Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Ora de muzica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Unul pe saptamana ...(5) Sol major
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
valentinpa1x
Fri Apr 23 2010, 12:29AM

Registered Member #8486
Joined: Wed Dec 09 2009, 12:11PM
Posts: 21
va dau dreptate domn profesor io am de pierdut

Back to top
Neuronu Intelectual
Fri Apr 23 2010, 08:37AM

Registered Member #5453
Joined: Wed Jan 28 2009, 01:56PM
Posts: 231
respecte maxime , intr-adevar o initiativa foarte buna si de foarte mare ajutor, cu respect si din partea mea

Back to top
robert84
Fri Apr 23 2010, 03:50PM
Registered Member #8042
Joined: Sat Aug 08 2009, 06:38PM
Posts: 53
multumim dl Arland,mistho dar pt cine stie sa citeasca partituri,ni le puteti pune si asa mai babeste:A,Bmaj,Gm....etc,asa poate intelegem cu toti...sper sa nu supar pe nimeni cu ce am zis...

Back to top
case-senzitive
Sun Apr 25 2010, 01:06AM

Registered Member #9009
Joined: Sat Mar 06 2010, 01:26PM
Posts: 183
da domnul profesor ca nu toti stim sa citim partituri ca viata asta este cruda si nu toti au avut posibilitati sa faca o scoala in domeniu dar in schimb poate suntem mai talentati decat cei care zic ca au facut scoala,bineinteles nu e ptr toata lumea clar.....!

Back to top
cminor
Sun Apr 25 2010, 09:23AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
puneti mana pe orice manual de incepatori, pentru orice instrument: prima lectie , chiar inainte de a prezenta instrumentul, este cea de teorie generala.
acolo se poate invata tot ce e necesar pentru a citi o partitura, cat de cat.
mai ramane studiul pentru a avea si rapiditate ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
Sergiu Prodan
Sun Apr 25 2010, 11:43AM
Guest
case-senzitive a scris ...

da domnul profesor ca nu toti stim sa citim partituri ca viata asta este cruda si nu toti au avut posibilitati sa faca o scoala in domeniu dar in schimb poate suntem mai talentati decat cei care zic ca au facut scoala,bineinteles nu e ptr toata lumea clar.....!


constat ca unii se baga sa scrie in threaduri ori au treaba ori nu doar or fi ei mai cu mot in frunte ! bravo case-senzitive ai atins punctul forte cu acest raspuns omul face un bine si incearca sa ajute si ai dat un raspuns extraordinar drept multumire ! ce sa-ti spun cica unii suntem mai talentati decat cei cu scoala ! bravo frate sa fi sanatos daca e asa inseamna ca nu mai ai nevoie de acest ajutor si atunci ma intreb ce cauti in acest thread ? daca esti atotstiutor si nu ai nevoie de ajutor lasa-i pe ceilalti care au habar macar sa citeasca o partitura sa-si faca treaba poate pe ei ai ajuta ! te felicit daca tu ai ajuns sa nu mai inveti nimik si le stii pe toate dar lasa pe altii sa invete ! mentionez ca nici eu nu am facut scoala sunt lautar deja batran urechist si nu stiu boabe cum se spune in lumea noastra dar sincer i-mi pare rau ca nu am invatat si scoala !

Domnu Arald i-mi cer eu scuze pt cei care dau raspunsuri in scopul de a nu se plictisi sau de a avea activitate pe acest site si va multumim inca odata pt ceea ce faceti ! multa sanatate !

Back to top
arald73
Wed Apr 28 2010, 01:00AM

Registered Member #7979
Joined: Mon Jul 13 2009, 11:39AM
Posts: 256
pentru cei mai "tineri" in tainele muzicii instrumentale



Back to top
67jack
Wed Apr 28 2010, 07:39AM

Registered Member #8619
Joined: Sun Dec 27 2009, 09:08PM
Posts: 101
Buna treaba! Cred ca cei care vor "mura-n gura" asteapta sa le puneti si degetatia pe clape. :rolfz: Un sfat pentru incepatori: luati si exersati iar apoi nu mai aveti nevoie de Am, E, C..., nici de midi ca le faceti voi insiva!.Multumim dl. profesor!

Back to top
lupica
Wed Apr 28 2010, 02:29PM
Registered Member #1308
Joined: Fri Sep 05 2008, 12:19PM
Posts: 259
multumesc....

Back to top
arald73
Mon Jun 14 2010, 08:44PM

Registered Member #7979
Joined: Mon Jul 13 2009, 11:39AM
Posts: 256
cand terminati aceasta parte ...postez urmatoarele...



Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap