Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape
 
<< Previous thread | Next thread >>
Combinatie intre vesnicile rivale Tyros&Korg
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Seva
Wed Mar 16 2016, 05:46PM
Registered Member #11086
Joined: Tue Jun 12 2012, 11:43AM
Posts: 88
Clape de super clasa amindoua mai ales pentru nunti ... Eu ma descurc si cu pa 600 , fac mai mult acompaniament si solist vocal ... Referitor la solist ....Pe moment daca nu asculti pina la capat solistul pare un pic mai asa ...distrat ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ... dar omul chiar are voce si isi face foarte bine treaba ... Chiar mi-a placut . Parca.... cine e perfect la o nunta si ma refer la solisti care chiar duc toata nunta .... nu vedete cu 7-8 melodii in repertoriu... !

Back to top
victorr
Wed Mar 16 2016, 06:30PM
Registered Member #9068
Joined: Tue Mar 16 2010, 10:05PM
Posts: 909
Ozzy, blonda din videoclipul pe care l-ai postat tu canta cu aproape un semiton mai jos. Mai mult de 34 de secunde nu am rezistat. Prefer solistul "zidar", suna mai bine dupa auzul meu.

Back to top
sVipper
Wed Mar 16 2016, 07:20PM

Registered Member #10465
Joined: Mon Oct 10 2011, 01:16PM
Posts: 234
respect pentru intreaga formatie, cei ce comenteaza aiurea de solist sa se uite mai intai la ei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
cozyx7
Wed Mar 16 2016, 08:15PM

Registered Member #15150
Joined: Sun Apr 26 2015, 12:49PM
Posts: 45
buna formatia ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
florin_yamaha
Wed Mar 16 2016, 08:28PM

Registered Member #2169
Joined: Fri Oct 10 2008, 07:44PM
Posts: 208
Multumim pentru aprecieri dar si pentru critici , totusi parerea mea inainte sa judecati la prima vedere..mai ganditi ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif




Sanatate !
Apropo.. aici nu a fost nunta a fost o cumatrie la ce s-a postat iar noi am cantat altaturi de colegii nostrii Florin Blaj si Cosmin Flenchea care sunt niste muzicanti si ei de asemenea de exceptie.Aici ne-am simtit si noi bine.. alaturi de restul muzicantilor invitati.

[ Edited Fri Mar 18 2016, 08:36AM ]


Back to top
nyny
Wed Mar 16 2016, 09:29PM
Registered Member #13809
Joined: Sun Jan 12 2014, 07:02PM
Posts: 91
Am ascultat mai multe melodii cu General Musik, inclusiv alaturi de marea interpreta Laura Lavric, nu am decit cuvinte de lauda, pe Flenchea l-am cunoscut si ascultat de multe ori...ce sa spun un adevarat maestru . De Florin Blaj n-am auzit decit cuvinte de lauda...cit priveste pe D-na Ciuca, nu cred ca ma inseala urechile , asa cum a spus si Victorr este cu un semiton pe langa.....

Back to top
albundy
Fri Mar 18 2016, 08:03AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Ar trebui sa intre si Roland in competitie ,acum dupa EA7 ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Dupa ce a coborat foarte mult, clapa asta o sa ridice firma Roland din nou in picioare , cred eu .
Iar certurile astea pe branduri nu isi au rostul. Am cantat pe toate si fiecare are farmecul sau aparte . Hai sa va spun ceva : Multi si-au luat pa4x si tot cu seturile de pe pa3x canta . De fapt, nu multi, majoritatea . Bibilite un pic si gata setul de pa4x . La fel si la Yamaha, pe Tyros 5 tot cu seturi mai vechi dar bune . Cine credeti voi ca sta sa faca un set de la zero cand apare un model nou? Ca sa faca un set full ii trebuie cativa ani. Ma refer aici la toate userele si favoritele ,dand exemplu korg . Cand vreodata or sa fie alea full ,noi si luate de la zero fiecare style ? Hai sa fim seriosi . Ala este un set complet dar asa ceva nu isi permite nimeni sau daca isi face , o face doar pentru el ca este foarte multa munca . Dar si acolo mai imprumuti de la altii ce iti place sau ce ti se pare mai bun .

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap