Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio
 
<< Previous thread | Next thread >>
Boxe Peavey pv115 400w o parare va rog
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
paul_dej21
Fri, 16 Jan 2009, 04:28PM
Guest
buna,am gasit pe un site niste boxe din modelul peavey pv115 la un pret foarte convenabil si mar interesa nust daca ar avea rost isi fac treaba?suna?sunt bune sau nuu astept niste sugesti si tot din gama asta si niste subwofere ar suna un echipament?merita sa investesc sau ma orientez spre alceva?
http://clape.ro/files/public/1232116133_608_FT0_peavey_pv115_2-way_15_speaker_cabinet_.jpg


[ Edited Fri, 16 Jan 2009, 05:55PM ]


Back to top
Nelutu Muresan
Fri, 16 Jan 2009, 07:31PM

Registered Member #20
Joined: 23 May 2008
Posts: 188
Paul care e pretul ala convenabil?? sau eventual pune un link unde le-ai gasit te rog.

Back to top
paul_dej21
Fri, 16 Jan 2009, 09:18PM
Guest
pai situl se numeste LINK: Click aici! pretullor este de 750lei bukata si pe magainul de muzica sunt la pretul de 12mil buc

Back to top
johnny.b
Sat, 17 Jan 2009, 01:28PM

Registered Member #2057
Joined: 06 Oct 2008
Posts: 37
Daca dai 10 milioane ti le faci tu pe amandoua cu difuzoare Eminence (400W).Poti sa le faci din PAL ca suna mai bine decat plasticul ala.Filtrele si twiterele nu sunt asa de scumpe.Succes!Mi-am facut eu si se aud beton.

Back to top
paul_dej21
Sun, 18 Jan 2009, 09:50PM
Guest
deci renut la el nu sunt bune mai bune iau niste tbox de 380w

Back to top
iceman
Thu, 29 Jan 2009, 09:02PM

Registered Member #5469
Joined: 28 Jan 2009
Posts: 3
alea nu sunt peavey la 750lei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
si oricum nu mai sunt ce erau candva, doar numele au ramas de ei...
urmeaza sfatul de mai sus si ia niste eminence sau p.audio

[ Edited Thu, 29 Jan 2009, 09:03PM ]


Back to top
M&C Musical
Thu, 29 Jan 2009, 09:32PM
Registered Member #4455
Joined: 24 Dec 2008
Posts: 78
iceman a scris ...

alea nu sunt peavey la 750lei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
si oricum nu mai sunt ce erau candva, doar numele au ramas de ei...
urmeaza sfatul de mai sus si ia niste eminence sau p.audio


Ba da, sunt Peavey, cele mai ieftine. Probabil nu sti produsele lor, uite un link:
LINK: Click aici!

Nu va grabiti cu parerile. de multe ori din pacate, superficiale!

Back to top
Ionutz_pa
Fri, 30 Jan 2009, 12:11AM

Registered Member #12
Joined: 22 May 2008
Posts: 559
johnny.b_goode a scris ...

Daca dai 10 milioane ti le faci tu pe amandoua cu difuzoare Eminence (400W).Poti sa le faci din PAL ca suna mai bine decat plasticul ala.Filtrele si twiterele nu sunt asa de scumpe.Succes!Mi-am facut eu si se aud beton.

Eu nu sfătuiesc pe nimeni să umble cu "făcături". Chiar dacă ieşi mai ieftin (de multe ori nu), tot n-or să iasă ca cele făcute de fabrică (estetic vorbind). Poate or să sune bine, dar gândeşte-te că n-o să mori cu ele, o să le schimbi, iar atunci cine o să ţi le cumpere şi, dacă da, cât o să-ţi dea pe ele ?

Despre Peavey, nu prea ştiu ce să zic, am auzit un sistem (2 başi şi 2 sateliţi) şi parcă n-avea OO, dar la banii ăştia prea sună. Te mai poţi orienta spre T-Box, boxe ieftine şi foarte bune.

Back to top
florinpa2x
Fri, 30 Jan 2009, 10:45AM
Registered Member #1353
Joined: 07 Sep 2008
Posts: 19
daca vrei sa iei ceva boon orienteazate spre dynacord sau spre FBTI dai un ban mai mult dar stii ca iei ceva boon de calitate si profesional bafta

Back to top
marianbigm
Fri, 30 Jan 2009, 10:52AM

Registered Member #14
Joined: 22 May 2008
Posts: 444
As fi mai interesant de Samson dB500. Am inteles ca mai este cineva pe site care foloseste aceste boxe si isi fac treaba numai ca sunt un pic cam grele.

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap