Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape
 
<< Previous thread | Next thread >>
Gasire Cutie Pentru Pian
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
wasser
Mon Mar 20 2017, 05:24PM
Registered Member #16444
Joined: Mon Mar 20 2017, 05:18PM
Posts: 7
Salut,


Dupa cum scrie si titlul,as vrea sa primesc niste sfaturi de la dumneavoastra in legatura cu gasirea unei cutii pentru un pian cu 88 clape,dar si unul pentru stativul din lemn pe care sta pianul. Am gasit pe cineva care vinde un pian bun dar problema este ca el nu nu mai detine cutiile cu care au venit pianul si stativul din lemn si din aceasta cauza nu poate trimite prin curierat pachetul catre mine.

Ati putea sa-mi spuneti unde ar putea gasi proprietarul in orasul in care sta,Bucuresti,cutiile si foliile cu bule pentru pian si stativ?

Sper ca voi primi de la dumneavostra niste sfaturi si sugestii.

Back to top
gigiflo
Mon Mar 20 2017, 05:34PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Nu-i mai simplu si mai in siguranta sa te deplasezi la Bucuresti, sa vezi ce cumperi si sa transporti personal pianul? Daca te gandesti la bani, nici costul transportului si probabil si returul banilor prin curierat nu-i de neglijat.

Back to top
wasser
Mon Mar 20 2017, 05:51PM
Registered Member #16444
Joined: Mon Mar 20 2017, 05:18PM
Posts: 7
Multumesc pentru raspuns.Din ce am discutat cu persoana respectiva,mi se pare una de incredere.E vorba de un contabil.In fine n-are importanta.Pianul nu prea a fost folosit,decat ca decor ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif .Chiar mi-a sugerat ideea ca atunci cand as veni in Bucuresti in saptamanile viitoare,sa iau pianul si sa-l duc acasa.Dar asa cum i-am zis si lui,problema e ca n-am masina si as veni cu trenul.Asa ca unica solutie la care as apela este curieratul.M-am documentat cat ar fi costul transportului si am aflat ca ar fi minim 50 lei fara ramburs la o firma cunoscuta de curierat iar in alte parti pretul e de la 85 lei in sus.

Asta ar fi singurul impediment la achizitionarea pianului, lipsa cutiilor.Ma gandeam sa trimit email la magazinele de pian din Bucuresti intrebandu-i daca au niste cutii goale pentru un pian de 88 clape.Cred ca raspunsurile vor fi negative.

Back to top
alinbz
Mon Mar 20 2017, 06:09PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561

vorbim de pian clasic cu coada.pianina,pian electonic?un pian cu coada si chiar piania sunt extrem de grele...vorbim de minim 200kg si poate ajunge pana la600kg...nici o firma nu isi bate capul s a transporte asa ceva..de aici vine si vorba." usor cu pianul pe scari"pentru un asa transport inchiriati o masina din zona.....costul unui transport bucuresti iasi cred ca ajunge si la 2000lei..

Back to top
wasser
Tue Mar 21 2017, 01:07AM
Registered Member #16444
Joined: Mon Mar 20 2017, 05:18PM
Posts: 7
E vorba doar de un pian digital,Yamaha dgx-640 care impreuna cu stativul din lemn n-ar trebui sa depaseasca 40kg. Sunt in criza de idei,nu stiu cum as putea gasi eu cutie pentru pian.Domnul care vrea sa-mi vanda nu prea are timp sa caute in Bucuresti cutiile pentru pian si stativ.Asa ca eu trebuie sa caut solutia.

Back to top
cozma1969
Tue Mar 21 2017, 01:30AM
Registered Member #6965
Joined: Fri Mar 06 2009, 12:58AM
Posts: 127
Facui 47 de ani, am vandut orgi la viata mea, si alte de-ale muzicii...dar nu am auzit ca, un eventual cumparator, sa se ocupe de impachetarea marfii pe care o trimite vanzatorul la destinatie. (cumparatorului). Domnul contabil, este un mare nesimtit (transmite-i din partea mea, te rog)....as putea spune ca, nu va vinde acel pian niciodata...dar te-a gasit pe dumneata, si nu mai pot spune asta....Viva la Romania!....inca ma minunez.

Am sperat sa nu fie adevarat, cand am auzit ca, sunt cazuri cand un amarat de pacient bolnav, duce la spital medicamente de acasa.... Treziti-va dragi romani!.



[ Edited Tue Mar 21 2017, 01:37AM ]


Back to top
gigiflo
Tue Mar 21 2017, 07:00AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Probabil considera ca il ofera la un pret atat de mic incat cine e interesat cu adevarat merita sa faca acest efort. Mai mult decat atat, sunt persoane care nu sunt dispuse sa trimita prin curier, dar fac o concesie pe care trebuie sa o indeplineasca cel care cumpara...
Probabil se merita, desi "cei in mana, nu-i minciuna", vorba romanului...

Back to top
wasser
Tue Mar 21 2017, 12:43PM
Registered Member #16444
Joined: Mon Mar 20 2017, 05:18PM
Posts: 7
Domnul Cozma,va rog nu-l mai criticati.Eu totusi il inteleg de ce nu prea e dispus sa se ocupe cu impachetarea pianului si a stativului.Cred ca are si copiii.

Intr-adevar el vinde intregul pachet,atat pianul,stativul si accesoriile la un pret bun,dupa o simpla negociere.Cu toate acestea si plus ca ar fi primul pian pe care l-as detine in viata mea, nu sunt disperat si nici nu ma grabesc sa-l iau.Am un prieten bun in Bucuresti care ar putea sa se deplaseze la acest domn si sa ia pianul,dar daca stau si ma gandesc mai bine,nu cred ca pianul ar incapea intr-un Ford Focus.Pianul are aproape 1,4 metri si unde sa incape in masina prietenului? In fine,cred ca o sa renunt la pian iar invatatul la pian o sa se amane.Pacat,e un pian bun si mai nefolosit.

Back to top
gigiflo
Tue Mar 21 2017, 01:25PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Renuntarea nu e o solutie. Eu v-as indemna sa gasiti o masina si sa va deplasati sa-l cumparati, daca vreti cu adevarat si merita efortul. E o vorba, "nu lasa pe maine ce poti face azi". Varianta cu gasirea ambalajului potrivit este una aproape imposibila, de la acest nivel...

Back to top
florian71
Tue Mar 21 2017, 01:51PM

Registered Member #15381
Joined: Wed Sep 02 2015, 10:16AM
Posts: 261
Nici eu nu as avea incredere in firme de curierat. Acum cateva zile am primit un pachetel printr-o mare firma de curierat, cu comisioane pe masura. Am facut imprudenta de a ma uita in duba curierului si nu mi-a venit sa cred ce-mi vad ochii. Si apoi marea aventura de a gasi pachetelul meu in acea invalmaseala. Doar printr-o minune pianul tau ar ajunge intreg indiferent de cat de bine ar fi impachetat.

[ Edited Tue Mar 21 2017, 01:53PM ]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by pamfile63 on 11 Apr : 21:08
10+





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap