Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Reduceri de Black Friday 2017 - 2018
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
cipri
Fri Nov 16 2018, 10:40PM

Registered Member #10828
Joined: Sun Feb 19 2012, 09:40PM
Posts: 197
Intradevar CrysMM diferenta intre cele doua clape este enorma , dar si diferenta de 1500 lei daca nu o ai este mare .Pentru un : user home : ca mine este excelent un pa 300 . Apoi cand ai copii ai si cheltuieli, tu treci in plan secundar, darmite sa mai afectezi bugetul familiei cu o clapa mai scumpa.

Back to top
Minel
Sun Nov 18 2018, 04:47PM

Registered Member #13587
Joined: Thu Nov 21 2013, 06:48PM
Posts: 439
Treaba buna si cu black friday. Am luat un pa700,si dupa o singura zi.in care nu am utilizat-o mult,displayul a inceput sa ia comenzi singur,Am calibrat displayul,dar degeaba.Maine dimineata sun la ei sa vedem ce e de facut.Am inteles ca iti da alta la schimb pe loc.O fi adevarat?

Back to top
cipri
Mon Nov 19 2018, 08:03AM

Registered Member #10828
Joined: Sun Feb 19 2012, 09:40PM
Posts: 197
Teoretic asa ar trebui, dar practic !, oricum urata treaba . Eu am pastrat ambalajul original , si toate cele ca nu se stie , mai au un pic cu globalizarea asta si le fac de unica folosinta.

Back to top
pustiulica
Mon Nov 19 2018, 11:59AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Minel a scris ...

Treaba buna si cu black friday. Am luat un pa700,si dupa o singura zi.in care nu am utilizat-o mult,displayul a inceput sa ia comenzi singur,Am calibrat displayul,dar degeaba.Maine dimineata sun la ei sa vedem ce e de facut.Am inteles ca iti da alta la schimb pe loc.O fi adevarat?


Ziua buna!

Din cate stiu inlocuirea pe loc o fac doar la produsele care sunt defecte de la desigilare, conceptul (Dead on Arrival).
De rezolvat oricum va vor rezolva, inlocuit clapa sau schimbat display-ul. Sper sa fie rezolvare rapida, asta conteaza.

Sunt curios ce parere aveti despre sunetul lui Pa700, cand veti avea timp sa o butonati.

Santate,
Marius

Back to top
vermona
Mon Nov 19 2018, 01:24PM

Registered Member #307
Joined: Thu Jul 10 2008, 02:50PM
Posts: 54
sunetul lui pa 700 este un sunet foarte bun ..de fapt nu sunt mari diferente de sunet intre korg pa 3...pe care lam detinut 8 ani de zile si pa 700 ..si chiar si pa 4..si orcum mica diferenta de sunet este anulata de sala in care canti ..marea majoritate a salilor ..sunt un mare haos..ca acustica ca.ca detinator de clape de top ..pa 1. 800..2..3 am realizat un lucru ..nu se merita investitia..in gama de varf ..chiar daca sunt mai bine lucrate ...mereu vrei ceva mai noi si iar pierzi si tot asa ..deci una peste alta eu zic ca suna .si pa 700 foarte foarte bine

Back to top
Cristi_Dr
Mon Nov 19 2018, 02:08PM
Registered Member #15781
Joined: Sat Mar 19 2016, 10:54PM
Posts: 91
Salut!Eu am profitat de reducerea de la MC si am achizitionat un pa4x 76 la 11900. Cea mai buna decizie pe care am luat-o pe anul asta ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ).Sunt foarte multumit de clapa.

Back to top
djbossbest
Mon Nov 19 2018, 03:12PM
Registered Member #11441
Joined: Mon Oct 01 2012, 12:38PM
Posts: 392
Minel a scris ...

Treaba buna si cu black friday. Am luat un pa700,si dupa o singura zi.in care nu am utilizat-o mult,displayul a inceput sa ia comenzi singur,Am calibrat displayul,dar degeaba.Maine dimineata sun la ei sa vedem ce e de facut.Am inteles ca iti da alta la schimb pe loc.O fi adevarat?

Eu din ce stiu ai 2 posibilitatea ca in 2 saptamani de la achizitionare sa reutrnezi produsul si sa iti inapoieze banii fara a oferii explicatii, conditia este sa fie in stare impecabila fara urme de uzura. In cazul dvs nu cred ca exista vreun motiv sa nu va inlocuiasca produsul pe loc. Daca totusi se gaseste vreun motiv un telefon la OPC rezolva problema foarte rpd

Back to top
pustiulica
Mon Nov 19 2018, 03:49PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
djbossbest a scris ...

Eu din ce stiu ai 2 posibilitatea ca in 2 saptamani de la achizitionare sa reutrnezi produsul si sa iti inapoieze banii fara a oferii explicatii,


Posibilitatea asta se numeste "renutare la cumparare" si este valabila doar la cumparaturi online in conditiile comertului la distanta, adica daca ai cumparat online si ti-au livrat prin intermediul unui curier.

Back to top
djbossbest
Mon Nov 19 2018, 04:03PM
Registered Member #11441
Joined: Mon Oct 01 2012, 12:38PM
Posts: 392
pustiulica a scris ...

djbossbest a scris ...

Eu din ce stiu ai 2 posibilitatea ca in 2 saptamani de la achizitionare sa reutrnezi produsul si sa iti inapoieze banii fara a oferii explicatii,


Posibilitatea asta se numeste "renutare la cumparare" si este valabila doar la cumparaturi online in conditiile comertului la distanta, adica daca ai cumparat online si ti-au livrat prin intermediul unui curier.

Dl Marius si eu stiam la fel ca si dvs, dar am patit cu un client si eu cu tupeu la el ca doar a vazut produsul l.a probat etc. Cand am sunat un prieten avocat a spus ca are dreptate clientul si asa zice legea, doar daca s.a modificat intre timp ceva. Asadar orice produs cumparat poate fi returnat in termen de 2 sapt fara a avea un motiv anume, cum am spus sa fie in aceeasi stare in care l,ai luat. Logic ca sunt si exeptii cum ar fi produse alimentare, lenjerie intima etc.

Back to top
Minel
Tue Nov 20 2018, 12:07AM

Registered Member #13587
Joined: Thu Nov 21 2013, 06:48PM
Posts: 439
S-a rezolvat rapid. Am fost cu ea la electromagnetica la depozit, si mi-au dat alta sigilata. Sunt baieti de treaba acolo. Bineînteles ca am desigilat-o pentru proba si totul e ok. Cineva mai sus m-a intrebat ce parere am de soundul la pa700. Pot sa spun ca inainte de ea am avut pa600. Este incomparabil sunetul. Chiar am ramas uimit de ce stie sa faca clapa asta la pretul ei. Nu vreau sa fac comparatii cu pa3 sau 4.In primul rand ca cele doua au maxx audio, iar chestia aia face toti banii.

[ Edited Tue Nov 20 2018, 12:10AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap