Korg (SET, user-program)
Set Pa4X AlexPravila - FaraDefecte |
|||
| Author | Clape.ro Community | ||
| Description |
Lucrat in PA1000; nu mai da nici o eroare. In rest nimic schimbat fata de precedentul. Probabil inca mai merge in PA3x. Cele bune! |
||
| Filesize | 189.89 MB | ||
| Date | Wednesday, 29 August 2018, 10:47:07 | ||
| Downloads | 150 | ||
| Download | |||
| Rating |
|
||
Comments
| Mihai13 Daca poti fa te rog frumos si pentru Korg pa 700 multumesc Reply to this |
| merge incarcat in pa3 fara sa dea eroare? Reply to this |
| [blocked by admin] Reply to this |
| <Bghenadii> Pt PA 700 problema, la acest set, este memoria de sampler mai mica. Metoda mea cand am un set mai mare decat duce PA1000 (300MB) Incarc toate Pad-urile si Sty-lurile separat Apoi merg in global si fac setarea sa se vada pozitia semplerelor Ex User DK 1 .........000 Merg in Sty mode cu vizualizare track-uri si incarc separat (tonul afisat pe track-ul afisat) din User DK1 toba cu numarul 000+1=1 (37+1 sau orice ton din sty sau Kbd set) La fel pt toate track urile. Pare multa munca dar nu este chiar greu spre exemplu pt Userul cu sarbe sunt doar vreo 10 tonuri pt style si inca cateva pt dreapta dar rezolvi problema. Din cand in cand, in voice mode/record/info te mai uiti cata memorie mai este libera. Sper ca s-a inteles, daca nu revin mai in detaliu. As putea sa repar pt PA 700 partea de folclor pusa de miki daca are probleme la tonuri. Cele bune! [ edited 30 Aug 2018, 09:45 ] Reply to this |
| <Alex 80> incearca o incarcare separata numai directoarele PAD, STYLE si SOUND si spune-ne si noua pt ca nu sunt sigur, desi nu am editat STY sau umblat prea mult la tonuri. Reply to this |
| incarc fara global pcm si performance...doar style soundsi pad....incerc sa vad daca merge ...eu am incarcat in pa3x primul set a lui alex si imi da eroare nu se aud toate tonurile..poate asa merge Reply to this |
| Multumesc mult pentru sfat Mihai 13 voi incerca sa vad ce pot face Reply to this |
| am incercat tonurile in pa3 insa nu merg ar putea cinvea sa converteasca cu acel program tonurile de manele Reply to this |
| pasol.bgd am sa le fac cat de curand. Reply to this |
| Nu merge la Pa4, zice sa incarc pe rand folderele... Reply to this |
You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]

