Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Partituri, Armonii, etc ...
 
<< Previous thread | Next thread >>
Parere Armonie Radu Mamii
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Cristi_Dr
Sun Apr 08 2018, 11:49AM
Registered Member #15781
Joined: Sat Mar 19 2016, 10:54PM
Posts: 91
Salutari.Hristos a inviat!
Cum vi se pare demo-ul asta pe care l-am facut ? Prea multe acorduri ori prea putine ?
LINK:Click aici!

Back to top
victorr
Sun Apr 08 2018, 12:14PM
Registered Member #9068
Joined: Tue Mar 16 2010, 10:05PM
Posts: 909
Prea multe...si unele sunt in plus. Asculta aici LINK: Click aici !


Back to top
Cristi_Dr
Sun Apr 08 2018, 12:33PM
Registered Member #15781
Joined: Sat Mar 19 2016, 10:54PM
Posts: 91
victorr a scris ...

Prea multe...si unele sunt in plus. Asculta aici LINK: Click aici !


Aia e si ideea ... sa fie multe.
Nu ma intereseaza piesele originale , alte adaptari ,doar linia melodica e importanta si standardele de jazz, lucruri pe care le-am folosit.Si pun problema de improvizatie.
eu de la piesa asta am plecat : LINK: Click aici !

Edit: Am uitat sa scriu acordurile :
Refren:
Volta1: C Bb F F#dim G G#dim Am G D7 G GM7aug Em A7 Dm G7 C
Volta2: C Bb F F#dim G G#dim Am G D7 Fm6 G C
Strofa: C D G D7 G C (bis) C Fm6 C D G C
Astea sunt cele de baza


[ Edited Sun Apr 08 2018, 12:51PM ]


Back to top
victorr
Sun Apr 08 2018, 01:02PM
Registered Member #9068
Joined: Tue Mar 16 2010, 10:05PM
Posts: 909
Este treaba ta de la ce ai plecat. Aia e o varianta banateana cu saxofon. Foarte departe de original. Isi pierde farmecul daca ii bagi armonii in plus, devine banateana.

Back to top
Cristi_Dr
Sun Apr 08 2018, 02:26PM
Registered Member #15781
Joined: Sat Mar 19 2016, 10:54PM
Posts: 91
Sincer chiar nu le am cu influente din zone, eu studiez jazz in principiu si am observat ca se practica si in muzica populara teoria.Asta totusi este de notat , chiar nu am bagat de seama ca depinde si de zona ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) .

Back to top
Radu_mamii
Sun Apr 08 2018, 02:27PM

Registered Member #16732
Joined: Fri Sep 15 2017, 01:13AM
Posts: 47
Adevărat a Înviat. Sună bine varianta bănățeană ☺ , felicitări Cristi 👍👌👍!

Back to top
ipuk
Sun Apr 08 2018, 03:51PM

Registered Member #9857
Joined: Tue Sep 21 2010, 10:05PM
Posts: 61
Deschideti putin urechile,nu-i deloc rãu cum priveste armonic domnul.Paste fericit!


Back to top
marand
Tue Apr 10 2018, 11:51AM

Registered Member #10506
Joined: Sat Oct 15 2011, 03:30PM
Posts: 239
a scris ...

„ ....si standardele de jazz, lucruri pe care le-am folosit.Si pun problema de improvizatie.”...și mai departe spui că studiezi jazz...


Nu zău? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_surprise.gif
Și, mă rog, ce standarde ai folosit? http://clape.ro/images/emotes/yahoo/yahoo_liar.gif .... că eu nu le prea aud/„văd”...
Tu crezi că tot ce pute a mămăligă se poate transforma în ”Summertime” ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif ...Dacă da, atunci ești un geniu....

Știu, replica este cam usturătoare, însă direct proporțională cu prostiile pe care le susții. Te-ai bazat, probabil, pe faptul că pe-aici toți sunt proști...și ce să vezi?, (vorba unui celebru personaj, încă în viață)...Ghinion! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_whistling.gif



[ Edited Tue Apr 10 2018, 01:18PM ]


Back to top
Cristi_Dr
Tue Apr 10 2018, 10:37PM
Registered Member #15781
Joined: Sat Mar 19 2016, 10:54PM
Posts: 91
marand a scris ...

a scris ...

„ ....si standardele de jazz, lucruri pe care le-am folosit.Si pun problema de improvizatie.”...și mai departe spui că studiezi jazz...


Nu zău? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_surprise.gif
Și, mă rog, ce standarde ai folosit? http://clape.ro/images/emotes/yahoo/yahoo_liar.gif .... că eu nu le prea aud/„văd”...
Tu crezi că tot ce pute a mămăligă se poate transforma în ”Summertime” ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif ...Dacă da, atunci ești un geniu....

Știu, replica este cam usturătoare, însă direct proporțională cu prostiile pe care le susții. Te-ai bazat, probabil, pe faptul că pe-aici toți sunt proști...și ce să vezi?, (vorba unui celebru personaj, încă în viață)...Ghinion! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_whistling.gif



"pe faptul că pe-aici toți sunt proști"
De ce as face asta ? Fii om serios , nu incerc sa ma dau mare sau sa insult oameni pe care nu ii cunosc personal, ba dimpotriva chiar ma amuza cand vii si cu argumente false si cu tendinte de insulte , te rog frumos , poate e cineva care poate face o critica cat de cat constructiva , asta e si motivul postarii , daca nu se adreseaza tuturor e pierderea mea ca nu aflu ce mi-am propus sa caut, nu a voastra ca poate nu va priveste, desi tare mi-as dori sa ma insel.
2 la mana, teorie se presupune din faptul ca ai comentat ca stii si iti permiti sa iti dai cu parerea, ori tu ma intrebi pe mine? Nu dau lectii pentru ca nu imi permit inca. Eu ce stiu , stiu pentru mine , vrei sa inveti ai youtube , o tastatura stii sa cauti un circle of fifths , chord progression techniques, 2-5-1 , rephrasing, moduri (ori nu am folosit in demo pentru ca e vorba strict de acorduri si nu de solistica) samd... nu intru in detalii.

Din pacate ti-am facut pe plac si ti-am raspuns la comentariu/hate/cum vrei tu sa ii spui.
Daca ti-a placut ... bine. Daca nu... tot bine. Pe mine sincer nu prea m-ai ajutat cu nimic , doar mi-ai aratat ca unii se simt jigniti daca nu vorbesc de lucruri perfect normale pe care le utilizeaza toata lumea.Aia e, eu nu sunt toata lumea.

Iti convine sau nu muzica a plecat de la clasica si jazz.Si coincidenta lururilor e ca imi place mult si muzica populara deoarece cu asta m-am nascut .

Back to top
marand
Wed Apr 11 2018, 09:36AM

Registered Member #10506
Joined: Sat Oct 15 2011, 03:30PM
Posts: 239
Dintr-un asemenea răspuns, talmeș-balmeș, din care se vede clar că nici măcar limba română nu o cunoști, cine ar fi dispus să creadă că știi limba muzicii? ...așa că fiecare pasăre, pe limba ei piere... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_chatterbox.gif

Rogu-te, de-acum încolo, să mă ignori. Eu, cu siguranță voi face acest lucru, cu tine. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_wave.gif


[ Edited Wed Apr 11 2018, 12:43PM ]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap