Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg

<< Previous thread | Next thread >>
Korg Pa4x si o eventuala problema la conectica midi-Cubase!
Moderators: admin, Roberto E80, pustiulica, angelitto
Author Post
Devylxxx
Mon Jan 08 2018, 08:07PM

Registered Member #782
Buna ziua tuturor! Am o intrebare in legatura cu Korg Pa4x si o eventuala problema la conectica midi-Cubase!
Un prieten, posesor de Pa4x are urmatoarea problema: conectand clapa prin midi cu interfata midi(placa audio ) in pc utilizand Cubase, in momentul cand lucreaza cu transpose i se blocheaza tonurile, sau are cate un efect de sustain pe cate un ton, daca nu foloseste transpose, totul merge perfect! Precizez ca doar atunci cand foloseste tonurile interne ale clapei, nu si cu VST-urile! Are conectica midi to midi, (placa audio cu interfata midi)! A avut si Pa3x dar n-a avut probleme de genul!
Va multumesc pentru eventualele raspunsuri! O seara buna va doresc!

Back to top

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!

Comentarii noi

[download] Acordeonist Virtuos Posted by iurescus on 24 Oct : 01:06
mersi!

[download] Set Korg Pa600 - Donafa Posted by miki67 on 23 Oct : 13:48
Salut GHEHA! dupa o ce sa-l downloadez am sa revin cu o parere.Sanatate si succes!1540318974 ]

[download] Set Korg StudioDM - FD Posted by miki67 on 23 Oct : 13:43
Salut Mihai13!cred ca este vorba de Contrabas Bun.din cate imi aduc aminte,l-am gasit si prin alte seturi,si mi-a placut.era chiar in doua variante,Contrabas Bun si Contrabas Bun2. [more ...]

[download] Set Korg StudioDM - FD Posted by Mihai13 on 23 Oct : 08:43
Salut baieti,Am mai analizat putin setul, la sty-lurile din userele mentionate, cele cu SD la coada, am gasit, in opinia mea cel mai bun (interesant) bas de pana acum ca ton si set [more ...]

[Content] Cereri pentru acces la descărcări fișiere de pe site Posted by PaulTalent on 22 Oct : 19:35
Va rog frumos sa imi examinati activitatea mea pe site si daca este posibil sa primesc acces la download. Mi-am achizitionat un korg pa4x si as dorii sa imi pun set si am nevoie ur [more ...]

Facebook page

Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro

Siteul Muzicantilor

Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap