Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
Mai foloseste careva Tyros 3
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
calin78
Wed, 06 Jul 2016, 12:25PM

Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010
Posts: 435
Va salut. As fi curios câți dintre useri de pe site mai folosesc Tyros 3. Ma bate un gand si nu stiu ce sa fac. Momentan am un PSR S770. ..oare merită?

Back to top
adryan81
Wed, 06 Jul 2016, 12:45PM
Registered Member #6917
Joined: 04 Mar 2009
Posts: 261
Personal nu cred ca mai merita, un tyros 4 ar fi mai bun fata de ceea ce ai acum. Eu am avut Tyros 3 recent, in 3 saptamani m-am dezamagit de ea si abia am reusit sa o vand. Tyros 4 e altceva, are memorie flash, generatie mai noua, sunet mult mai bun decat 3-ul....dar daca nu sunt bani de 4, mai bine ramai cu psr-ul care zic eu ca isi face treaba onorabil la pretul ei, si e si noua. Parerea mea.... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
calin78
Wed, 06 Jul 2016, 02:21PM

Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010
Posts: 435
E adevărat ca sună impecabil dar nu mai suport claviatura care din punctul meu de vedere este cea mai proastă din câte stiu...si am avut multe modele de clape...păcat de sound...asta referitor la PSR. ..

[ Edited Wed, 06 Jul 2016, 02:22PM ]


Back to top
djbossbest
Wed, 06 Jul 2016, 02:25PM
Registered Member #11441
Joined: 01 Oct 2012
Posts: 387
calin78 a scris ...

E adevărat ca sună impecabil dar nu mai suport claviatura care din punctul meu de vedere este cea mai proastă din câte stiu...si am avut multe modele de clape...păcat de sound...asta referitor la PSR. ..

Adevarat domnul meu. Pana si 970-ul l-am testat acu 2 sapt, m-am speriat ce claviatura proasta poate sa aiba, si la ce sunet are, pacat...Parerea mea e ca nu merita T3, mai un efort si luati un 4.

Back to top
calin78
Wed, 06 Jul 2016, 02:34PM

Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010
Posts: 435
Mda, asa este. Păcat de acel sunet placut care il are. As fi fost de acord sa fi dat mai mult cu 200 € la pretul de achiziționare dar sa fi pus o claviatura buna.

Back to top
gigiflo
Wed, 06 Jul 2016, 04:46PM
Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015
Posts: 1327
calin78 a scris ...

Mda, asa este. Păcat de acel sunet placut care il are. As fi fost de acord sa fi dat mai mult cu 200 € la pretul de achiziționare dar sa fi pus o claviatura buna.

Ti-as recomanda un Pa3xLe...E senzational! Vei uita de PSR-uri si nici Tyros nu ai mai vrea atat de mult...

Back to top
calin78
Wed, 06 Jul 2016, 10:18PM

Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010
Posts: 435
gigiflo a scris ...

calin78 a scris ...

Mda, asa este. Păcat de acel sunet placut care il are. As fi fost de acord sa fi dat mai mult cu 200 € la pretul de achiziționare dar sa fi pus o claviatura buna.

Ti-as recomanda un Pa3xLe...E senzational! Vei uita de PSR-uri si nici Tyros nu ai mai vrea atat de mult...


Sincer chiar ma gândeam la acest model Pa3x LE..am inteles ca sunt clape foarte bune

Back to top
gigiflo
Wed, 06 Jul 2016, 11:07PM
Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015
Posts: 1327
Raportul pret/calitate e imbatabil. E o clapa care place din momentul achizitiei...Pana atunci pare o necunoscuta...

Back to top
calin78
Thu, 07 Jul 2016, 10:26AM

Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010
Posts: 435
In cazul acesta cred ca o sa adun ceva bănuți si probabil o sa achizitionez acest model...pare buna clapa

Back to top
Eduard1231
Sat, 09 Jul 2016, 06:51PM
Guest
Si eu sunt tot de aceeasi parere,cred ca , in prezent, clapele korg nu prea se mai compara cele yamaha,korg-ul a ajuns la putere....mai ales un pa 3xle, are tot ce trebuie. Mult spor si numai bine !

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap