Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
SET Marius Gerea 2016
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
cantlaclapa
Sun Jan 10 2016, 12:53PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
RobertCL a scris ...

ai punctat bine Sergiu...sunt de acord ,dar ce facem cu cei care se milogesc sa le dai un set absolut gratuit si dupa aceea constati ca il vinde altora?...eu am patit treaba asta pe vremea cand aveam roland!

Nu le mai dai Robert

Back to top
Robert Craciun
Sun Jan 10 2016, 01:44PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
corect!...

Back to top
MariusG
Mon Jan 11 2016, 06:13PM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
S-a punctat foarte bine si sunt intrutotul deacord cu voi!dupa cum am mai zis la clientii mei,nu pot spune omului care a cumparat de la mine un set sa nu il vanda pentru ca din moment ce l-a cumparat de la mn e stapan pe el !problema e alta!se gasesc distrusi din astia ca studioromania care il vand sub pretul pe care il cer eu si mai si zic ca e munca lor!pe mine asta ma deranjeaza ca se lauda cu munca mea!lor le convine sa il dea pe nimica toata pentru ca nu au pierdut nopti intregi ca mine sa faca styluri!ei doar au dat un simplu load la set.dar cum a spus cineva mai sus:genul asta de oameni se distrug singuri!daca am gresit cu ceva prin comentul meu sa ma contrazica domnul Robert pt ca eu cu dumnealui chiar am avut discutia aceasta acum cateva zile!sanatate si un an mult mai bun ca 2015 si mai prost ca 2017

Back to top
ValiCretu
Mon Jan 11 2016, 06:15PM

Registered Member #9701
Joined: Fri Aug 06 2010, 06:28PM
Posts: 71
Dragi colegi! Problema care se pune este ca persona (Studio Romania) se da autoarea setului(!!!) un lucru forte grav!!! Singurul sau merit fiind redenumirea styles si al setului, cam...putin ...foarte putin! Cei care fac styles stiu ce munca enorma depun. Un style in functie de complexitatea lui iti poate lua 2-3 zile de munca iar pe urma vezi ...ca este luat de cineva si surpriza.... mai are si tupeul(mai corect ar fii...nesimtirea) sa spuna ca este setul lui!!! Wau Wau Wau!!!
Mai apoi sunt comentariile celor care nu au facut niciodata o masura sau macar un ....fill si vorbesc cu multa lejeritate de crearea styles.... Nu este cu suparare dar ar trebui sa faceti si dumneavoastra o varianta sau un style complet (inro123 ,Variant1234, fill12345 ,eding123) si cred ca atunci o sa apreciati mai mult munca oamenilor. Eu il cunosc personal pe Marius Gerea si va pot spune cu certitudine ca el este autorul styles!!!

Back to top
MariusG
Mon Jan 11 2016, 06:25PM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
Nenea Valy,cand vad nesimtirea unora imi vin idei provocatoare!ca sa nu mai puna nimeni la indoiala faptul ca eu sunt autorul setului propun "atotpriceputii" in crearea stylurilor de manele ,ca aici ma pricep mai bine, sa facem un style si la finalul saptamanii sa ne punem varianta mp3 a stylului!a aparut de curand o melodie a lui ionut cercel:Viata clipa si momentul!propun sa o fac si eu si magarii care se lauda cu munca mea!ATENTIE PIESA NU E SIMPLA DELOC!nu are rost sa ne provocam pe melodii din 2 3 note!




[ Edited Mon Jan 11 2016, 11:02PM ]


Back to top
gigiflo
Mon Jan 11 2016, 09:07PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
E corect sa se aprecieze munca omului (dreptul de autor), dar e corect sa se respecte si drepturile consumatorului (dreptul de proprietate si uzufruct). Toate bune pana aici, dar daca nu se intra sub incidenta legalitatii este foarte greu de vorbit de aceste drepturi, ci numai de cele de moralitate. Din pacate, la noi in Romania nu se poate vorbi de asa ceva decat sporadic si pe alocuri.
Si atunci ce putem face?
1. Encodam, dar atunci trebuie sa fim corecti si sa spunem pana unde se poate manifesta dreptul consumatorului ca urmare a procedurii de criptare si sa stabilim pretul in consecinta... Nu trebuie sa neglijam si suportul tehnic postvanzare...
2. Vindem selectiv si nu repetam greseala odata facuta.
Sunt niste considerente personale. Bineinteles ca fiecare are dreptul de a face ce vrea, fara a leza insa pe cineva...

Back to top
ciobanu
Mon Jan 11 2016, 10:12PM

Registered Member #8227
Joined: Thu Oct 15 2009, 10:18AM
Posts: 90
Ooo te salut Marius in curind te vad si eu pe clape,am cumparat si eu setul de la Marius si pot sa spun cu siguranta ca este un set foarte bun si muncit de acest baiat,am avut si eu ocazia sa vind setul dar nu lam vindut din respect fata de Marius.sanatate si succese in continuare.

Back to top
Crissys123
Tue Jan 12 2016, 08:45PM

Registered Member #15625
Joined: Mon Jan 11 2016, 08:03PM
Posts: 98
Mai nou studio romania a creat inca vreo 2 conturi de youtube + inca vreo 2 de facebook pentru a fii mai credibil , si nu este singurul care il vinde , mai sunt inca cativa ...

Back to top
Kmcoio
Tue Jan 12 2016, 08:54PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Marius, eu zic să îl pui gratis aici setul ca să îi strici piața lui StudioRomania ăla.:)

Back to top
MariusG
Tue Jan 12 2016, 09:54PM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
nu pot pune gratis ceva la ce am muncit nopti intregi!eu am inteles cum s-ar spune "dedesubtul" mesajului tau,dar din mana mea nimic muncit de mine nu va fi gratis pe niciun forum!postez si eu seturi care nu imi apartin si pe care la randul meu le=am primit gratis!prostul asta de studioromania nu isi da seama dar imi face reclama pe o parte

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Anichei 2024 pa4x part1 Posted by miki67 on 28 Sep : 18:43
@stelitapar, citește pe chat că am scris cu se procedează


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 3 Posted by miki67 on 28 Sep : 18:42
@stelitapar, vezi că am scris pe chat cum se procedează


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 3 Posted by stelitapar on 28 Sep : 16:52
Si cum trebuie sa procedez? unde dezarhivez cele 3 arhive? nu inteleg cu chestia asta partea 1-partea2-partea3


[download] Anichei 2024 pa4x part1 Posted by stelitapar on 28 Sep : 03:17
Cum adica descarcarea amandoura? cum le fac eu legatura?


[download] Set KORG PA4X Viorel - Excl Posted by bisau on 25 Sep : 18:48
Este setul vechi?




Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Evangelos Odysseus Papathanassiou - Vangelis (29 martie 1943 - 17 mai 2022)
"Cu cât ai mai mult succes, cu atât devii mai mult un produs al ceva care generează bani."



FB
Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap