Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ajutor yamaha PSR E353
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
ionutp23
Mon Jul 04 2016, 09:25PM

Registered Member #14700
Joined: Mon Nov 24 2014, 12:11AM
Posts: 16
Buna Seara as dori si eu daca se poate. Azi am cumparat si eu e353 si sincer nu prea stiu cum sa incarc stilurile am primit un pack cu ritmuri nu chiar bune testate pe pc sunt cat de cat ok dar cum le pun in clapa?

Admin: ajutorul se ofera doar prin intermediul site-ului, conform Regulamentului! Daca mai pui adrese de contact pe aici, risti sa te alegi cu suspendarea contului.

[ Edited Mon Jul 04 2016, 10:38PM ]


Back to top
s_cristi
Tue Jul 05 2016, 12:15PM

Registered Member #1965
Joined: Fri Oct 03 2008, 03:37PM
Posts: 356
1. Cablu imprimanta USB
2. Driver Yamaha Midi-USB
3. Yamaha Musicsoft Downloader

LINK: Click aici !

Google Copy-Paste
Eu la e413 fac asa:
1. Am instalat programul musicsoft downloader in computer LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
2. Conectez orga la computer printr-un cablu usb( merge cablu de imprimanta)
3. Deschid orga si sistemul de operare al computerului o recunoaste
4. Deschid programul musicsoft downloader si dau click pe iconita de jos( a doua) pe care scrie transfer files between....
5.Sus, la add files dau click si adaug style-urile
6. In partea stanga, click pe electronic musical instruments
7. Acum click pe flash memory
8.Din partea de sus unde am adaugat style-urile dam click pe un style, apoi click pe sageata de move, asteptam sa se incarce si apoi inchidem programul
9. Ne ducem la orga si apasam butonul function
10. Cautam functia SFF load din butoanele category
Dam clik pe butoanele de + sau - care sunt sub cele numerice din partea dreapta
11. Dupa ce alegem style-ul, dam click pe butonul 0(zero), ne intreaba LOAD OK?, apoi dam click pe butonul YES(+) si se incarca style-ul
12. Apasam butonul STYLE, selectam 166 si apoi pe butonul start din partea stanga
13. Daca ai respectat pasii acum trebuie sa cante style-ul
Ca style-uri gasesti in categoria download a site-ului, la yamaha tot ce are extensia .sty. Cauta ca style-urile sa nu fie mai mari de 30 kb ca e posibil sa nu mearga.

[ Edited Tue Jul 05 2016, 12:27PM ]


Back to top
SFD
Thu Mar 02 2017, 02:39PM
Registered Member #16408
Joined: Wed Mar 01 2017, 02:20PM
Posts: 3
Salutare! Observ ca discutia este destul de veche,dar il rog pe ionutp23 sa imi spuna daca a reusit sa incarce styluri folosind metoda oferita de s_cristi. Sau daca stie altcineva daca merg puse styluri de pe PC pe PSR E353, rog sa imi confirme acest lucru. Precizez ca sunt incepator si sunt interesat sa achizitionez acest model de orga. Va multumesc anticipat!

Back to top
ionutp23
Thu Mar 02 2017, 03:20PM

Registered Member #14700
Joined: Mon Nov 24 2014, 12:11AM
Posts: 16
Salut merge dar daca ai nevoie foloseste userul meu pentru skype si te ajut.

Back to top
SFD
Thu Mar 02 2017, 03:32PM
Registered Member #16408
Joined: Wed Mar 01 2017, 02:20PM
Posts: 3
Salut!Multumesc foarte mult pt raspuns. Imi posti spune te rog si ce styluri ai reusit sa folosesti, mai exact de la ce model de Yamaha (am observat ca nu se gasesc special pt e353)? Cum spuneam, deocamdata nu am cumparat orga, treaba cu stilurile fiind singurul lucru care ma tine pe loc.
De asemenea, imi poti spune cateva pareri despre orga? Merita investitia, este fiabila, esti multumit de ea?
Inca odata multumesc!

[ Edited Thu Mar 02 2017, 03:36PM ]


Back to top
ionutp23
Thu Mar 02 2017, 04:19PM

Registered Member #14700
Joined: Mon Nov 24 2014, 12:11AM
Posts: 16
Salut nu sunt stiluri special pentru clapa majoritatea merg dar trebuie sa fii atent sa aibe 2 variatii si dupa marime cativa kb 20-30 kb MAXIM in rest merg style exemplu manea 2011.sty altele nu merg gen folder ( manea/user 1 user 2 manea.sty program ) adaugama pe skype si vorbim acolo iti pot arata cate ceva.


Back to top
SFD
Thu Mar 02 2017, 05:07PM
Registered Member #16408
Joined: Wed Mar 01 2017, 02:20PM
Posts: 3
Multumesc pt lamuriri!Din pacate nu folosesc Skipe! Eventual,daca poti, da-mi tu add pe Facebook, am numele Daniel Spirea (poza in camasa alba si cravata la profil)!


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap