Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ce o sa facem ,vindem instrumentele si ne cumparam platane ?
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
tibassu
Sat Jun 27 2009, 04:23AM
Registered Member #4038
Joined: Sat Dec 13 2008, 02:27AM
Posts: 37
asta e fratilor.fiecare cum isi permite.eu am o vorba:nunta fara lautari e ca pisatul fara basina.scuzati expresia.s-auzim numai de bine.

Back to top
DorinelParadox
Sat Jun 27 2009, 11:50AM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
acest fenomen se intampla mai mult in orasele sarace din romania!in marele orase -nu se intampla asa ceva!

Back to top
voitineanu
Sat Jun 27 2009, 11:55AM

Registered Member #462
Joined: Thu Jul 24 2008, 01:07AM
Posts: 191
Ionutz_pa a zis:" Totul contează : repertoriu reînnoit frecvent, prezenţă scenică, instrumente, sonorizare, lumini, tot ! Nu cred că apariţia Dj-eilor e o piedică pentru noi ci o alternativă mai ieftină pentru cei care nu vor să cheltuiască bani mulţi. La mine chiar funcţionează (să nu credeţi că fac vreun circ pe la nunţi încercând să mă fac plăcut ) şi, fără să mă laud, am ocupat tot ce se putea anul acesta, inclusiv posturile, mai puţin câteva duminici pe ici-colo, dar mai e timp... Deci, se poate."
Te rog impartaseste-ne si noua din "secretele" tale mai manuntit.Ce fel de piese cantati,ce prinde mai mult...etc.Multumim anticipat!

Back to top
nateum
Sat Jun 27 2009, 04:37PM

Registered Member #17
Joined: Fri May 23 2008, 07:26AM
Posts: 103
Eu find mai in virsta imi amintesc ca inaintea revolutie a ma fost un curent din acesta dar atunci erau magnetofoanele si au disparut foarte repede.Eu cred ca si acest val va trece,fiinca la o petrecere fie mincarea si beutura cit de bune daca muzica nu e nimic nu e !

Back to top
Sergiu pa2x
Sun Jun 28 2009, 04:17AM

Registered Member #47
Joined: Thu May 29 2008, 12:42AM
Posts: 147
Haideti mai baieţi nu intrati in panica..astea sunt efectele crizei..doar nu o sa tzina o vesnicie..romanu-i petrecaret...si tot formatzie vrea..,,problema ar fi pretul sa nu fim nevotzi sa reducem preturile f mult-Cunosc lautari care se duc si ca Dj dar i-si iau Clapelele dupa ei pana la urma nuntasii ai pune sa cante si sa opreasca PC-ul cand vede intrumentele pe scena :rolfz:

Back to top
minel
Sun Jun 28 2009, 10:09AM
Guest
putin mai sus,sanyo are dreptate.ca sa ceri[si sa primesti] 300 de euro,doar sa schimbi un cd,este vina incultilor din romania care accepta asa ceva.nu e vina dj-ilor.e vina prostului care-l ia.multi zic ca nu-si permit sa ia o trupa,ptr ca e scumpa.in schimb face paranghelia la un restaurant scump si cu dj.sant prezente fitzele aici.partea buna este ca sant putini cei care vor asa ceva.eu zic sa stam linistiti,si trebuie sa punem totul in carca crizei.oricum eu raman la parerea mea eterna..santem un popor de inculti,neadaptati si frustrati.

[ Edited Sun Jun 28 2009, 10:11AM ]


Back to top
Tek
Sun Jun 28 2009, 01:36PM
Registered Member #6257
Joined: Tue Feb 17 2009, 07:39PM
Posts: 34
eu m-am lasat de cantat in 2003(din motive medicale). dar trupa mea s-a despartit din cauza "calculatoristilor". Veneau copii de liceu angajati la negru de sefii de localuri si puneau muzica pe bani de nimica.( bineinteles sefii de local isi luau partea leului ) . Copii luau 5-600. 000 de lei vechi, iar seful de local restul pana la 100 de euro. S-au desfintat trupele , nu vedeai la nunta lautari decat din an in pasti.Dar la sfirsitul lui 2006 lumea parca s-a desteptat: majoritatea evenimentelor, (nunti botezuri chefuri etc. )au inceput sa se faca cu trupe, dar ia trupele de unde nu-s.Dupa 4 ani de SOMAJ, s-au refacut trupele, si este de lucru suficient. Dar nu prea mai sunt lautari:Batranii s-au lasat iar tinerii n-au fost interesati pt ca nu castigau bani din cantat.

Back to top
cminor
Mon Jun 29 2009, 09:30AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
curios este altceva... cand (sa zicem) lautarii/producatorii/trupele vor disparea... ce muzica vor "mixa" ei atunci?

Back to top
fly37
Mon Jun 29 2009, 09:35PM

Registered Member #235
Joined: Tue Jul 01 2008, 07:47PM
Posts: 256
Eu zic totusi ca nu vor disparea niciodata.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap