Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
diferenta intre Yamaha Tyros 5 si Genos
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
FlorinM
Tue Apr 10 2018, 09:46PM
Registered Member #142
Joined: Fri Jun 20 2008, 10:39AM
Posts: 159
Uitasem ceva si acum nu mai pot edita.
In legatura cu greutatea la cele spuse deja mai sus as mai aduga, ca diferenta de greutate fata de Tyros 5 76 e:
- cu mai bine de 10 cm e mai scurta! fata de lalalaia de T5
- nu mai are daraboiul ala de ecran cu Kg-mul de plastic la el
- butoane fizice mai putine, implicit contacte si placile pe care erau montati contactii, mai mici.
Toate acestea au dus la reducerea greutatii, intocmai cum a facut Korg de la PA1X Pro la PA2X sau de la PA3X la PA4X (eliminand Korg, ecranul badaran de la PA3X, au economisit un Kg)

[ Edited Tue Apr 10 2018, 09:49PM ]


Back to top
cozma1969
Tue Apr 10 2018, 09:48PM
Registered Member #6965
Joined: Fri Mar 06 2009, 12:58AM
Posts: 127
....nuuuu ne deranjam dle ELGI!.....eu am pus info ce am gasit pentru a da un raspuns. Sincer, nici nu am vizionat. Genos nu ma intereseaza. Magazinul unde ma cunosc, m-au chemat sa merg cand pot sa testez Genos-ul. Merg din respect....dar nici nu ma gandesc. Adevarat ca sunt curios, sa simt pe pielea mea (ca si detinator de Tyros 5, nu poti gresii, vezi diferenta mai bine decat cel ce nu are Tyros5), tot ce nu e ok!. Fiecare cu gustul lui. Daca omul vrea sa-si ia Genos?...ce am eu cu el?. Romanul este foarte uracios!...Comentezi cu contra?....esti dat afara.....De ceva zile sunt membru si al unui site Italian. Extraordinar!....sunt inaintea noastra cu 100 de ani educatie. Sa vezi detinatori de toate clapele, cum dau sfaturi, cum se fac complimente, macar ca sunt multe greseli. Nu am auzit vorba de rau de la un detinator la alt detinator de alt model de clapa. Orice informatie se savureaza cu placere. Aici am citit comentarii de la cel mai bun creeator de soft pentru clape in Italia. (Daniele Tridenti. Acum in Martie a iesit la pensie) Ar putea fi cu nasul pe sus, nu? din 1979 proiecteaza instrumente pentru ELKA, General Music, si 21 de ani pentru Korg. El a finalizat proiectele PA.....hm!....Sa-l intreb ce spune despre Genos?...imi e rusine...stiu ce raspunde.


[ Edited Tue Apr 10 2018, 09:51PM ]


Back to top
FlorinM
Tue Apr 10 2018, 09:54PM
Registered Member #142
Joined: Fri Jun 20 2008, 10:39AM
Posts: 159
Cozma, poate te-am mai rugat asta, dar o mai fac odata, cand ai sa mergi sa testezi Genos, lasa-mi te rog un mesaj, saunt curios, ca si detinator de T5 si mai ales ca stiu cum a fost de la T4 la T5 ce parere o sa iti faca. Multumesc

In rest ai dreptate, si eu activez pe 2 forumuri germane, dar nimeni nu are treaba cu nimeni ca de ce am Genos sau nu am, sau de ce am T5 si nu T4! Fiecare cu gustul lui si vorba lor, sunetul e o chestie de gust!


[ Edited Tue Apr 10 2018, 09:55PM ]


Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap