Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Tigarile un viciu greu de renuntat la el .
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
bratgeorge
Wed May 24 2017, 12:34PM

Registered Member #15363
Joined: Mon Aug 17 2015, 05:22PM
Posts: 102
Va salut dragi colegi sunt fumator de vro 10 ani , si in acest timp de multe foarte mute ori am tot zis ca hai ca mai fumez o tigare si gata ma las , dar fara nici un rezultat pina duminica trecut de constantin si elena fiind la un prieten dai cu gratre bautura distracție pina tirziu am constat ca am fumat 2 pachete de tigari mult foarte mult , lunii dimineata ma trezesc ma pun linga soba aprind o tigare beau o gura de cafea mai trag un fum dar nu prea intra mai mult asa fortat si ies putin afara mai trag un fum si dintro data ma apuca o tuse daia urita si voma numa mucus , in sfirsit am plecat la munca mai aveam 3 tigari in pachet si miam zis ca alea ori sa fie ultimele si chiar asa a fost am 3 zile si chiar nu imi doresc sa le simt gustul iar cu toate ca colegii de servici sunt fumatorii nu imi face pofta chiar eram curios cum o sa intre cafeaua fara tigare si chiar este ok . Sper sa reușească si altii , mai nasol acum ca pofta de mincare a devenit mai mare iar ziua conbin cu stixuri fructe .

Back to top
mariuspantera
Wed May 24 2017, 01:46PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
M-am lasat de un an de fumat! Fumam aproape doua pachete pe zi , când era spritz fara numar, aveam aprinse cate trei tigari odata! Cafeaua nu mai "merge" ca si cu tigara! Fumam 4-5 tigari la cafea ! Acum beau repede cafeau si atat! Daca vreti sa va lasati de tigari o faceti deodata. Nu incercati sa le rariti , sa credeti ca o sa fumati numai 3-4 tigari pe zi ca va amagiti singuri! O sa fie greu dar nu imposibil! Bafta !

Back to top
bratgeorge
Wed May 24 2017, 02:08PM

Registered Member #15363
Joined: Mon Aug 17 2015, 05:22PM
Posts: 102
Da ai dreptate trebuie oprit de tot fumanutul nu rarite , si cred ca o sa se cunoasca si in buzunare destul de bine efectul ( nefumatorului ) eu deja am economisit 50 lei pina acum eu nu zic ca o sa ne inbogatim ca nu mai fumam dar o sa ne ramina sa cheltuiim pe ceva mai folositor

Back to top
CrysMM
Wed May 24 2017, 02:37PM
Registered Member #16489
Joined: Mon Apr 10 2017, 07:38AM
Posts: 927
Eu am 4 ani si ceva, fumam 2 pachete de Dunhill negru la 24 ore si beam 3-4 cafele minim. La sprit fumam mai mult. Intr-o zi nu am avut tigari, eram izolat la o lucrare si am ramas fara tigari. De atunci nu am mai pus gura pe ele. Nici cafea nu mai beau, am ramas doar cu spritul si femeile ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif De astea nu ma pot lasa, cred ca nici nu ar fi sanatos.

Back to top
Athos-Korg
Wed May 24 2017, 03:21PM
Registered Member #2661
Joined: Tue Oct 28 2008, 11:01AM
Posts: 108
Pana acum 15 ani........ am fumat de toate ! Acum nu le mai suport deloc ! Daca aveti vointa va puteti lasa pur si simplu, eu asa am procedat si inca nu simt nevoia sa mai aprind o tigara ! Va pup !

Back to top
bratgeorge
Wed May 24 2017, 04:15PM

Registered Member #15363
Joined: Mon Aug 17 2015, 05:22PM
Posts: 102
CrissMM ai dreptate in ultima parte a comentariului. La fel si colegul athos-korg daca ai vointa poti face pasul acesta fara prea multa bataie de cap . Sa speram ca sunt multi in situatia noastra care am cautat sa le lasam .

Back to top
sarac.lipit
Wed May 24 2017, 05:14PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
fără tutun viaţa-i un vis!
fără alcool... e visul soţiei....
toate vin la timpul lor, şi singur realizezi cînd renunţi.
dacă nu realizezi, realizează ceilalţi... cînd te conduc 'hai truu...truuu'...cu brăduţu'n frunte

[ Edited Wed May 24 2017, 05:17PM ]


Back to top
Marian80
Wed May 24 2017, 07:18PM
Registered Member #10419
Joined: Sun Sep 25 2011, 09:06AM
Posts: 165
Eu am stat 7 ani fara tigari si le am reluat de anul trecut asa ca ....va doresc succes !

Back to top
cipri
Wed May 24 2017, 07:46PM

Registered Member #10828
Joined: Sun Feb 19 2012, 09:40PM
Posts: 197
Salut vorbesc din prisma fostului fumator si din cea medicala deci sunt mai mult ca indreptatit sa vorbesc: am vazut ani la rand vreo 17 daca ajung cum dau oamenii bani sa fie sanatosi la farmacie , ca fumator am vazut ca nu se cumpara inapoi sanatate cu bani, ba mai mult gust in gura neplacut, miros pe haine ,BANI DATI SA TE IMBOLNAVESTI, stop. arzale-ar focul nu ma conduc ele pe mine .

Back to top
cipri
Wed May 24 2017, 07:51PM

Registered Member #10828
Joined: Sun Feb 19 2012, 09:40PM
Posts: 197
Acum sub aspect medical fumatul este parsiv ca si diabetul te lasa aparent dar te macina zi de zi, primul semn gingii sangerande , circulatie periferica deficitara , bronco-pulmonar intr-un hal de nedescris tusea se instaleaza usor la pachet cu BPOC , daca ai avea ocazia sa vezi cu ochii tai ce este prin spitale la Pneumologie ai fugi .mancand pamantul .

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap