Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Intrebari / Opinii / Sugestii |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Akai ewi 4000s | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Pityu.Sz |
|
||
![]() Registered Member #8127
Joined: 15 Sep 2009Posts: 2 |
Am un Akai ewi 4000s de aproape un an. Sunt foarte multumit de acest instrument si as vrea sa iau legatura si cu alti posesori de astfel de instrumente. Mai are cineva instrumente de suflat electronice Akai sau Yamaha? Daca mai intereseaza pe cineva un astfel de instrumente ofer informatii cu placere. |
||
| Back to top |
|
||
| Matrafox |
|
||
|
Guest
|
Deci asta e instrumentul.Foarte interesant ! Zi-ne cat costa asa ceva si daca are tonuri cu care sa se poata canta folclor.##SANITISED## width="660" height="405">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/igAWvGxmSIc&hl=en&fs=1&color1=0x2b405b&color2=0x6b8ab6&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="660" height="405">##SANITISED##>##SANITISED##>
|
||
| Back to top |
|
||
| Pityu.Sz |
|
||
![]() Registered Member #8127
Joined: 15 Sep 2009Posts: 2 |
La Thomann acest instrument costa in jur de 650 euro. In Dej este un magazin de muzica care aduce in termen de o saptamina. Are tonuri asemanatoare cu yamaha dx-urile. Este utilizat mai ales in muzica de jazz si muzica electronica. Din pacate are un singur ton de clarinet care poate fi utilizat pentru folclor. Am un saxofon tenor si e destul de greu la mersul dupa mireasa mai ales pe drumuri putin mai rele. Pentru a putea utiliza Akai ewi 4000, am cumparat un modul de sunet extern autonom Roland mt-90u. Are midi2 cu 360 de tonuri, amplificator cu difuzor de 5w. Din pacate nu pot folosi numai 100 de tonuri fiindca cu akai nu se pot forma numai numere de doua cifre. Dar si asa sunt foarte multumit avind trei saxofoane, doua acordeoane, clarinet, trompeta, etc de calitate, Instrumentul modulul si acumulatorul au o greutate de 6kg, deci cit un acordeon. Cu tonurile instrumentului si al modulului se pot acoperi toate genurile de muzica. Daca mai doriti si alte informatii cu cea mai mare placere.
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]




