Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape

<< Previous thread | Next thread >>
Basi activi la dynacord PM 3
Moderators: admin, Roberto E80, pustiulica, angelitto
Author Post
iuliang
Mon May 15 2017, 08:09AM
Registered Member #9903
Buna ziua,
Am un Dynacord PM 3 activ si am o pereche HK Audio L Sub 1200 Linear 5, din care unul este activ iar celalat este pasiv. Al doilea bas pasivi se conecteaza la primu, care e activ.
Intrebarea mea este:
1. LA ce iesire conectez basul activ: la OUTPUTS sau la MASTER A OUT? Alte setari recomandate?
Multumesc

Back to top
Serghei92
Mon May 15 2017, 11:34AM

Registered Member #12541
Eu unul conectez orice boxa la Main output. Am doar boxe si basi activi. Fac legătura între ele fără nici o regulă. Doar semnal să primească. Dar de regulă ies din mixer în basi și din basi în sateliți. Asa scrie si in cartea tehnica.

Back to top
iuliang
Mon May 15 2017, 12:25PM
Registered Member #9903
Multumesc Serghei92

Back to top

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!

Comentarii noi

[download] RAKIC KRONOS 1/7 Posted by daddy on 20 Jun : 17:02
Pune, te rog și fișierul .PCG

[download] Style folclor Viorel Barlad 2017 ( export SMF) Posted by TrifuMD on 20 Jun : 11:03
Multumesc, angelitto!Multa sanatate.

[Content] Buna ,am o rugaminte foarte mare la dumneavoastra,daca ati putea sami dati acordu la minimal de descarcare sun la inceput am incarcat citeva stiluri bunisoare sirbe, hore .manele.batute si nu o sa ma opresc ,daca ati putea sa faceti un bine pentru mine multumim .sa va de domnul noroc Posted by KOKO on 19 Jun : 20:23
Buna ,am o rugaminte foarte mare la dumneavoastra,daca ati putea sami dati acordu la minimal de descarcare sun la inceput am incarcat citeva stiluri bunisoare sirbe, hore .manele.b [more ...]

[download] Diferite tonuri wav si kmp Posted by acery71 on 19 Jun : 20:03
Cu placere ! Numai bine !

[download] V.Barlad-din pa4 in pa3decompresat Posted by miki67 on 19 Jun : 20:00
Va multumesc mult pentru aprecieri si incurajare.oricand aveti nevoie, in limita timpului liber,am sa va ajut cu mare placere.Sanatate la toti va doresc!

Facebook page

Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro

Siteul Muzicantilor

Mobile Theme

Zuma Deluxe Sitemap