Forums

Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Software
 
<< Previous thread | Next thread >>
Finale Music Notation
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
Author Post
gabytzatyros
Thu, 21 Jan 2016, 10:10AM

Registered Member #8179
Joined: 05 Oct 2009
Posts: 150
Rog din colegi daca ma poate ajuta cineva cu acest programel sau unul asemanator am mare nevoie de el. Multumesc!

Back to top
gabytzatyros
Thu, 21 Jan 2016, 07:08PM

Registered Member #8179
Joined: 05 Oct 2009
Posts: 150
Ma poate ajuta cineva va rog?

Back to top
elgi
Fri, 22 Jan 2016, 09:09AM

Registered Member #196
Joined: 27 Jun 2008
Posts: 764
Dai descarcă ca ZIP, aştepţi multişor, că e cam mare (1,8 giga). Parola la dezarhivare este 23DANMUSIC LINK: Click aici !
Sper că restul te descurci matale... Succes!

Back to top
muset
Fri, 22 Jan 2016, 03:21PM

Registered Member #76
Joined: 04 Jun 2008
Posts: 287
salut. la ce foloseste programul? MULTUMESC.

Back to top
gabytzatyros
Fri, 22 Jan 2016, 11:12PM

Registered Member #8179
Joined: 05 Oct 2009
Posts: 150
Aceeasi multumire ca de fiecare data d-le Laurentiu si mult respect!

Back to top
elgi
Sat, 23 Jan 2016, 03:30PM

Registered Member #196
Joined: 27 Jun 2008
Posts: 764
Nu aveţi pentru ce! Dacă nu ne ajutăm între noi, nu văd rostul acestui site.
Pentru "muset": scrii partituri în format electronic şi imprimare pe hârtie, la modul profesional (îţi iese ca la editură).
Eu folosesc de vreo mulţi ani Sibelius (ce greu mi-a fost să înţeleg singur, singurel, fără iutubaş, Sibelius 1, era OZN pentru mine... Am reuşit să scriu o carte de muzică abia când a apărut Sibelius 3). Strict din motivul că m-am învăţat cu el, Sibelius mi se pare mai prietenos la scris decât Finale şi acuma lucrez destul de repede cu el. Doar că eu mă ocup cu multe alte treburi, trebuşoara asta cu partiturile rămânând undeva pe la coada clasamentului... Succes tuturor şi scuze că m-am întins!

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[Content] Buna dimineata, vin si eu cu o rugaminte aproape dupa 2 ani. Am mai incarcat materiale , am mai ajutat cu comentarii daca se poate un download pe zi macar. Multumesc anticipat.;)) Latest comment Posted by ibaradu on 31 Jul 2025, 07:05
Buna dimineata, vin si eu cu o rugaminte aproape dupa 2 ani. Am mai incarcat materiale , am mai ajutat cu comentarii daca se poate un download pe zi macar. Multumesc anticipat.;))


[Content] Salut , cer si eu acces la descărcare !
Am mai avut un cont si in trecut pe care l-am pierdut si am revenit acuma , am incarcat Tonuri , set-uri , style-uri ... Puține dar voi continua , am putina activitate si pe forum care si asta va continua !
Cer si eu dreptul la descarcare sa pot sa descarc detoate pentru a lucra cu ele , pentur a crea ceva nou ! Deacolo putin deacolo putin si sa fac ceva frumos pentru a urca ulterior pe site ! Multumsc Anticipat !
Latest comment Posted by StefanTavi on 29 Jul 2025, 17:30
Salut , cer si eu acces la descărcare !Am mai avut un cont si in trecut pe care l-am pierdut si am revenit acuma , am incarcat Tonuri , set-uri , style-uri ... Puține dar voi conti [more ...]


[download] SET Aurel Constanteanu 2025, Korg PA4x - Part1 Latest comment Posted by marianfr8x on 29 Jul 2025, 12:49
Este cumva setul compus și din ritmurile lui ABX ?Ca să știu dacă îl descarc .. eu am cumpărat setul de pe internet și are multe ritmuri nearanjate , multe de la ABX .. ce am cumpă [more ...]


[download] SET Korg PA 2x Pro - (set Gabulea, cu mici modificari) Latest comment Posted by iurescus on 27 Jul 2025, 00:27
mersi


[download] Set Korg PA2 (Misto ,mi-emi place ! ) Latest comment Posted by iurescus on 26 Jul 2025, 23:22
mersi!


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap