Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Parere Korg
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Daniel_AD
Sat Feb 20 2016, 11:10AM
Guest
Kmcoio a scris ...

Ma faceti sa rad cand comparati pa3x le care e de fapt pa900 cu 76 de clape cu pa3x care e monstru si apropo, inca se fabrica.


KORG Pa3x nu se mai fabrica din 2014, luna noiembrie daca nu ma insel!!!
Daca se mai gasesc clape Pa3x noi, asta e altceva...le-a ramas pe stoc, fie la magazine afiliate oficial, fie la bisnitari! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Si mie mi se pare deplasata comparatia, sunt clape de nivele diferite! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Ca interfata un Pa3xLe este ca un Pa900 dar ca Hardware nu, plus ca Pa3xLe are tonuri de fabrica in plus fata de un Pa900...mai are si altele dar sunt sigur ca le stiti deja!

Back to top
gigiflo
Sat Feb 20 2016, 11:31AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Orice ati spune, claviatura la Pa 3xLe este senzationala! In rest, functii diferite si diferenta de bani, comparativ cu Pa 3x pro. Materialele sunt de aceeasi calitate, cu exceptia display-ului care la Le e mai bun
PS: Ce nu are Le? Prezentarea si publicitatea pe care le-au avut celelalte modele. S-a lasat sa fie descoperita individual.
A fost o supriza placuta si pentru mine.
Imi pare rau ca nu au scos si varianta cu 61 de clape!

[ Edited Sat Feb 20 2016, 11:35AM ]


Back to top
Daniel_AD
Sat Feb 20 2016, 12:43PM
Guest
gigiflo a scris ...

Orice ati spune, claviatura la Pa 3xLe este senzationala! In rest, functii diferite si diferenta de bani, comparativ cu Pa 3x pro. Materialele sunt de aceeasi calitate, cu exceptia display-ului care la Le e mai bun
PS: Ce nu are Le? Prezentarea si publicitatea pe care le-au avut celelalte modele. S-a lasat sa fie descoperita individual.
A fost o supriza placuta si pentru mine.
Imi pare rau ca nu au scos si varianta cu 61 de clape!


Pai KORG Pa3xLe nu are multe in comparatie cu Pa3x, iar eu fac "prezentari" doar la clapele care le detin si daca e sa fiu corect, nu fac prezentare la toate care le detin, exp; KRONOS 2! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Probabil tie iti place mai mult claviatura de Pa3xLe, mie imi place mai mult cea de Pa3x...vrei sa intru in detalii?!?!?
Pa3x are RAM mare, are MaxX Audio, are varianta completa de TC-HELICON Voice Live 2!!!
Chiar nu intelegi diferenta de CLASA?!?!?
Uite inca o dovada, ca eu nu vand instrumente...teoretic din punctul tau de vedere, ar fi trebuit sa zic ca Pa3xLe e mai buna, ca doar lucrez colaborator la KORG, asa e?...uite ca eu spun adevarul si retine; KORG Pa3x este mai buna din toate punctele de vedere in comparatie cu Pa3xLe!
Pa3x are o singura buba; Nu se mai fabrica, iar cine doreste o clapa noua cu garantie, are de ales intre Pa4x la clasa de top sau Pa3xLe la clasa medie.
Sanatate si numai bine.


[ Edited Sat Feb 20 2016, 12:44PM ]


Back to top
Devylxxx
Sat Feb 20 2016, 12:56PM

Registered Member #782
Joined: Tue Aug 12 2008, 12:48AM
Posts: 173
Nu vreau sa se transforme discutia intr-o polemica nonsens! Doar intreb ce a-ti alege intre un Pa900 plastic, butoane de cauciuc aplicate direct pe contacti, claviatura tip synth action ca semigrea sigur nu e, fara butoane dedicate pt Fill, fata de un Pa3xLe aluminiu, butoane plastic, claviatura semi-grea pe arcuri, putin diferita fata de cea de Pa3x standard ,76 clape, fabricatie Made in Italy, fara probleme sau erori aparute de cand a fost construita, fata de Pa900 careia i s,au reportat errori pe [*****] si culmea amandoua foarte apropiate ca pret si aici se zice ca Pa3xLe e un Pa900? Eu vorbesc in cunostinta de cauza!
Cat despre diferenta sau comparatia intre Pa3x si Pa3xLe, domnilor sa nu uitam diferenta de bani, 1000 de euro diferenta doar pt memorie mai mare MaxxAudio, slidere, Ribbon, Hdd fata de MicroSd(pa3xle)!
Cat despre sunet nu poti sa spui ca suna Pa3x standard mai bine decat Pa3xLe (fara MaxAudio), decat daca nu ai atins clapa si nu stii sa lucrezi pe ea! Pa3xLe vine din fabrica asa cum a zis domnul Andronescu cu ceva tonuri in plus si cate Style,uri in plus!
E ciudat ca doar la romani vad publicitate masiva pt seriile inferioare de la Pa (300. 600), despre Pa3xLe mai nimic, insa cine are ocazia sa puna mana pe clapa nu mai are nevoie de publicitate! Aici in Austria unde locuiesc Pa3xLe e foarte bine vazuta avand in vedere raportul calitate -pret, austriecii sunt foarte sceptici si greu de convins!

Back to top
gigiflo
Sat Feb 20 2016, 04:30PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Daniel_AD a scris ...

gigiflo a scris ...

Orice ati spune, claviatura la Pa 3xLe este senzationala! In rest, functii diferite si diferenta de bani, comparativ cu Pa 3x pro. Materialele sunt de aceeasi calitate, cu exceptia display-ului care la Le e mai bun
PS: Ce nu are Le? Prezentarea si publicitatea pe care le-au avut celelalte modele. S-a lasat sa fie descoperita individual.
A fost o supriza placuta si pentru mine.
Imi pare rau ca nu au scos si varianta cu 61 de clape!


Pai KORG Pa3xLe nu are multe in comparatie cu Pa3x, iar eu fac "prezentari" doar la clapele care le detin si daca e sa fiu corect, nu fac prezentare la toate care le detin, exp; KRONOS 2! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Probabil tie iti place mai mult claviatura de Pa3xLe, mie imi place mai mult cea de Pa3x...vrei sa intru in detalii?!?!?
Pa3x are RAM mare, are MaxX Audio, are varianta completa de TC-HELICON Voice Live 2!!!
Chiar nu intelegi diferenta de CLASA?!?!?
Uite inca o dovada, ca eu nu vand instrumente...teoretic din punctul tau de vedere, ar fi trebuit sa zic ca Pa3xLe e mai buna, ca doar lucrez colaborator la KORG, asa e?...uite ca eu spun adevarul si retine; KORG Pa3x este mai buna din toate punctele de vedere in comparatie cu Pa3xLe!
Pa3x are o singura buba; Nu se mai fabrica, iar cine doreste o clapa noua cu garantie, are de ales intre Pa4x la clasa de top sau Pa3xLe la clasa medie.
Sanatate si numai bine.


Dl. Andronescu, e firesc ca per ansamblu Pa 3x Pro sa fie superioara lui Pa 3x Le.
Nimeni nu poate contesta asta. Si diferenta de pret o spune. Numai ca Pa 3x Pro nu este superioara la toate capitolele in parte, ci numai per intreg.
Si acum, in conditiile in care ea nu se mai fabrica, putem vorbi de intaietate cu Pa 4x, iar ceilalti consumatori se pot pozitiona in functie de preferinte, ceea ce conteaza mai mult pentru ei si investitia pe care vor sa o faca.
Pa 3xLe este o solutie adecvata si la indemana in aceste conditii in care Pa 4x nu prea se gaseste, iar Pa 3x Pro a iesit de pe piata.
Oricum e bine ca este si ma bucur ca si Korg nu a renuntat deocamdata la fabricatia ei!

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap