Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Adresat celor ce stapanesc si alte instrumente in afara de clape.
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Pantera
Fri Apr 29 2016, 12:52AM
Registered Member #2694
Joined: Wed Oct 29 2008, 06:52PM
Posts: 20
Eu vi-l pot oferi daca va e de folos varianta pentru MAC ...

Back to top
Daniel_AD
Fri Apr 29 2016, 02:39AM
Guest
Este un clarinet exceptional cel de la Samplemodeling, eu am cumparat tot ce au produs ei!
Mai nou ma delectez cu "Viola", foloseste ca si clarinetul platforma SWAM! Cel mai bun de deschis si RIP este ESC! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif



Zilele trecute am cumparat si French Horn & Tuba 3, tocmai ce a aparut!
LINK: Click aici !

[ Edited Fri Apr 29 2016, 02:42AM ]


Back to top
remuscampean
Fri Apr 29 2016, 03:30AM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Pantera a scris ...

Eu vi-l pot oferi daca va e de folos varianta pentru MAC ...


Apreciez, nu am MAC, dar daca chiar doresti, poti sa il pui la download... Pretul pe site-ul oficial e .... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_hypnotized.gif





Back to top
Pantera
Fri Apr 29 2016, 01:42PM
Registered Member #2694
Joined: Wed Oct 29 2008, 06:52PM
Posts: 20
Daca am acceptul unui Admin, cu mare drag il voi pune la download (am acest cont de ceva ani si nu as vrea sa o comit, pierzand-ul), dat fiind faptul ca aceste tonuri le-am luat si eu de prin alte medii virtuale.
Legat de Viola ...e super , de mult astept sa dau si de acest vst, insa deocamdata nimic.
Daniel, folosesc Main Stage 3, deoarece nu am gasit pentru mac, ESC.
Ai idee daca exista si pentru aceasta platforma ?
Apropo stii de Leap Motion ?

[ Edited Fri Apr 29 2016, 02:54PM ]


Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 30 2016, 12:55AM
Guest
Pantera a scris ...

Daca am acceptul unui Admin, cu mare drag il voi pune la download (am acest cont de ceva ani si nu as vrea sa o comit, pierzand-ul), dat fiind faptul ca aceste tonuri le-am luat si eu de prin alte medii virtuale.
Legat de Viola ...e super , de mult astept sa dau si de acest vst, insa deocamdata nimic.
Daniel, folosesc Main Stage 3, deoarece nu am gasit pentru mac, ESC.
Ai idee daca exista si pentru aceasta platforma ?
Apropo stii de Leap Motion ?


Din pacate ESC este doar pentru PC!
De ce nu instalezi windows in MAC, eu am windows si pe mac si e simplu de instalat si ai doua sisteme intr-un computer, sunt multe care nu le face windows si viceversa!
Daca vorbim de Leap Motion Controller, ohooo e o chestie pe care o studiez de ceva vreme...sunt nebun dupa controllere!
Imi aduc aminte demoul care m-a facut sa caut "pixu" si-n gaura de sarpe si l-am gasit, apoi mi-a trebuit o luna sa studiez cu el, in prima zi ma ofticam ca nu am doua maini "R"! Este exceptional! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif


Acum sunt la studiu cu Roli, este ceva de vis dar si asta trebuie sa studiezi cu el ca altfel iti fug mainile la nunti diferite! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

[ Edited Sat Apr 30 2016, 01:04AM ]


Back to top
Pantera
Sat Apr 30 2016, 06:39AM
Registered Member #2694
Joined: Wed Oct 29 2008, 06:52PM
Posts: 20
Roli...chiar ca e de vis , insa mie unul mi se pare imposibil neavand clapele cu care suntem obisnuiti, banuiesc ca poti scoate stil aproape de real din ribon la instrumentele de suflat, arcus.
Oricum suntem cu mult in urma in ceea ce priveste evolutia vst-urilor.
Ai avut posibilitatea de a testa breath controller ?
Isi merita investitia , sau depinde si acesta foarte mult de constructia tonului ???

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap