Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| diferenta intre Yamaha Tyros 5 si Genos | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| FlorinM |
|
||
![]() Registered Member #142
Joined: 20 Jun 2008Posts: 156 |
Uitasem ceva si acum nu mai pot edita. In legatura cu greutatea la cele spuse deja mai sus as mai aduga, ca diferenta de greutate fata de Tyros 5 76 e: - cu mai bine de 10 cm e mai scurta! fata de lalalaia de T5 - nu mai are daraboiul ala de ecran cu Kg-mul de plastic la el - butoane fizice mai putine, implicit contacte si placile pe care erau montati contactii, mai mici. Toate acestea au dus la reducerea greutatii, intocmai cum a facut Korg de la PA1X Pro la PA2X sau de la PA3X la PA4X (eliminand Korg, ecranul badaran de la PA3X, au economisit un Kg) [ Edited Tue, 10 Apr 2018, 09:49PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| cozma1969 |
|
||
![]() Registered Member #6965
Joined: 06 Mar 2009Posts: 125 |
....nuuuu ne deranjam dle ELGI!.....eu am pus info ce am gasit pentru a da un raspuns. Sincer, nici nu am vizionat. Genos nu ma intereseaza. Magazinul unde ma cunosc, m-au chemat sa merg cand pot sa testez Genos-ul. Merg din respect....dar nici nu ma gandesc. Adevarat ca sunt curios, sa simt pe pielea mea (ca si detinator de Tyros 5, nu poti gresii, vezi diferenta mai bine decat cel ce nu are Tyros5), tot ce nu e ok!. Fiecare cu gustul lui. Daca omul vrea sa-si ia Genos?...ce am eu cu el?. Romanul este foarte uracios!...Comentezi cu contra?....esti dat afara.....De ceva zile sunt membru si al unui site Italian. Extraordinar!....sunt inaintea noastra cu 100 de ani educatie. Sa vezi detinatori de toate clapele, cum dau sfaturi, cum se fac complimente, macar ca sunt multe greseli. Nu am auzit vorba de rau de la un detinator la alt detinator de alt model de clapa. Orice informatie se savureaza cu placere. Aici am citit comentarii de la cel mai bun creeator de soft pentru clape in Italia. (Daniele Tridenti. Acum in Martie a iesit la pensie) Ar putea fi cu nasul pe sus, nu? din 1979 proiecteaza instrumente pentru ELKA, General Music, si 21 de ani pentru Korg. El a finalizat proiectele PA.....hm!....Sa-l intreb ce spune despre Genos?...imi e rusine...stiu ce raspunde. [ Edited Tue, 10 Apr 2018, 09:51PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| FlorinM |
|
||
![]() Registered Member #142
Joined: 20 Jun 2008Posts: 156 |
Cozma, poate te-am mai rugat asta, dar o mai fac odata, cand ai sa mergi sa testezi Genos, lasa-mi te rog un mesaj, saunt curios, ca si detinator de T5 si mai ales ca stiu cum a fost de la T4 la T5 ce parere o sa iti faca. Multumesc In rest ai dreptate, si eu activez pe 2 forumuri germane, dar nimeni nu are treaba cu nimeni ca de ce am Genos sau nu am, sau de ce am T5 si nu T4! Fiecare cu gustul lui si vorba lor, sunetul e o chestie de gust! [ Edited Tue, 10 Apr 2018, 09:55PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]





