Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio
 
<< Previous thread | Next thread >>
recomandare bas activ
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
alinbz
Wed Aug 23 2017, 09:12PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
m am uitat prin istoricul acestui site s a vad ce basi foloseste lumea dar timpurile s au schimbat si cred ca toti cautam ceva ieftin,mic ,usor de carat si s a sune si bine:) asadar si prin urmare cam ce folositi voi si ce as putea s a iau eu la 500euro bucata?am doua boxe Fbt pro maxx12 active si trebuiesc ajutate cu ceva bas..

Back to top
elgi
Thu Aug 24 2017, 01:32PM

Registered Member #196
Joined: Fri Jun 27 2008, 09:43AM
Posts: 777
Eu zic să mai aştepţi puţin să mai aduni ceva bănuţi (nu te grăbi, că nu iei subwoofer în fiecare zi, trebuie de luat unul şi bun, degeaba iei ieftin, dar prost, banii i-ai băgat şi la second greu îl mai dai, subwooferii sunt o marfă greu vandabilă) şi ia ori un DXS 15 (care este un sub excelent, nu face deloc bubuială în sală, ci notă de bas curată, lacrimă), sau se găseşte acuma pe tomănaş un second hand de la Electro Voice: LINK: Click aici ! . Din cele două, recomand DXS (din utilizarea lor, nu din specificaţii de pe net). Aşa că mai strânge ceva bani, la 500 de euro nu iei nimic de calitate, după primele nunţi o să vrei altul. Părerea mea... Succes şi cântări uşoare!

Back to top
CrysMM
Thu Aug 24 2017, 03:10PM
Registered Member #16489
Joined: Mon Apr 10 2017, 07:38AM
Posts: 927
La boxele tale cred ca un sub de 15 este suficient. La 500 de euro nou ai de laes intre Behringer, LD, dB, Alto, Fender. Poti sa te incadrezi si la UN EV de 12", dar eu banuiesc la EV ca mint cu nerusinare la specificatii, nu am auzit niciodata din ele puterea declarata.

Foarte bune si Yamaha, se aud clar, nu zdrangane vesela de la el. Dar sa nu cumva sa aiba problemele de la boxele active si sa stai cu el pe la garantie. Problemele la boxele active sunt de la lipituri care cedeaza din cauza vibratiilor.

Sa iei ceva gen Yamaha DXS sau RCF (care sunt foarte ok), deja sari de 700 si te duci pana la 800.

FBT-urile le-ai cumparat noi? Parca aveai Alto.



Back to top
alinbz
Thu Aug 24 2017, 05:24PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
ceva pe 15 ar fi suficient pentru mine...s a zic asa pretul nu este batut in cuie.mai astept si maresc bugetul..asa este aveam Alto.le am vandut:) boxele se auzeau extraordinar de bine dar nu aveau destula putere si asa am luat FBT promax12 SH de la un amic.nu sunt forjate boxele si am incercat s a le bag in clip rosu si nu am reusit:)) au putere mare dar simt nevoia de bas la ele.sunt deschis la orce recomandare..va multumesc!p.s. asta este singurul care mi a atras atentia pana acum LINK: Click aici !

[ Edited Thu Aug 24 2017, 05:27PM ]


Back to top
muset
Fri Aug 25 2017, 12:15PM

Registered Member #76
Joined: Wed Jun 04 2008, 08:06PM
Posts: 267
salut preieteni! am si eu o mica intrebare: ce putere imi trebuie la subwoofer pentru 2 boxe active jbl 625+625 w.? cum sta treaba: imi trebuie 2 subwofere la fel de 625 w,sau unul cu 1250w ,sau pot alege subwofere mai mici ca putere? sau sa merg pe varianta de a-mi cumpara inca 2 boxe active. ce parere aveti. multumesc frumos.

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap