Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Yamaha S750,S770 sau S950? | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Bogdan89 |
|
||
![]() Registered Member #14488
Joined: 09 Sep 2014Posts: 97 |
TVA-ul scade doar pentru firme, preturile la raft vor ramane aceleasi. Este o incurajare pentru ca firmele sa-si plateasca la stat toate datoriile reducand astfel evaziuinea fiscala. A scazut TVA-ul la alimente si in prezent nu vad nicio diferenta de pret fata de trecut. Dc? |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Ei, nu e chiar asa! S-au msi redus un pic, dar nu cu valoarea in minus a TVA...
|
||
| Back to top |
|
||
| abdon |
|
||
![]() Registered Member #1425
Joined: 10 Sep 2008Posts: 226 |
In final, chestia care am spus-o cu TVA-ul a fost in spirit de gluma. NU faceti un subiect din asta aici , Ieri noaptea, adica am stat pana dimineata la 6, nu am putu descarca Pack-ul, cutia de la orga era in pod, si nu puteam deranja familia. Acum am fost si am luat informatia, multumesc gigiflo esti om de mare caracter, pe ce cont sa trimit berea? In mare parte ma multumeste setul, cum spuneam, nu cant doar cu hore, si muzica nu consta doar in tambale, cant cu diverse ritmuri. Pacat ca doar 3 ritmuri au alocat romanilor.
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Cu multa placere! Nu sunt lamurit de ce ai spus ca doar 3 ritmuri sunt alocate romanilor. Nu ai descarcat pack-ul South East Europe? Acolo sunt 20 de ritmuri romanesti, nu cine stie ce, dar in mare sunt suficiente si folositoare. Daca nu ai spus-o critic vorbind, mi-e teama sa nu fi incurcat pack-urile. Fiecare are un listing la Detail... |
||
| Back to top |
|
||
| abdon |
|
||
![]() Registered Member #1425
Joined: 10 Sep 2008Posts: 226 |
gigflo, posibil sa fi incurcat, eu am descarcat pentru 770, si mi-a dat asta, dar nu e bai, posibil sa fie si o facatura yamaha, sa scoata ochii clientului, asa scrie cum ai spus, dar in set e altceva, posibil sa fi descarcat gresit, dar numai conteaza, m-am linistit LINK: Click aici! Posibil sa fi luat gresit. gigiflo, inca odata iti multumesc. [ Edited Thu, 01 Oct 2015, 01:04PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Link-ul si pack-ul e cel la care m-am referit si eu. Deocamdata, atata poate Yamaha oficial...
|
||
| Back to top |
|
||
| tavylazar |
|
||
![]() Registered Member #8777
Joined: 15 Jan 2010Posts: 42 |
@Sambataru, vezi ca esti in eroare:) , ti-am scris si mai sus in thread, link-ul pe care l-ai pus duce la WE pack nu la SE...oricum pack-ul are multe tonuri bune, iar style-uri gasesti cu sutele pentru tyros de ex. apoi le poti mixa in YEM...
|
||
| Back to top |
|
||
| tavylazar |
|
||
![]() Registered Member #8777
Joined: 15 Jan 2010Posts: 42 |
aici veti link-ul LINK: Click aici! |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
tavylazar a scris ... @Sambataru, vezi ca esti in eroare:) , ti-am scris si mai sus in thread, link-ul pe care l-ai pus duce la WE pack nu la SE...oricum pack-ul are multe tonuri bune, iar style-uri gasesti cu sutele pentru tyros de ex. apoi le poti mixa in YEM... Ai incercat mixarea in YEM? Cum merge? Te descurci cu el? PS: Mai sunt curios daca ai incercat sa modifici volumul pe track-urile din style, in mod individual, nu la global... [ Edited Thu, 01 Oct 2015, 01:45PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| abdon |
|
||
![]() Registered Member #1425
Joined: 10 Sep 2008Posts: 226 |
Acum m-a lamurit tavylazar, eu am descarcat pachetul cu verde, si trebuia celalat cu galben.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








