Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ce sonorizare sa cumpar pana in 30 de milioane ?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Wed, 24 Jun 2009, 07:27PM


Registered Member #1
Joined: 21 May 2008
Posts: 1773
Daca te referi la compatibilitate, ca putere, etc, da, sunt bune. Calitativ sa nu te astepti la foarte mare lucru ... Acuma, depinde si de termenul de comparatie pe care-l ai in ureche, s-ar putea ca tu sa spui ca sunt extraordina de bune ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ... BEHRINGER EUROLIVE PERFORMER E1520 este varianta mai ieftina, varianta care nu suna chiar rau si te poti folosi de ele este asta: BEHRINGER B1520 EUROLIVE PRO LINK: Click aici!

In orice caz, Behringer-ul este peste Thomann (The Box, TBone, etc) la sunet ...



Back to top
fly37
Wed, 24 Jun 2009, 07:31PM

Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008
Posts: 212
recomanda-mi ceva de la magazinul de muzica daca este te rog frumos

Back to top
admin
Wed, 24 Jun 2009, 07:36PM


Registered Member #1
Joined: 21 May 2008
Posts: 1773
Astea ar fi, dar sunt putin mai scumpe: LINK: Click aici!

LATER EDIT: Nu e mare diferenta de pret fata de Thomann, dar totusi e ceva, ceva: LINK: Click aici!



[ Edited Wed, 24 Jun 2009, 07:38PM ]


Back to top
fly37
Wed, 24 Jun 2009, 07:45PM

Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008
Posts: 212
nu ma incadrez.am decat 30 mil.

Back to top
fly37
Wed, 24 Jun 2009, 07:48PM

Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008
Posts: 212
de asta ce zici? si ma scuzi ca te deranjez mereu
LINK: Click aici!

Back to top
admin
Wed, 24 Jun 2009, 07:50PM


Registered Member #1
Joined: 21 May 2008
Posts: 1773
11.180.000 Lei (TVA inclus) x 2 = 22.360.000 Lei
22.360.000 Lei + 8.000.000 Behringerul = 30.360.000 Lei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) ... Nu mai ai 36 RON ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) Adica 360.000 ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )

LATER EDIT: Astea de care ziceai mai sus, sunt pe 12 toli, nu o sa ai basii care-i ai pe 15" ... Plus ca, alea de care-ti ziceam eu, sunt din seria PRO, nu PERFORMER. PERFORMER este sub PRO.

[ Edited Wed, 24 Jun 2009, 07:54PM ]


Back to top
fly37
Wed, 24 Jun 2009, 07:52PM

Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008
Posts: 212
vreau si mixerul nou.daca tot le iau,macar sa fie toate noi.ce e nou e nou stii si tu

Back to top
admin
Wed, 24 Jun 2009, 07:59PM


Registered Member #1
Joined: 21 May 2008
Posts: 1773
Da, numai ca mixere modelul acela nu mai gasesti in magazine, pt ca nu se mai fabrica (din cate stiu eu). Behringerul a inceput sa scoata tot felul de powermixere cu surse in comutatie, si nu mai e acelasi lucru ... I-ti spun din proprie experienta, pt ca am atat modelul asta clasic de Behringer PMH 2000, si am avut si si modelul nou de 2x400 Wati de la Behringer ... Modelul nou (cumparat nou nout din magazin), l-am vandut dupa 2 zile de teste ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ... PMH2000 il mai am si-acum, si nici nu vreau sa-l vand ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ...

[ Edited Wed, 24 Jun 2009, 08:01PM ]


Back to top
fly37
Wed, 24 Jun 2009, 08:12PM

Registered Member #235
Joined: 01 Jul 2008
Posts: 212
ba da sunt si sunt aceleasi ca a luat un lautar de aici de la mine din cartier,insa pe mine nu ma tragea fiindca nu stiam ca este bun.insa omu isi face treaba cu el si l-a testat,scoate 350W reali insa eu nu prea luasem in calcul mixerul asta.

Back to top
admin
Wed, 24 Jun 2009, 08:45PM


Registered Member #1
Joined: 21 May 2008
Posts: 1773
Vezi sa nu fie model din ala cu afisat albastru fluorescent, ca alea nu sunt bune ... Sunt chiar din ultima serie de PMH2000 scoase pe piata ... Alea cu afisaj rosu sunt bune (modelele mai vechi) ... Uite o inregistrare LIVE, de acum vreo 4 sau 5 ani, facuta pe modelul acesta de BEHRINGER PMH 2000 ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif : ##SANITISED## width="448" height="46">##SANITISED## src="http://embed.trilulilu.ro/audio/pcmand/94b10080028a36.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="448" height="46">##SANITISED##>##SANITISED##>


[ Edited Wed, 24 Jun 2009, 08:47PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap