Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Alte echipamente
 
<< Previous thread | Next thread >>
Sfat microfon
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
DorelC
Fri Feb 15 2019, 09:20AM

Registered Member #15598
Joined: Sat Jan 02 2016, 01:58PM
Posts: 267
elgi a scris ...

Pentru domnii Laursoundşi ceilalţi care aţi avut probleme: eu de multişori ani cânt cu Line 6 XD-V75 şi nu am avut nici măcar o interferenţă în viaţa mea cu niciun sistem wi-fi. Cum să ai toate 14 canale ocupate? Mult prea puţin probabil să ai 14 reţele wi-fi active! Ori eu sunt prea norocos, ori ceva nu faceţi bine domniile voastre. Dacă-l folosiţi în RF1, nu ştiu dacă veţi avea probleme. Personal nu am avut nicio problemă cu transmisia. Numai bine tuturor!

Total de acord cu distinsul meu coleg! In mod sigur pentru unii e greu sa scaneze sala in care se canta cu receiverul, iar setarea microfonului pe acelasi canal e o enigma! N-am avut problema niciodata cu interferente! Sau vreo intrerupere a semnalului! Totodata recomand, update atat la microfon cat si la receptor! E un pic cu bataie de cap dar se poate! Exista pe youtube un tutorial facut de D. Andronescu! Eu il folosesc mai rar deoarece cand sunt la orga cant cu microfon pe fir. Am un Shure beta 87 si un Beyerdynamic. Il prefer pe al doilea! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif


Back to top
daddy
Fri Feb 15 2019, 11:48AM

Registered Member #241
Joined: Wed Jul 02 2008, 03:09PM
Posts: 321
Credeți-mă că am cântat în sală unde nu am putut folosi nicio frecvență. Am lucrat pe clape de tot felul în viața mea și cu tot felul de programe de calculator d-apoi n-oi ști să reglez o amărâtă de frecvență la un wireless. Spre exemplu a interferat și cu wireless-ul prin care se transmiteau comenzile de la restaurant către bucătărie sau cu POS -ul wireless.

Back to top
DorelC
Sat Feb 16 2019, 08:52AM

Registered Member #15598
Joined: Sat Jan 02 2016, 01:58PM
Posts: 267
Asta sigur mi se pare de necrezut! Si cand ai scanat locul unde canti, pe toate toate cele 14 frecvente erau 3-4 linii? In general aceste microfoane au alocate frecvente pe care nu lucreaza alte aparate! Deci sa fie 14 frecvente care sa fie "deranjate", mi se pare chiar imposibil!

Back to top
daddy
Sat Feb 16 2019, 10:18AM

Registered Member #241
Joined: Wed Jul 02 2008, 03:09PM
Posts: 321
DorelC a scris ...

Asta sigur mi se pare de necrezut! Si cand ai scanat locul unde canti, pe toate toate cele 14 frecvente erau 3-4 linii? In general aceste microfoane au alocate frecvente pe care nu lucreaza alte aparate! Deci sa fie 14 frecvente care sa fie "deranjate", mi se pare chiar imposibil!

Nu-mi mai pierd vremea . Dacă am spus un lucru așa este. Ce interes aș avea să mint. Cumpărați ce vreți fiecare. Eu am vrut să fiu de folos, nu fac nici reclamă nici antireclamă, spun pur și simplu ce am pățit. Hai pa!

Back to top
geogenesys
Sun Feb 17 2019, 07:38AM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Multumesc Elgi, o sa-l incerc!


[ Edited Sun Feb 17 2019, 07:41AM ]


Back to top
CrysMM
Sun Feb 17 2019, 04:36PM
Registered Member #16489
Joined: Mon Apr 10 2017, 07:38AM
Posts: 925
Chiar daca gasesti canal liber, poate intra ceva pe acel canal la un moment dat. Un hot spot, un wireless deschis atunci sau mai stiu eu ce. Cu frecventele gratuite nu prea ai un control asupra folosirii lor de catre terti. Toata lumea este acum pe digital, au ramas libere fif si uif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Cert este ca sunt probleme. Ca or fi de frecventa, sau probleme tehnice cu unele echipamente, dar probleme sunt.

Macar, atunci cand tace, nu face alte zgomote sa-ti paraie boxele, tace malc si revine in scena la fel de linistit, De zici ca este un efect special ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Chiar si cu acest neajuns, pe langa cel al materialului folosit pentru constructie, tot merita fata de un Shure SM sau Beta, sau alte microfoane in gama asta de pret.

Apropo, a testat cineva capsula SC?

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap