Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
ajutor disperat set tyros2
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
miki67
Wed Jul 29 2015, 10:23PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
Buna seara la toti.
Inca de la inceput imi cer mii de scuze pentru deranj.
ma aflu intr-o situatie penibila.din greseala fiul meu a sters setul bun din clapa tyros2 a unui prieten.nu are un backup ,nimic.tin sa precizez ca atit eu cat si prietenul meu nu suntem muzicanti.cum a ramas fara servici,si-a cumparat un tyros 2 de ocazie sa mai uite de necazuri.acum ce puteam sa fac,decat sa-i cumpar un set.asa am si facut,numai ca domnul care mi l-a vandut (activeaza pe mai toate saiturile de clape acest domn) care dealtfel mi-a promis ca imi va da un set complet gata de folosit,mi-a vandut o mare teapa,adica niste tonuri si cateva styluri cu instrumentele aiurea pe trackuri si asa mai departe,fara REG.
MA poate ajuta cineva? va rog din suflet!
Multumesc anticipat!

Back to top
Minel
Thu Jul 30 2015, 02:41PM

Registered Member #13587
Joined: Thu Nov 21 2013, 06:48PM
Posts: 439
Miki sa inteleg ca a sters setul de pe hard sau de pe stik? Cum a ajuns copilul acolo? Ideal ar fii, sa dai numele bijnitarului mincinos, pentru a nu se mai intampla asa ceva. Pune-i numele, nu-ti fie teama. Una peste alta, incearca ceva seturi de la download, cu toate ca majoritatea sant praf. Dar poate gasesti ceva bunicel.

ps: Nu va mai intepati fratilor cu asa-zisele seturi beton. Nu exista asa ceva. Niciun set nu este complex. Cum sa dati bani pe nimic?

[ Edited Thu Jul 30 2015, 02:43PM ]


Back to top
miki67
Thu Jul 30 2015, 05:45PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
Salut Minel!mersi pentru raspuns.fiului meu ii cam place sa butoneze pe la clape,calculator,etc. a sters tot dupa hard.deci eu nu caut set beton,ci unul de folclor,pe care sa-l bag in clapa si sa nu mai fie nevoie sa caut eu tonurile aferente fiecarui instrument de pe trackuri di styluri.nu stiu daca ma exprim corect,pentru ca nu am mare cultura in privinta clapelor(si nu numai).asta mi-as fi dorit.persoana asta mi-a promis exact acest lucru,pe care nu la indeplinit nici pe departe.
Salutari la toata lumea!

Back to top
pustiulica
Thu Jul 30 2015, 05:57PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
@miki67, poti incerca la cineva care se pricepe, o recuperare a datelor de pe hard, se poate. Se baga hardul intr-un rack si se rezolva de catre cineva care stie.
Legat de setul teapa cumparat, chiar nu inteleg, nu ai probat nimic? Daca ai dovada trimiterii banilor catre respectivul, mergi la politie si fa-i plangere pentru inselaciune sau abuz de incredere!
Si, bineinteles, da-i numele aici, sau macar userul sa stim toti cu cine avem de a face, sa marginalizam mizerabilii in comunitatile online!

[ Edited Thu Jul 30 2015, 05:57PM ]


Back to top
miki67
Thu Jul 30 2015, 06:32PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
Va salut si multumesc mult pentru raspuns.din acel set cumparat(pe care dealtfel o sa-l urc aici pe sait daca imi dati permisiunea)bineinteles ca am probat,dar cum am mai spus,eu cerusem acetui individ un set pe care sa-l bag in clapa si sa-l pot folosi imediat.nu pretindeam un set ,,bomba,, dar nici sa stau sa caut de nebun fiecare sampler sa-l asignez la fiecare track pe styluri.una pentru ca nu ma pre pricep si in al doilea rand pentru ca nu am timp.
numele acestui individ,o sa-l dau,daca nu rezolva problema pana maine.
in ceeace priveste recuperarea datelor de pe hard,am incercat eu personal cu diferite programe,dar fara succes.ceva se reuseste recupera dar fara a se putea folosi pe clapa,adica niste date nu intregi sau eronate.
Va salut cu mult respect!

Back to top
albundy
Fri Jul 31 2015, 09:17PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Pana la urma ai rezolvat-o cu individul ala ? Ca nu i-ai dat numele

Back to top
miki67
Fri Jul 31 2015, 10:34PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
Salut!tocmai ìi scriam pentru a nu stiu cata oara,dar nu-mi raspunde nici la tel.citeste mesajele(pe facebook)dar nu-mi raspunde.i-as da numele,dar sincer ma mai gandesc.nu prea imi sta in caracter sa fac rau.intre timp pot sfatui pe cei care vor sa cumpere ,,seturi beton,, sa nu cumpere fara demo nici chiar de la cei mai cunoscuti pe acete saituri.

Back to top
albundy
Fri Jul 31 2015, 10:39PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Si tu mai stai sa negociezi cu el si sa te rogi de el sa-ti raspunda la telefon? Da-i frate numele aici si mergi la politie sa faci plangere ca te-a inselat .Sa-l vezi apoi cu dosar penal pentru inselaciune.Ai ceva dovezi ca i-ai trimis bani? Mai stai sa te rogi de el dupa ce si-a batut joc de tine ? Spune la lume cine e sa vada si lumea cine vinde seturi descarcate de pe site moka.
Ca nu vrei sa faci rau, nu vrei ,dar nici sa-si bata altul joc de tine nu cred ca-ti convine.Asa esti tu in situatia asta. Si astepti ca el sa-si tina promisiunea

[ Edited Fri Jul 31 2015, 10:45PM ]


Back to top
Graffiku
Tue Nov 03 2015, 12:38AM
Registered Member #15465
Joined: Fri Oct 16 2015, 11:19AM
Posts: 7
miki67 a scris ...

Buna seara la toti.
Inca de la inceput imi cer mii de scuze pentru deranj.
ma aflu intr-o situatie penibila.din greseala fiul meu a sters setul bun din clapa tyros2 a unui prieten.nu are un backup ,nimic.tin sa precizez ca atit eu cat si prietenul meu nu suntem muzicanti.cum a ramas fara servici,si-a cumparat un tyros 2 de ocazie sa mai uite de necazuri.acum ce puteam sa fac,decat sa-i cumpar un set.asa am si facut,numai ca domnul care mi l-a vandut (activeaza pe mai toate saiturile de clape acest domn) care dealtfel mi-a promis ca imi va da un set complet gata de folosit,mi-a vandut o mare teapa,adica niste tonuri si cateva styluri cu instrumentele aiurea pe trackuri si asa mai departe,fara REG.
MA poate ajuta cineva? va rog din suflet!
Multumesc anticipat!


Colegu, ai rezolvat cu set-ul? te ajut cu placere .. doar spune-mi.


Back to top
miki67
Tue Nov 03 2015, 02:02AM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
Salut! in primul rand iti multumesc mult pentru disponibilitatea de a ma ajuta. am rezolvat dar in foarte mica parte.pe departe de ce a avut el in clapa.chiar daca a trecut ceva vreme,ar fi fericit sa il putem rezolva chiar si acum.ma poti ajuta?

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap