Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Yamaha Tyros 6, users dreams! | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Daniel_AD |
|
||
|
Guest
|
Azi, fiind Duminica, mi-am zis; hai sa vedem ce mai e nou pe la alte branduri...si am gasit astea; 1. LINK: Click aici! Sursa; LINK: Click aici! Oare s-au scurs informatii sau unii doar viseaza?!?!? 1.Yamaha Tyros 6 LINK: Click aici! 2.Yamaha Tyrs 6 Oriental LINK: Click aici! Ambele sunt "unofficial" sa il citez pe autor...din pacate, sursa nu mai functioneaza(site-ul)! Sa fiu sincer ma asteptam la o competitie serioasa din partea Yamaha dar se pare ca tot cu "pacalitul" umbla! Din informatiile mele, se pare ca Roland va scoate un produs nou profesional cu sampler! Deocamdata KORG a venit cu ceva revolutionar si anume Pa4x dar, au la naftalina si altceva iesit din comun, doar ca mai este de asteptat pentru ca firmele concurente se joaca de-a concurenta...parerea mea! Voi ce credeti? |
||
| Back to top |
|
||
| nyny |
|
||
|
Guest
|
Problema e ca nu prea seamana intre ele........deci...???? fake???....
|
||
| Back to top |
|
||
| Daniel_AD |
|
||
|
Guest
|
Nu cred ca e Fake.... Se pare ca Yamaha Tyros 6, e conectata cu extraterestri si are in dotare Quantum Processors!!! Uitati ce am gasit; LINK: Click aici! Au aparut si prime DEMO-uri oficiale; LINK: Click aici! PS: si cand ma gandesc ca "unii" incearca sa emuleze instrumente naturale!!!! Fereasca Dumnezeu !!!!!!! [ Edited Mon, 14 Dec 2015, 01:24PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| s_cristi |
|
||
![]() Registered Member #1965
Joined: 03 Oct 2008Posts: 342 |
Daniel_AD a scris ... Azi, fiind Duminica, mi-am zis; hai sa vedem ce mai e nou pe la alte branduri...si am gasit astea; 1. LINK: Click aici! Sursa; LINK: Click aici! Postarea sursa e « on: December 24, 2014, 11:58:06 AM » - chiar nou, fierbinte. Cum trec anii... Si unii se tin in continuare de prostii in loc sa se maturizeze si sa se ocupe de ce e important in viata... |
||
| Back to top |
|
||
| Daniel_AD |
|
||
|
Guest
|
s_cristi a scris ... Daniel_AD a scris ... Azi, fiind Duminica, mi-am zis; hai sa vedem ce mai e nou pe la alte branduri...si am gasit astea; 1. LINK: Click aici! Sursa; LINK: Click aici! Postarea sursa e « on: December 24, 2014, 11:58:06 AM » - chiar nou, fierbinte. Cum trec anii... Si unii se tin in continuare de prostii in loc sa se maturizeze si sa se ocupe de ce e important in viata... Cata dreptate ai, pacat ca nu realizezi ce spui! "Unii" chiar au facut ceva in anul ce a trecut...si in viata! Repet; Faptele vorbesc! Numai bine [ Edited Tue, 15 Dec 2015, 09:52AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Nicu Pa500 |
|
||
![]() Registered Member #906
Joined: 18 Aug 2008Posts: 134 |
oricum tyros 5 e mai buna ca si korg pacx4
|
||
| Back to top |
|
||
| florin_yamaha |
|
||
![]() Registered Member #2169
Joined: 10 Oct 2008Posts: 114 |
Astept o clapa de la Korg sa aiba 127 layers ori 8 elemente..
|
||
| Back to top |
|
||
| sorinelf |
|
||
![]() Registered Member #6305
Joined: 18 Feb 2009Posts: 427 |
astia s-au luat dupa formatia 'extraterestrii' ) un search pe google, daca nu i stiti.X files cu Scully si Mulder... serialul meu favorit. PS1: ce sa faci cu atatea layere, florine? eu nu stiu sa numar pana la 127, apoi sa le si pun pe toate ) 16 e destul, oricum folosesc vreo 5.PS2: urmeaza partea cu sustain? Sarbatori fericite, in primul rand oamenilor si Terrei, si aliens-ilor ) |
||
| Back to top |
|
||
| -DJ MOUSE- |
|
||
![]() Registered Member #7354
Joined: 15 Mar 2009Posts: 92 |
Cand va suna Korg-ul la usoara cu setarile din fabrica mai discutam
[ Edited Tue, 15 Dec 2015, 03:09PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
Daca vrei, te invit la repetitiile mele cu trupa sa auzi cum suna live la usoara, Pa300, ca sintetizator :-) Pe piese de genul: Narcotic (Liquido), Stand by me, Simply the best, etc. Pana ajungi la repetitii, iti spun eu, suna ca originalul, cu tonuri de fabrica ;-) PS: ma scuzati pentru off topic, dar nu pot ramane indiferent la vorbe aruncate doar de dragul contrelor... [ Edited Tue, 15 Dec 2015, 05:17PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








