Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
New KING, KORG Pa4x Oficial !!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
adryan81
Fri Apr 22 2016, 04:02PM
Registered Member #6917
Joined: Wed Mar 04 2009, 09:35PM
Posts: 288
Mersi myrcyone, ti-as fi recunoscator daca ai pune la download os 1.1.3, fiindca am cautat dar nu il gasesc pe net.

Back to top
myrcyone
Fri Apr 22 2016, 04:42PM

Registered Member #289
Joined: Tue Jul 08 2008, 06:04PM
Posts: 105
Gata adryan81...l-am pus la Software-sisteme de operare.Acum mai dureaza un pic sa-l aprobe administratorii.Bafta !

Back to top
myrcyone
Fri Apr 22 2016, 05:20PM

Registered Member #289
Joined: Tue Jul 08 2008, 06:04PM
Posts: 105
adryan81....poti merge la download....au afisat os 1.1.3. bafta !

Back to top
adryan81
Fri Apr 22 2016, 05:41PM
Registered Member #6917
Joined: Wed Mar 04 2009, 09:35PM
Posts: 288
Multumesc mult, raman dator, momentan sunt la munca, mai pe seara cand ajung acasa o sa il descarc. Sanatate

Back to top
geogenesys
Fri Apr 22 2016, 05:59PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Daniel_AD a scris ...

ciobanu a scris ...

Iar va luati de Andronescu


Stai linistit, ca ei se cearta singuri! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif



Deci nu ai nici un raspuns pentru ca stii ca nu ai semplat niciun tambal de-a lui Nuca!!! Puteai tot la fel de diplomat sa fii si sa ma contrazici elegant...nu sa-mi intorci vorbe urate, ca nu ai fost cu nimic mai bun ca mine!!!!
Lumea te respecta pentru ceea ce ai facut, pt tutoriale si explicatii...si-ti multumesc, daca vrei, ca sa-ti arat ca nu-s neam prost!!! dar hai sa vorbim putin si despre setul AD si de felul in care a fost facut...daca vine vb de samplerele folosite si cui apartin de fapt...eu stiu ca e imposibil sa semplezi totul de la zero...e f costisitor si imposibiil pt ca de ex un braci bun nu-l gasesti oriunde....sau tambal bun...dar de aici si pana la a-ti insusi munca altora si a o vinde....si sa mai critici si pe altii pentru ca au folosit tonuri de la tine cand au vandut seturi....deci unde e corectitudinea?? Nu-mi place circul, dar oricand vrei iti iau tonurile din set la rand si iti spun care sunt facute de tine si care nu....

incepand cu tobele care sunt de la Dynamix(Ro kit 7 e tobita lui Onica) si pana Viola Staccato care este de fapt Braci grass....ai un bas si o chitara de la Radic, din Zija set, inca o chitara din Blerim facuta, alti doi basi luati din Sadowell, sax doza stii ca e facaut de cineva de la Constanta, Zeta flajeolet de la Claudiu, taragotul e a lui Sorimanu, celalalt taragot e semplat de Iulik de la Tulcea din Genesys, contrabasii luati de prin Zenu si Gorduna, sax tenor provine dintr-un sampler de la Msax, deci nu e semplat de tine, Z chitara e de la Filipan, deci....Acoordion M 1 este fe fapt Supita G-AD, ala vechi, umblat la oscilatoare si celellte au istorie veche...M2 e imprumutat la fel,...ai sufocat orga aia...ai bagat zeci de oscilatoare de nu se mai intelege nimic in cantare....apoi stylurile, formulele, le-ai imprumutat sub pretextul de concurs si colaborare....vezi ritmul de Fugarita de cine e facut de fapt? Hara lautari la fel....apoi executiile de pe introuri la Brau pariez ca nu-s facute de tine....am o banuiala dar din respcet pt el nu dau numele...etc...etc, ce sa mai lungim

Percutiie le-ai luat din seturi de la Marius Talent care si el le-a luat de la turci, albanezi, sarbi, croati... Cu ce ai mai ramas de fapt???


Ai scos Balkan set!!!!??????? Am seturi cumparate de pe eBay, din care iti demonsntrez oricand si daca trebuie iau legatura cu oamenii respectivi....deci iti demonstrez oricand ca ai facut copy -paste la styluri si la tonuri....

[ Edited Fri Apr 22 2016, 06:18PM ]


Back to top
geogenesys
Fri Apr 22 2016, 06:05PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Deci, da-ne te rog niste explicatii, niste dovezi!!! Si cei care tineti cu el...sa tineti , nu ma deranjeaza, ca a facut si lucruri bune omul, nimic de zis...dar ori esti om si esti cinstit, ori nu mai esti!!!! Tot atac la persoana se cheama si acum????

Eu am zis si o mai zic...mai avem mult pana sa-i ajungem pe sarbi, croati, albanezi, turci...sa facem styluri si samplere ca ei

[ Edited Fri Apr 22 2016, 06:27PM ]


Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 23 2016, 01:24AM
Guest
geogenesys cu cine te certi aici?!?!?
Ai prea multe frustrari si nu-ti face bine la sanatate! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Daca vrei sa critici pe cineva, iesi in strada si striga tare; JOS AD
Pentru mine este egal cu ZERO.
E probelema ta ca dai bani pe eBay la materiale care eu le-am dat gratuit cu multi ani in urma!
Spunei la respectivul "autor" sa mai faca si altele ca sa te convinga ca e facute de el!
De la mine o sa mai vezi "ceva", cand o apare Pa5x, doar sti ca eu demonstrez cu fapte nu cu vorbe!!!
Imi aduc aminte cu nostalgie cum a aparut materialul asta, lumea uita repede cum le suna clapele in 2009, 2010, 2011, 2012...:)



Aici era la un chef in 2011 la Moeciu(pertecere KORG) si dadusem deja gratuit cu cateva luni inainte acest set Balkan, pe care tu ai dat bani in 2016 sau 2015!
Imi aduc aminte ca eram mahmur ,ca-mi daduse Sergiu o palinca adevarata de-mi taiase legaturile cu muschii!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ))



[ Edited Sat Apr 23 2016, 01:52AM ]


Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 23 2016, 02:12AM
Guest
Sunt bun daca nici dupa 4 ani Hakerii care au spart NASA si Microsoft nu au reusit sa sparga un SET AD&MC! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Important este efectul... aia a fost reusita adevarata, nu banii!
Tot ce mi-am dorit in viata am reusit sa fac, multumesc lui Dumnezeu.
Cine nu intelege rostul KARMEI, doar constata ca nu-i merge nimic si e nemultumit tot timpul de ceva sau de cineva!
Sanatate si numai bine.

Back to top
albundy
Sat Apr 23 2016, 08:05AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Ehe. La lautari se fura doar meseria ,seturile se completeaza ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Back to top
Serghei92
Sat Apr 23 2016, 08:51AM

Registered Member #12541
Joined: Fri Mar 01 2013, 02:50PM
Posts: 714
Daniel_AD a scris ...

Sunt bun daca nici dupa 4 ani Hakerii care au spart NASA si Microsoft nu au reusit sa sparga un SET AD&MC! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Important este efectul... aia a fost reusita adevarata, nu banii!
Tot ce mi-am dorit in viata am reusit sa fac, multumesc lui Dumnezeu.
Cine nu intelege rostul KARMEI, doar constata ca nu-i merge nimic si e nemultumit tot timpul de ceva sau de cineva!
Sanatate si numai bine.

Setul întreg poate nu e spart, dar cel puțin partea de folclor ce ne.a interesat pe noi e scoasă. Băieții de la Moldova toți au material AD pe clapă. Chiar si eu m.am jucat un pic cu Hora lăutari alaltaieri. Dacă vrei pun si demo. Și pe clapă am setul meu...deci practic nu stiu ce ar mai fi de spart. Tonurile? Sunt si de astea gârla. Asa ca, poate va dau un impuls, lăsați istoria si uimiți.ne cu ceva "trăznet" pentru pa4x ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set KORG PA4X Viorel - Excl Posted by bisau on 25 Sep : 18:48
Este setul vechi?


[download] Set Korg Pa4X 2020 CRISTIAN PALADE CHISINAU Posted by cozyx7 on 15 Sep : 22:36
merge incarcat direct in pa1000 sau trebuie pus pe bucăți ?


[Content] Cerere de descărcare Posted by Rulik30 on 21 Aug : 21:30
Salut dragilor! Am încărcat o mulțime de fișiere pe site - (Stiluri BEREGOVO pentru Thomann AK-X1100 și Medeli AKX-10, Stiluri Camaro pentru Thomann AK-X1100 și Medeli AKX-10, 2kPo [more ...]


[download] Manele korg pa80 Posted by valitzu_bv on 17 Aug : 23:06
nu e nimica bun in set


[download] Guerrini samples Posted by dangiuca on 13 Aug : 15:25
Buna ziua !




Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Evangelos Odysseus Papathanassiou - Vangelis (29 martie 1943 - 17 mai 2022)
"Cu cât ai mai mult succes, cu atât devii mai mult un produs al ceva care generează bani."



FB
Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap