Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Korg Pa4x intre entuziasm si dezamagire!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
mariuspantera
Thu Apr 14 2016, 05:51PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
Daniel_AD a scris ...

gigiflo a scris ...

Dar oare costa 3500 Euro?
Lucrurile nu pot fi analizate chiar fara a lua in calcul si acest aspect...


Probabil nu cunosti potentialul acestei clape!
Uite, mi-am calcat peste...ca sa asculti ceva "scurt"! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
LINK: Click aici !
Unii chiar lucreaza la un alt nivel...
Ce mai trebuie?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Cu cine ne mai contram daca tu nu mai intri?! Chiar vrei sa ne plictisim?? Devine monotona treaba, asa ca , ce spuneai de tambal?? Glumesc! O zi frumoasa!


Back to top
dughir
Thu Apr 14 2016, 05:51PM
Registered Member #11893
Joined: Sat Dec 08 2012, 01:13PM
Posts: 221
Daniel_AD a scris ...

gigiflo a scris ...

Dar oare costa 3500 Euro?
Lucrurile nu pot fi analizate chiar fara a lua in calcul si acest aspect...


Probabil nu cunosti potentialul acestei clape!
Uite, mi-am calcat peste...ca sa asculti ceva "scurt"! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
LINK: Click aici !
Unii chiar lucreaza la un alt nivel...
Ce mai trebuie?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif


Domnule Andronescu, sunteti printre putinii care pot sa ne arate pe bune potentialul real al acestei clape. Fara un demo concludent, fara styluri dedicate pa4x, nu copiate de pe pa3x si tunate, mi-e teama ca oamenii nu vor sari degraba sa dea banii pe pa4x.


Back to top
bits
Fri Apr 15 2016, 08:43AM

Registered Member #62
Joined: Tue Jun 03 2008, 04:04PM
Posts: 132
mariuspantera a scris ...

Daniel_AD a scris ...

gigiflo a scris ...

Dar oare costa 3500 Euro?
Lucrurile nu pot fi analizate chiar fara a lua in calcul si acest aspect...


Probabil nu cunosti potentialul acestei clape!
Uite, mi-am calcat peste...ca sa asculti ceva "scurt"! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
LINK: Click aici !
Unii chiar lucreaza la un alt nivel...
Ce mai trebuie?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Cu cine ne mai contram daca tu nu mai intri?! Chiar vrei sa ne plictisim?? Devine monotona treaba, asa ca , ce spuneai de tambal?? Glumesc! O zi frumoasa!


Nu aveti cu cine sa va contrati pentru ca Daniel s-a pensionat",are treaba,lucreaza pe noul model, sa rupa gura targului.

Back to top
geogenesys
Fri Apr 15 2016, 02:10PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
AD, suna frumos dar e facut din Tambalul Tanase, ase e(sau tambal Chisinau cum i se mai spune)??? Sunt absolut convins...

[ Edited Fri Apr 15 2016, 02:32PM ]


Back to top
Pizmete
Tue Apr 19 2016, 10:58AM

Registered Member #15627
Joined: Mon Jan 11 2016, 11:57PM
Posts: 45
Ce nu tintelelg eu e CUM PUTETI SA SPUNETI CA PA4x se blocheaza ... am fost la Mc Music intr-o zi sa problez clapa... am butonat la ea vreo ora jumate .. si nu a avut nici un fel de bug ... Am intrat prin toate setarile .. cred ca prin tot ce se putea .. Si nu am sesizat nici macar o mica eroare sau bug ..Dupa parerea mea zic sa o cumparati fara frica .. nu are nici un fel de problema .. e o clapa extraordinara ..
O voi cumpara si eu anul acesta pentru ca am vazut ce poate si cum se aude .
Cumparati cu incredere !

[ Edited Tue Apr 19 2016, 11:00AM ]


Back to top
sarac.lipit
Tue Apr 19 2016, 11:04AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Eeee...butoneala e butonealã...nu schimbarea preseturilor

Back to top
dughir
Tue Apr 19 2016, 12:22PM
Registered Member #11893
Joined: Sat Dec 08 2012, 01:13PM
Posts: 221
Pizmete a scris ...

Ce nu tintelelg eu e CUM PUTETI SA SPUNETI CA PA4x se blocheaza ... am fost la Mc Music intr-o zi sa problez clapa... am butonat la ea vreo ora jumate .. si nu a avut nici un fel de bug ... Am intrat prin toate setarile .. cred ca prin tot ce se putea .. Si nu am sesizat nici macar o mica eroare sau bug ..Dupa parerea mea zic sa o cumparati fara frica .. nu are nici un fel de problema .. e o clapa extraordinara ..
O voi cumpara si eu anul acesta pentru ca am vazut ce poate si cum se aude .
Cumparati cu incredere !


Nici un Korg nu se blocheaza daca stilurile sunt corect facute. Se blocheaza doar daca incarci stiluri incomplete sau incorect facute.


Back to top
pustiulica
Tue Apr 19 2016, 03:22PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
dughir a scris ...


Nici un Korg nu se blocheaza daca stilurile sunt corect facute. Se blocheaza doar daca incarci stiluri incomplete sau incorect facute.



Chiar si asa, eu consider ca blocarea nu este ceva ok. Inteleg afisarea unei erori, oprirea rularii, imposibilitatea memorarii modificarilor, dar nu blocarea si mai ales nu blocarea in cantare!
In general, un program bine facut, verifica integritatea si eventualele erori la momentul importului materialului nou. Sa nu-ti fie permis importul unui material cu erori, ar putea rezolva multe dintre erorile ulterioare.

Mergand mai departe de acest comentariu la obiect, pentru mine orice producator care scoate update-uri repetate, imi da un semnal important legat de pretul pe care il pune pe experienta utilizatorilor si asta este un lucru foarte bun!

[ Edited Wed Apr 20 2016, 07:26AM ]


Back to top
sorinelf
Tue Apr 19 2016, 04:07PM
Registered Member #6305
Joined: Wed Feb 18 2009, 09:06PM
Posts: 448
sarac.lipit a scris ...

Eeee...butoneala e butonealã...nu schimbarea preseturilor


intr-un gand cu mine ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Back to top
mariuspantera
Tue Apr 19 2016, 04:17PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
Pizmete a scris ...

Ce nu tintelelg eu e CUM PUTETI SA SPUNETI CA PA4x se blocheaza ... am fost la Mc Music intr-o zi sa problez clapa... am butonat la ea vreo ora jumate .. si nu a avut nici un fel de bug ... Am intrat prin toate setarile .. cred ca prin tot ce se putea .. Si nu am sesizat nici macar o mica eroare sau bug ..Dupa parerea mea zic sa o cumparati fara frica .. nu are nici un fel de problema .. e o clapa extraordinara ..
O voi cumpara si eu anul acesta pentru ca am vazut ce poate si cum se aude .
Cumparati cu incredere !

Tu nu ai butonat clapa ,ci doar ai navigat prin meniu adica nimic!! Buguri sunt si sunt destule, ideea e sa le rezolve cat mai repede! cu os-ul vechi ,dupa ce ștergeai erorile si reparai un sempler mergea fara probleme, iar acelasi sempler cu noul os se aude elicopter!! Trebuie sa i-l compresezi sa se auda, adica un mare bug! Ai un sempler cu probleme intri sa il repari si când cauti nota care face probleme, pocneste si îngheață clapa!! O restartezi si tii minte nota sa nu o mai apesi nu de alta dar daca ai boxele date pe volum sunt sanse mari sa-ti stea inima!! Acum nu are rost sa ne dam in spectacol , si sa dam vina pe tonuri, styluri, clape ,vopsea etc , trebuie sa fim realisti si sa dezbatem intradevar problemele care sunt!! Cum a zis Puștiulica, daca un sempler cu probleme are lipsa o nota sau e sters ceva din oscilatoare, sa nu se auda nota aia sau deloc semplerul ,dar nu sa inghete clapa!Sunt convin ca o sa rezolve korg toate bug-urile din os-ul 1.20 cu un nou os!! Au un nou OS! Adica !!??:))





[ Edited Tue Apr 19 2016, 04:19PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap