Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
Tyros5
Go to page   <<      
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
petricahincu
Sat, 09 Mar 2019, 06:50PM
Registered Member #8169
Joined: 04 Oct 2009
Posts: 103
Scz djbossbest la intro canta acordeon si cand termina intro ramane tambal sau chitara si suna urat trebuie sa anulez te rog pas cu pas daca se poate multumesc inca odata ptr ajutor

Back to top
djbossbest
Sun, 10 Mar 2019, 01:15PM
Registered Member #11441
Joined: 01 Oct 2012
Posts: 387
petricahincu a scris ...

Scz djbossbest la intro canta acordeon si cand termina intro ramane tambal sau chitara si suna urat trebuie sa anulez te rog pas cu pas daca se poate multumesc inca odata ptr ajutor

Eu nu prea am inteles ce ati vrut sa spuneti, care e problema, Nu suna bine tambalul si chitara, sau ramane acordeon si pe main-uri?
In mod normal daca in style creator faceti modificari pe intro se fac doar pe intro, si daca doriti pe main-uri, trebuie selectat care si ce modificari doriti si salvat. daca puteti fiti mai explicit. De retinut la yamaha daca faci modificari in style creator modificarile se salveaza doar pe bucata pe care ai facut modificare, daca faceti modificari in style, mixing console si dupa intri in style creator si salvei direct el salveaza modificarile pe toate. Parca asa era si la T5.

Back to top
petricahincu
Sun, 10 Mar 2019, 04:20PM
Registered Member #8169
Joined: 04 Oct 2009
Posts: 103
scz nu am explicat bine cand canta la intro de ex acordeon se termina intro si in loc de acel acordeon intra de ex chitara care tine acompaniament ,deci acordeonul canta solo la intro si termina si ramane chitara cu acompaniament.Multumesc inca odata ptr rabdare.O duminica placuta ati doresc!

Back to top
petricahincu
Sun, 10 Mar 2019, 04:22PM
Registered Member #8169
Joined: 04 Oct 2009
Posts: 103
Dar ramane in continuare acordeonul nu chitara ,se poate modifica sa ramana solo acordeon si chitara acompaniament


Back to top
CrysMM
Sun, 10 Mar 2019, 05:15PM

Registered Member #16489
Joined: 10 Apr 2017
Posts: 1003
Vresi sa zici ca dupa ce termina intro, pe dreapta nu mai ai acordeon?

Back to top
Nicu Pa500
Sun, 10 Mar 2019, 06:07PM

Registered Member #906
Joined: 18 Aug 2008
Posts: 134
petricahincu a scris ...

Dar ramane in continuare acordeonul nu chitara ,se poate modifica sa ramana solo acordeon si chitara acompaniament


Nu cred ca at fi indicat ca pe main(uri) sa ai solo acordeon deoarece te-ar incurca la cantat . Solo unui instrument este bine sa fie pe Intro si eding

Back to top
elgi
Mon, 11 Mar 2019, 12:03AM

Registered Member #196
Joined: 27 Jun 2008
Posts: 767
Alegem style-ul cu pricina, Digital Recording, Style creator, dăm click pe Intro cu pricina, deschidem Mixing Console, style part, modificăm pe ce track dorim cu ce ton vrem, dau click pe Main-ul respectiv, OK de pe ecran, deschid iar Mixing Console, modificăm ton, volum, efect, EQ etc. şi apoi la fel pe orice variaţiune. Când terminăm de modificat schimbarea, dăm din Style creator un Save şi salvăm peste cel iniţial sau ca altă variantă. Succes şi o primăvară frumoasă. Numai bine!

Back to top
petricahincu
Mon, 11 Mar 2019, 03:20PM
Registered Member #8169
Joined: 04 Oct 2009
Posts: 103
Multumesc frumos Elgi ptr ajutor da asa este si voua dragi colegi ptr ajutor nu la dreapta m=am referit solo la intro lua de ex acordeon la cantat la intro si termina intro ramanea acordeonul dar trebuia acolo in locatia respectiva braci caci acordeonul tinea acompaniament pe 2 note.Multumesc elgi prietene tot tu mai luminat si data trecuta cu tyros 4,O primavara frumoasa si tie!

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap