Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg microarranger | ||
|
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| george90 |
|
||
![]() Registered Member #11714
Joined: 16 Nov 2012Posts: 8 |
Salut! Am un korg microarranger si vreau sa fac niste sunete cu portamento. Stie cineva daca are vreo setare cu portamento automat sau fingered? Ca eu nu gasesc nicaieri.
|
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1596 |
Salut! Ai efect "Portamento" in meniu, pe care il poti activa pe ton. Citeste in manualul de utilizare unde ai toate detaliile. LINK: Click aici! PS: Microarranger = Pa50SD cu alta carcasa |
||
| Back to top |
|
||
| george90 |
|
||
![]() Registered Member #11714
Joined: 16 Nov 2012Posts: 8 |
Am gasit portamento stiu sa il activez. Dar functioneaza continuu. Vreau sa functioneze doar in momentul in care apesi doua sau mai multe clape deodata. De exemplu pentru un sunet bass monofonic.
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Picu - Korg PA1000
bun setul ,imi place ,am gasit multe lucruri interesante in el,multumesc
[Content] Buna ziua , și La multi ani cei cu numele Nicolae ! Pe mine m-ar fi interesat sa pot descărca set-ul acela de instrumente etc. ( mai exact acesta : ,,Sunete de instrumente selectate pentru Thomann AKX1100 și Medeli AKX-10, Ketron-Tyros.mpk" ) Doar atâta vreau sa descarc ! Și o să mai încarc seturi ( până acum am încărcat 3-4 midi/set etc. care eu le folosesc , și o să mai încarc ! ) Întrebarea mea acuma este , cam cate set-uri/midi trebuie sa incarc ca sa pot descărca acest set ? Mulțumesc frumos , o zi frumoasă , și astept răspunsul dvs !
admin - valabil atât pentru @Crystyan1 cât și pt cei noi: lucrurile aici nu functionează așa, adică nu înseamnă că dacă încarci x fișiere obții automat drept de download la y fișiere! Până când userii nu descarcă acele fișiere astfel încât ele să fie verificate și testate de către alți useri și mai apoi să aprecieze acele fișiere acordând o notă bună și un comentariu fiecărui fișier, acele fișiere nu contează! Pentru că mulți useri noi au încărcat tot felul de bălării, doar ca să fie "la număr" și să obțină accees la dld!
@Crystyan1: pt cele 8 fișiere încărcate până acum ai primit acces la 2 dlds/zi pt 1 săptămână (~14 fișiere). Ultimele fișiere încărcate de tine nu au fost acceptate și au fost șterse.
Buna ziua , și La multi ani cei cu numele Nicolae ! Pe mine m-ar fi interesat sa pot descărca set-ul acela de instrumente etc. ( mai exact acesta : ,,Sunete de instrumente selectat [more ...]
[download] SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.1
@cristikitara: trebuie să descarci și partea a 2-a "SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.2" de aici: LINK: Click aici! - fără să ai toate părțile descărcate în același folder, [more ...]
[download] SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.1
nu reusesc sa dezarhivez partea 1.Ai idee ce se intampla? imi da eroare.
[Content] Descarcare
Buna seara,as dori sa vorbesc cu un admin ! Deranjez si eu cu o intrebare ! Am descarcat ieri un set ( pe la 14 parca , nu mai tin minte la ce ora ), am vrut sa mai descarc un set [more ...]






