Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Problema Korg Pa5 .. mă puteți ajuta ? | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| marianfr8x |
|
||
![]() Registered Member #18778
Joined: 28 Jul 2025Posts: 7 |
Cu tot respectul față de toți muzicanții , și nu numai ! Am o nelămurire în privința clapei Korg pa5. Am achiziționat acum 2 ani un Korg pa4x varianta cu 5 octave , iar colegul meu de formație a schimbat orga acum 3 luni luându-și Korg pa 5 .. același program cu care cant eu pe pa4 convertit prin programul de convertire din pa5 rulează cu mici “probleme” când schimbă variațiunile cel puțin ne băga pe toți pe 7 .. însemnând ca atunci când trece dintr-o variatiune în alta își dă tempo reset .. și este nevoit să facă trecere exact pe primul timp din măsura , a mai întâmpinat cineva aceasta problema ? Știe cineva cum putem remedia asta ? Menționez ca are și un program făcut special pentru Korg pa5 și nu se întâmplă asta |
||
| Back to top |
|
||
| formmusic |
|
||
![]() Registered Member #17765
Joined: 01 Dec 2020Posts: 132 |
marianfr8x a scris ... Cu tot respectul față de toți muzicanții , și nu numai ! Am o nelămurire în privința clapei Korg pa5. Am achiziționat acum 2 ani un Korg pa4x varianta cu 5 octave , iar colegul meu de formație a schimbat orga acum 3 luni luându-și Korg pa 5 .. același program cu care cant eu pe pa4 convertit prin programul de convertire din pa5 rulează cu mici “probleme” când schimbă variațiunile cel puțin ne băga pe toți pe 7 .. însemnând ca atunci când trece dintr-o variatiune în alta își dă tempo reset .. și este nevoit să facă trecere exact pe primul timp din măsura , a mai întâmpinat cineva aceasta problema ? Știe cineva cum putem remedia asta ? Menționez ca are și un program făcut special pentru Korg pa5 și nu se întâmplă asta Am avut așa situatii la styluri cu măsura 2/4, s-a rezolvat cu trecerea înapoi pe Korg pa4x 😂 |
||
| Back to top |
|
||
| marianfr8x |
|
||
![]() Registered Member #18778
Joined: 28 Jul 2025Posts: 7 |
Am înțeles 😂 probabil s-au cam grăbit cu scoaterea pe piață și nu s-au complicat cu îmbunătățirea softului … nu mai zic ca multe funcții lipsesc care le pa4 îți ușurează mult munca
|
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
a aparut astazi os 1.4 , unde aveti functiile care lipseau si teoretic mai multe probleme sunt rezolvate
|
||
| Back to top |
|
||
| marianfr8x |
|
||
![]() Registered Member #18778
Joined: 28 Jul 2025Posts: 7 |
Mulțumesc mult o să descarc noua versiune , sper să se remedieze 🙏
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
marianfr8x a scris ... Mulțumesc mult o să descarc noua versiune , sper să se remedieze 🙏 atentie, salvati tot ce aveti ca user intr-un kst , update-ul sterge tot. si poate ar fi bine sa mai asteptati... LINK: Click aici! |
||
| Back to top |
|
||
| marianfr8x |
|
||
![]() Registered Member #18778
Joined: 28 Jul 2025Posts: 7 |
Vă mulțumesc frumos până să văd videoclipul eram hotărât să îi facem update la soft dar nu cred ca este o idee chiar bună
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]







