Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Intrebare Korg rk100s
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Crissys123
Tue May 08 2018, 08:12PM

Registered Member #15625
Joined: Mon Jan 11 2016, 08:03PM
Posts: 98
Salutare colegi. Am si eu o intrebare la voi. Are idee careva cum/ unde dau la un keyboard Korg rk100s sa mearga transposerul cand il am bagat prin Juzi Wireless? Prin modul? Octava +/- merge si sa schimb tonurile, volum. Dar numai la transpose cand ii dau -/+ nu face absolut nimic. Mersi mult !


Back to top
Kmcoio
Tue May 08 2018, 08:38PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
He he... dar daca inveti sa canti, cum e?

Back to top
lucianG1000
Tue May 08 2018, 09:09PM

Registered Member #8217
Joined: Tue Oct 13 2009, 08:54AM
Posts: 91
Ce frumos ar fi dacă am răspunde la obiect....
nu să fim ironici... răutăcioși
on topic... Crissys123, nu știu cum să te ajut... sorry

Back to top
CrysMM
Tue May 08 2018, 10:05PM
Registered Member #16489
Joined: Mon Apr 10 2017, 07:38AM
Posts: 925
Transpose
This allows you to specify overall pitch in steps of a
semitone (100 cents). Use this when you want to transpose
to suit the song you are playing over a range of one octave
up or down.
1. Hold down the SHIFT button and press the favorites
E button.
The transpose setting appears in
the display.
2. Use the OCTAVE +/- buttons or
the SOUND lever to specify the
transpose setting.
The transpose setting range is one octave up or down
(-12 - 12).
3. Press the SHIFT button to exit the shift function.

Daca nu merge asa atunci trebuie sa dai din modulul juzi.

Back to top
Crissys123
Tue May 08 2018, 10:15PM

Registered Member #15625
Joined: Mon Jan 11 2016, 08:03PM
Posts: 98
Kmcoio a scris ...

He he... dar daca inveti sa canti, cum e?


Nenea
Toti am plecat de undeva nu?

@CrysMM
am incercat ce era in manual dar nimic.
Multumesc oricum

Back to top
CrysMM
Tue May 08 2018, 10:25PM
Registered Member #16489
Joined: Mon Apr 10 2017, 07:38AM
Posts: 925
Nu merge nici cand nu ai conectat juzi?

Back to top
Kmcoio
Tue May 08 2018, 10:42PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Eu zic sa iti formezi obiceiul sa canti in orice gama. Ca poate maine poimaine tre sa canti pe un acordeon acustic sau pe un pian... ce faci, ii spui solistului sa se stranga de oua? A dracului tehnologie, cum au ajuns toti muzicieni... nu e rautate, e doar o constatare.

Back to top
alinbz
Wed May 09 2018, 01:38PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
Kmcoio a scris ...

Eu zic sa iti formezi obiceiul sa canti in orice gama. Ca poate maine poimaine tre sa canti pe un acordeon acustic sau pe un pian... ce faci, ii spui solistului sa se stranga de oua? A dracului tehnologie, cum au ajuns toti muzicieni... nu e rautate, e doar o constatare.

dar daca am face si noi o constatare ca tu nu canti nici macar pe sfertul celui care a deschis topicul oare cum ar fi?si este si adevarat ce spun. acum on topic: mai citeste inca odata rubrica din manual la keyboard si la modul.daca intradevar nu scrie nimic sa te ajute inseamna ca nu stie functia asta pe midi.cum era problema si la roland ax7 sinth de nu recunostea volumul pe midi

Back to top
Kmcoio
Wed May 09 2018, 01:56PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Baietica, nu te mai umfla atat, daca vrei, alegem o piesa, nu neaparat folclorica, pentru ca nu mai am aranjor, ci din muzica usoara, hai sa zicem, Bohemian Rapsody, si o cantam amandoi si ne punem aici. Te tine? Asta ca sa poti sa faci constatarea cum trebuie, nu de alta. Sau alegem o hora din folclor si o cantam pe rand in toate gamele dintr-o octava, ce zici? Hai sa facem incercarea asta, chiar imi doresc, daca pui problema asa. Au ajuns muzicanti toti cei care rup butonul de transpose si butoanele de intro unde le-au facut introduceri AD, Marius Gerea si Marius Talent. Vai si amar.

[ Edited Wed May 09 2018, 02:00PM ]


Back to top
alinbz
Wed May 09 2018, 02:48PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
Kmcoio a scris ...

Baietica, nu te mai umfla atat, daca vrei, alegem o piesa, nu neaparat folclorica, pentru ca nu mai am aranjor, ci din muzica usoara, hai sa zicem, Bohemian Rapsody, si o cantam amandoi si ne punem aici. Te tine? Asta ca sa poti sa faci constatarea cum trebuie, nu de alta. Sau alegem o hora din folclor si o cantam pe rand in toate gamele dintr-o octava, ce zici? Hai sa facem incercarea asta, chiar imi doresc, daca pui problema asa. Au ajuns muzicanti toti cei care rup butonul de transpose si butoanele de intro unde le-au facut introduceri AD, Marius Gerea si Marius Talent. Vai si amar.
stai calm ca sunt la concurs cu tine.as face o treaba de asta in realitate sa te fac sa plangi daca ar fi ceva.si nu numai eu,multi membri la care comentezi tu te face muzical la orce gen.ai si pe net clipuri in care canti dezastruos.alea cu pa2,pa3. si acum ceva timp cand am pus eu style la Jos Palaria pentru femei.. cu intro si ai postat si tu un demo de o cantai pe silabe.nu poti mai mult.asa ca uita-te la tine in ograda inainte sa comentezi ca daca te intalnesti cu baietii de pe aici la vreun eveniment de fac de ras..hai pa!


[ Edited Wed May 09 2018, 02:49PM ]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap