Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Stiri / News
 
<< Previous thread | Next thread >>
M.O.N.G.O.L. ? N-aveti pic de respect !
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
cminor
Tue May 26 2009, 12:25PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Am fost anuntat de un coleg, ca pe acest site, din partea mea, fost prieten, ca am fost denigrati.
In timp ce incercam sa dau un raspuns, la toate acuzatiile facute tocmai de adminul principal al acestui site, s-a intamplat exact ce se intampla de obicei acolo:
s-au sters postarile denigratoare.
din fericire, am reusit sa fac printscreen inainte.
O dovada mai clara de atat nu se poate.
Si nu e prima data.
Eu personal am fost injurat de un user de acolo, promovat mai apoi ca admin, postarile in care se dovedea acel lucru, "au disparut" insa....

Asa ca nu mai am ce comenta:


http://clape.ro/files/public/1243329618_55_FT0_respect_1_.jpg

http://clape.ro/files/public/1243329618_55_FT0_respect_2_.jpg

http://clape.ro/files/public/1243329618_55_FT0_respect_3_.jpg

http://clape.ro/files/public/1243329618_55_FT0_respect_4_.jpg


iata raspunsul pe care voiam sa-l dau:


1. nu ma astept sa ramana acest post, ci sa fie sters ca de altfel toate posturile in care am fost injurat si mascarit.. ca deh, asta e politica aici.
2. vad ca s-a "uitat" DE CE s-a facut acel site: pentru ca unii useri au plecat de aici pentru ca le ajunsese cate injuraturi, mistouri ieftine si mai ales, aluzii ipocrite au fost acceptate de adminii de atunci.
3. Informatia circula, si nu cred ca DOAR aici s-au creat TOATE informatiile. Sunt sigur ca aceeasi useri care au contribuit cu ceva original (si nu ce se gaseste pe orice site de MIDI-uri) au uploadat in ambele locuri.
4. Regulamentul de pe acel site privat, a fost creat tocmai pentru a nu intra orice nesimtit si a arunca mizerii (au fost, au descarcat, au injurat... pana au inceput sa apara aceste reguli care "ard" nesimtitii)
5. Nu cred ca exista pe nici unul din site-uri, contracte de UCMR-ADA (drepturi de autor) asa ca in judecata pot fi date ambele siteuri dar numai daca se dovedeste clar ca se scot bani din VANZAREA fisierelor cu drept de autor (nu si din donatii).
6.Daca voi folositi Windows XP, inseamna ca l-ati copiat pe vecinul care are tot Windows XP? Pai exista un singur XP! Sa inteleg ca formatul acesta e facut de adimii de aici NU!
Acel format este un format standard de forum, cumparat prin licenta de la cei ce au facut programul, in timp, adminul avand bunavointa sa il modifice.Si sa nu uitam ca de exemplu Korg a fost de fapt la inceput o fabricuta ce facea chipuri pt Yamaha.
Si? acum a evoluat si este o firma de renume. Scrie undeva pe Korg "copie Yamaha" ? NU. Au cumparat ca si noi o licenta si au evoluat.
Nu cred ca [*****] detine monopol pe acest tip de forum/site!
7.Castigul meu financiar, din munca mea pe ambele site-uri (daca as fi nesimtit as cere sa se stearga tutorialele mele de Cubase postate aici) se rezuma la urmatoarea suma: zero.
Pot spune ca am pierdut bani, timp, si mai ales nervi.
Sa nu mai zic de amenintarile primite de la unii useri (unul din ei promovat aici chiar ca admin).
9.Inainte de a face unele acuzatii, am rugamintea sa le si "dovediti".
10.In loc de "final": pe site-ul "copiat" exista ceva "necopiat" ce aici nu il regasesc, ceva ce a a dus la plecarea acelor useri, la inceput, si anume RESPECTUL.
Pe site-ul unde EU sunt unul din admini, NICIODATA nu voi permite sa fie atacat NICI un alt SITE fara DOVEZI! Adica fara sa posteze o poza, conversatie, link.
Daca in acel link, poza, omul are dreptate, TOT il sfatuiesc sa se "descarce" in alta parte.
EU personal nu permit nici o vendetta personala acolo.
Orice calomnie se lasa cu BAN.


Cu respect, Florin Cminor.


Si pentru a nu exista nici un fel de "indoiala", atasez si pagina salvata HTML.
Pentru cine stie sa citeasca "codul" HTML, poate verifica si autenticitatea ei.
Da-ti edit cu notepad.


Pentru Sarac.Lipit: am rugaminte ca toate postarile mele, tutorialele, uploadurile si contul de pe Keyboard-place sau M.o.n.g.o.l. sa fie sterse.
Multumesc anticipat.

[ Edited Tue May 26 2009, 12:29PM ]


Back to top
admin
Tue May 26 2009, 01:42PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
N-am sa mai postez pe aceasta tema, deoarece s-a discutat deja de prea multe ori subiectul ...
Ca sa mai lamuresc inca o data situatia:
1 - Treaba cu datul in judecata e un bullshit, deoarece scriptul respectiv ESTE UNUL GRATUIT, Open Source, accesibil tuturor, la fel cum e de exemplu LINUX, adica FREE, Open Source, oricine are dreptul sa-l foloseasca GRATUIT si sa-l modifice dupa bunul sau plac, FARA NICI O RESTRICTIE ! Legat de grafica, nici macar grafica de la M.o.n.g.o.l nu este facuta de el, este pur si simplu o tema GRATUITA pe care o foloseste si el, la fel cu o mai folosesc si altii, M.o.n.g.o.l nu are absolut nici un drept legal si nici moral, asupra ei.
2 - Legat de materialele de pe site: acestea sunt uploadate/incarcate pe amandoua siteurile, de care USERI, nici asupra acestor materiale nu are ABSOLUT NICI UN DREPT, NICI LEGAL, NICI MORAL. Si la ora actuala, sunt useri care incarca materialele pe acest site, dupa care se duc si incarca si pe celalalt, sau invers. Este dreptul lor sa aleaga unde sa incarce si ce, si unde vor sa activeze.
Iar designul siteului, l-am schimbat nu pentru emailul pe care l-am primit din partea lui ce se vroia a fi cu tenta "oficiala", ci pur si simplu pentru ca mi-a spus Dorel (Matrafox) sa schimb designul, sa-l fac altfel.
Prin urmare, sunt numai minciuni tot ce a spus, si deja incepe sa ma calce pe coada. Atentie pentru "amatorii" de scandal, eu nu sunt genul care sa ma ascund in spatele monitorului ! Cine doreste, e invitatul meu LINK: Click aici ! ... Fost sportiv (in tinerete), 110 Kg, inaltimea va las sa o calculati voi ...
Acuma practic alt "sport", mai distractiv ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
(eu sunt ala din dreapta, pt cine nu ma cunoaste):
http://i40.tinypic.com/2guwrpu.jpg

[ Edited Wed May 27 2009, 02:32AM ]


Back to top
florin_yamaha
Tue May 26 2009, 02:51PM

Registered Member #2169
Joined: Fri Oct 10 2008, 07:44PM
Posts: 208
Are dreptate admin ei folosesc un script gratuit, la restu nu ma bag..

[ Edited Thu May 28 2009, 03:13AM ]


Back to top
fanitractor
Tue May 26 2009, 05:42PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
apar din cand in cand anumiti useri care strecoara fitile. cum orgoliile sunt la moda imediat se inflameaza toata lumea....si nu iese nimic bun. poate oricand sa apara unul care sa ma injure pentru ca internetul e un spatiu putin controlabil. Si ce sa fac eu ? Pentru unul sau doi nebuni sa uit ca am si 100 de prieteni pe care i-am cunoscut aici ? Sa uit ca am fost ajutat mult si ca am ajutat si eu dupa nivelul meu de pricepere ? Sa ma supar pe toata lumea ?
NU E CAZUL. Sunt doua situri excelente ambele, fiecare cu specificul lui.

ps.
desi nu sunt un ,, certaret '' parca ar merge un paintball ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
salutari si respecte!

[ Edited Tue May 26 2009, 05:47PM ]


Back to top
johnpa1xpro
Tue May 26 2009, 05:49PM

Registered Member #5671
Joined: Tue Feb 03 2009, 01:14AM
Posts: 159
nu e chiar ce se vede.... ambele site-uri cred ca pleaca din scriptul free de pe net si modificat dupa bunul plac. cum se vede site-ul este .php deci nu se poate copia scriptul... daca era html da.

[ Edited Thu May 28 2009, 03:13AM ]


Back to top
sarac.lipit
Wed May 27 2009, 01:18AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
clar fiecare avem dreptate. Primul Fănică!
Cmin, îmi cer scuze că nu voi şterge munca ta sau a oricui de pe site. Poţi să te superi pe mine de tot, dar nu o voi face din cauza unui singur membru, care probabil din dezinteres... a iscat o discuţie după mine penibilă.
Respectele mele celor ce într-adevăr fac bine un lucru, şi mai au timp să împărtăşească din experienţă.

Back to top
cminor
Wed May 27 2009, 08:28AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Daca venea din partea unui user.. era una.
Dar cand adminul principal ma acuza ca am copiat acel site in scopuri personale o iau ca ofensa.
Toata lumea a uitat ca acest site a fost facut de userii ce au plecat datorita "politeturilor" si "vorbelor dulci" ce se aduceau acolo.
In afara de idei noi, experienta si mai ales, PRIETENI, nu a avut nimeni de castigat financiar de pe urma site-ului clape.ro .
Toti am investit timp, nervi, sanatate (ca ochii in monitor atatea ore...) pentru a avea un loc unde sa putem schimba o vorba si a ne da o mana de ajutor.
TOATE restrictiile puse sunt puse TOCMAI pentru a preveni acest gen de useri care INTRA, DESCARCA TOT, SI APOI INJURA PE TOATA LUMEA CA NU MAI E NIMIC NOU, FARA SA DEA UN BUNA ZIUA PENTRU FISIERELE DESCARCATE.
Cel mai tare m-a jignit modul in care suntem acuzati ca toate fisierele le-am luat de acolo...
Domnilor, fisierele MIDI le aveti de la useri, donate, nu cumparate, nu va apartin, si mai ales, sunt informatii de pe alte site-uri, sunt rare cele facute chiar de userii care le-au uploadat.
Multi habar nu au ce uploadeaza.
Le-au luat si ei de pe diverse site-uri. (nu-i acuz cu nimic, doar explicam sursa).
Dupa cum ziceam, nu sunt nici HOT, nu am nici INTERESE PERSONALE (desi nu e o chestie rea, pana la urma ar trebui ca toti sa ne vedem interesul in ceea ce facem, ca nu e nimic gratis pe acest pamant, nici macar apa), si mai ales, NU AM FONDAT (intr-un fel ma consider membru fondator si de asta si reactionez atat de "violent") ACEST SITE CA SA FACEM CONCURENTA SAU SA SCOATEM BANI!
CI PENTRU CA NE-AM SATURAT DE ACESTE ACTE DE INSOLENTA SI MAI ALES, DE ACEASTA LIPSA DE RESPECT.
S-a uitat ca am pus odata mandria la pamant si am incercat sa fiu moderator in acest "conflict" care sincer, nu ar trebui sa existe.
Fiecare ar trebui sa isi vada de treaba lui.
Mi-am luat la palme si injurii, si am fost batjocorit atunci cand am zis sa fie pace.
Am luat decizia atuci sa nu mai intru decat daca e ceva important, cum a fost cazul lui Daniel care intreba de protectia VSTI.
Acum insa...
Am luat decizia ca nu am sa mai intru si nici nu am sa mai vorbesc de acest site, decat in cazul in care iar, au ceva cu mine sau cu site-ul unde sunt MANDRU CA SUNT ADMIN !

[ Edited Wed May 27 2009, 08:58AM ]


Back to top
miki
Wed May 27 2009, 09:08AM

Registered Member #2509
Joined: Wed Oct 22 2008, 11:15AM
Posts: 106
pacat ca atunci cand te implici mult sa ajuti in loc sa vina un MULTUMESC te trezesti cu jigniri.....se stiu si se cunosc oamenii de calitate care au plecat de pe celalalt site ca Florin AD Perentz si altii.....ca si in viata de zi cu zi ne meritam soarta....suntem in jungla nu mai exista dubiu in acest context.

Back to top
fanitractor
Wed May 27 2009, 09:09AM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
salut florin
faptul ca mgol a sters imediat threadul inseamna ca a constientizat ca pe undeva a exagerat. tu ai dreptate in ceea ce sustii dar nu inteleg de ce te superi pe siteul clape , pe utlizatorii de pe clape si mgol care in mare lor majoritate sunt ok si oameni care au nevoie de ajutorul tau si care pot oferi ajutor.
cu stima

Back to top
cminor
Wed May 27 2009, 09:25AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
1. nu-s suparat pe clape.ro ci pe head admin de pe mon-gol.
2. mi s-a luat sa tot aud ca suntem o copie a lor, ca am luat fisierele lor, si mai ales ca am facut acest site in scopuri personale.
Ma repet.
si cu asta inchei aceasta discutie.
Acest site a fost facut pt ca majoritatea fondatorilor clape.ro NU AU MAI AVUT LOC ACOLO DE MISTOURI SI INJURATURI (CE LA ACEL MOMENT ERAU IGNORATE DE ADMINI!).
3.M-am saturat sa tac, de aia merge tara asta asa, ca lasam capetele in jos si nu ripostam.
Sunt domn pana la o anumita limita.

Si odata pentru totdeauna, am facut acest topic pentru a da raspuns la acuzatiile aduse.
Chiar daca a fost sters, acel topic a bagat in mintile unor useri ca noi suntem copia mon-gol si ca avem interese personale, probabil imaginandu-si toti acum ca ne imbogatim de pe urma site-ului clape.ro.

Am vrut sa se retina:
- clape.ro nu s-a facut pt a copia Mon-gol ci pt ca multi useri buni ce au plecat de pe mon-gol datorita injuriilor si mistourilor ieftine, s-au hotarat sa faca un loc unde RESPECTUL si BUNUL SIMT sa fie REGULAMENT DE BAZA!.
- ca admin al acestui site, NU AM NICI UN CASTIG FINANCIAR.

Si cu asta topic closed.

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap