cozyx7 |
|
||
![]() Registered Member #15150
Joined: 26 Apr 2015Posts: 44 |
da am si eu o intrebare,la ce foloseste bateria?
|
||
| Back to top |
|
||
| OzzY |
|
||
|
Guest
|
Eu cred (sper sa nu gresesc) ca bateria ajuta la mentinerea unei memorii "calde"...chiar si in PC daca o sa va uitati exista o baterie mica,rotunda.
|
||
| Back to top |
|
||
| AlexRadu |
|
||
![]() Registered Member #14845
Joined: 11 Jan 2015Posts: 13 |
multumesc rayzen
|
||
| Back to top |
|
||
| AlexRadu |
|
||
![]() Registered Member #14845
Joined: 11 Jan 2015Posts: 13 |
da ozzy, e adevarat. dar oare e bine sa o tin clapa mereu in priza? in standby?
|
||
| Back to top |
|
||
| viorel t |
|
||
![]() Registered Member #162
Joined: 23 Jun 2008Posts: 198 |
din ce am inteles eu ajuta la viteza de pornire a clapei daca bateria e goala porneste mai greu dar merge .
|
||
| Back to top |
|
||
| AlexRadu |
|
||
![]() Registered Member #14845
Joined: 11 Jan 2015Posts: 13 |
ms Vio
|
||
| Back to top |
|
||
| raducu_fbt |
|
||
![]() Registered Member #13391
Joined: 18 Sep 2013Posts: 75 |
Bateria De la korg pa3x ajuta la incarcarea memoriei RAM mai repede cat si a resurselor daca nu ma insel. De asemeni cred ca tine si ora si data clapei, cum spunea un coleg mai sus la fel ca la calculator! Nu in urma cu mult timp a fost o problema cu bateria clapei, iar cei de la korg au chemat in service pe cei care si-au achizitionat pa3x inainte ca ei sa anunte problema. Un gest foarte frumos din partea lor! Sper ca ti-am fost de ajutor!
|
||
| Back to top |
|
||
| AlexRadu |
|
||
![]() Registered Member #14845
Joined: 11 Jan 2015Posts: 13 |
Va multumesc frumos!
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







