Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Problemă MicroSD Korg Pa4x | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
Salutare, dețin un pa4x fără HDD sau SSD, i-am pus un MicroSD (Samsung EVO 128) pentru ca să-mi salvez seturile și ce mai lucrez pe clapă. Pornesc astăzi clapa, încerc să incarc un SET de pe MicroSD și surpriză, îmi arată că MicroSD-ul este gol, nici un fișier, set, nimic.... Scot MicroSD-ul și-l pun în PC unde îl vede perfect cu toate fișierele și seturile care le am. Bag iarăși MicroSD în clapă, încerc să fac Rec la un mp3 pe MicroSD, îmi arată alt volum de stoc disponibil))) nu 128 cum are microsd-ul, fac un rec de probă, se salvează, încerc să văd dacă cântă acel mp3 și-mi scrie ceva de genul "File not found" sau "Protected files have not been overwritten" dacă încerc să copii ceva. Dacă ați mai întâlnit așa problemă vă rog să mă "luminați" cum aș putea s-o rezolv ... Mulțumesc anticipat
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
sVipper a scris ... Salutare, dețin un pa4x fără HDD sau SSD, i-am pus un MicroSD (Samsung EVO 128) pentru ca să-mi salvez seturile și ce mai lucrez pe clapă. Pornesc astăzi clapa, încerc să incarc un SET de pe MicroSD și surpriză, îmi arată că MicroSD-ul este gol, nici un fișier, set, nimic.... Scot MicroSD-ul și-l pun în PC unde îl vede perfect cu toate fișierele și seturile care le am. Bag iarăși MicroSD în clapă, încerc să fac Rec la un mp3 pe MicroSD, îmi arată alt volum de stoc disponibil))) nu 128 cum are microsd-ul, fac un rec de probă, se salvează, încerc să văd dacă cântă acel mp3 și-mi scrie ceva de genul "File not found" sau "Protected files have not been overwritten" dacă încerc să copii ceva. Dacă ați mai întâlnit așa problemă vă rog să mă "luminați" cum aș putea s-o rezolv ... Mulțumesc anticipat Salut si la multi ani! micro-sd este formatat i Fat 32? copiaza totul intr-un fisier pe pc si formateaza microsd in clapa dupa care recopiezi de pe pc pa microsd.ar trebui sa mearga. Bafta! |
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
miki67 a scris ... sVipper a scris ... Salutare, dețin un pa4x fără HDD sau SSD, i-am pus un MicroSD (Samsung EVO 128) pentru ca să-mi salvez seturile și ce mai lucrez pe clapă. Pornesc astăzi clapa, încerc să incarc un SET de pe MicroSD și surpriză, îmi arată că MicroSD-ul este gol, nici un fișier, set, nimic.... Scot MicroSD-ul și-l pun în PC unde îl vede perfect cu toate fișierele și seturile care le am. Bag iarăși MicroSD în clapă, încerc să fac Rec la un mp3 pe MicroSD, îmi arată alt volum de stoc disponibil))) nu 128 cum are microsd-ul, fac un rec de probă, se salvează, încerc să văd dacă cântă acel mp3 și-mi scrie ceva de genul "File not found" sau "Protected files have not been overwritten" dacă încerc să copii ceva. Dacă ați mai întâlnit așa problemă vă rog să mă "luminați" cum aș putea s-o rezolv ... Mulțumesc anticipat Salut si la multi ani! micro-sd este formatat i Fat 32? copiaza totul intr-un fisier pe pc si formateaza microsd in clapa dupa care recopiezi de pe pc pa microsd.ar trebui sa mearga. Bafta! La multi ani Miki67 și îți mulțumesc pentru răspuns! MicroSD-ul a fost formatat inițial în clapă și a mers o perioadă foarte bine. Am rezolvat acum problema cu reinstalarea sistemului de operare... Oricum se mai poate întâmpla așa încă o dată și nu pot să-mi dau seama de la ce poate fi problema.... |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
sVipper a scris ... miki67 a scris ... sVipper a scris ... Salutare, dețin un pa4x fără HDD sau SSD, i-am pus un MicroSD (Samsung EVO 128) pentru ca să-mi salvez seturile și ce mai lucrez pe clapă. Pornesc astăzi clapa, încerc să incarc un SET de pe MicroSD și surpriză, îmi arată că MicroSD-ul este gol, nici un fișier, set, nimic.... Scot MicroSD-ul și-l pun în PC unde îl vede perfect cu toate fișierele și seturile care le am. Bag iarăși MicroSD în clapă, încerc să fac Rec la un mp3 pe MicroSD, îmi arată alt volum de stoc disponibil))) nu 128 cum are microsd-ul, fac un rec de probă, se salvează, încerc să văd dacă cântă acel mp3 și-mi scrie ceva de genul "File not found" sau "Protected files have not been overwritten" dacă încerc să copii ceva. Dacă ați mai întâlnit așa problemă vă rog să mă "luminați" cum aș putea s-o rezolv ... Mulțumesc anticipat Salut si la multi ani! micro-sd este formatat i Fat 32? copiaza totul intr-un fisier pe pc si formateaza microsd in clapa dupa care recopiezi de pe pc pa microsd.ar trebui sa mearga. Bafta! La multi ani Miki67 și îți mulțumesc pentru răspuns! MicroSD-ul a fost formatat inițial în clapă și a mers o perioadă foarte bine. Am rezolvat acum problema cu reinstalarea sistemului de operare... Oricum se mai poate întâmpla așa încă o dată și nu pot să-mi dau seama de la ce poate fi problema.... Ma bucur ca ai rezolvat.cateodata o mai iau si clapele astea razna. S-auzim de bine! |
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
miki67 a scris ... sVipper a scris ... miki67 a scris ... sVipper a scris ... Salutare, dețin un pa4x fără HDD sau SSD, i-am pus un MicroSD (Samsung EVO 128) pentru ca să-mi salvez seturile și ce mai lucrez pe clapă. Pornesc astăzi clapa, încerc să incarc un SET de pe MicroSD și surpriză, îmi arată că MicroSD-ul este gol, nici un fișier, set, nimic.... Scot MicroSD-ul și-l pun în PC unde îl vede perfect cu toate fișierele și seturile care le am. Bag iarăși MicroSD în clapă, încerc să fac Rec la un mp3 pe MicroSD, îmi arată alt volum de stoc disponibil))) nu 128 cum are microsd-ul, fac un rec de probă, se salvează, încerc să văd dacă cântă acel mp3 și-mi scrie ceva de genul "File not found" sau "Protected files have not been overwritten" dacă încerc să copii ceva. Dacă ați mai întâlnit așa problemă vă rog să mă "luminați" cum aș putea s-o rezolv ... Mulțumesc anticipat Salut si la multi ani! micro-sd este formatat i Fat 32? copiaza totul intr-un fisier pe pc si formateaza microsd in clapa dupa care recopiezi de pe pc pa microsd.ar trebui sa mearga. Bafta! La multi ani Miki67 și îți mulțumesc pentru răspuns! MicroSD-ul a fost formatat inițial în clapă și a mers o perioadă foarte bine. Am rezolvat acum problema cu reinstalarea sistemului de operare... Oricum se mai poate întâmpla așa încă o dată și nu pot să-mi dau seama de la ce poate fi problema.... Ma bucur ca ai rezolvat.cateodata o mai iau si clapele astea razna. S-auzim de bine! Multă sănătate și numai bine!!! |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





