Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Stiri / News
 
<< Previous thread | Next thread >>
Noua Ordine Mondiala (New World Order) - Un documentar care merita vazut !!!!
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Thu Oct 01 2009, 04:11PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Noua Ordine Mondiala (New World Order) - Un documentar care merita vazut !!!! Adevarul despre grupul Bilderberg, grupul de oameni care conduce lumea ! Intelegeti ce este globalizarea !!!##SANITISED## id=VideoPlayback src=http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=259284298193847598&hl=en&fs=true style=width:460px;height:350px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash> ##SANITISED##> Pentru a vedea versiunea cu subtitrare in limba romana, click aici: LINK: Click aici !

[ Edited Thu Oct 01 2009, 04:17PM ]


Back to top
Minel Manelistu
Thu Oct 01 2009, 06:50PM
Guest
Doamne..te crucesti!

Back to top
alexu
Fri Oct 02 2009, 09:06AM

Registered Member #1060
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:39PM
Posts: 272
in general nu sunt adeptul teoriei conspiratiei, dar cei ce au facut reportajul au adus argumente pe care nu le poate contesta nimeni. eu unul cred in povestea asta, desi este incredibila.

Back to top
tiberius
Fri Oct 02 2009, 10:38AM

Registered Member #591
Joined: Sun Aug 03 2008, 01:52PM
Posts: 203
admin a scris ...
Noua Ordine Mondiala (New World Order) - Un documentar care merita vazut !!!! Adevarul despre grupul Bilderberg, grupul de oameni care conduce lumea ! Intelegeti ce este globalizarea !!!##SANITISED## id=VideoPlayback src=http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=259284298193847598&hl=en&fs=true style=width:460px;height:350px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash> ##SANITISED##> Pentru a vedea versiunea cu subtitrare in limba romana, click aici: LINK: Click aici !
asta nu se poate dow. ?

Back to top
admin
Fri Oct 02 2009, 02:03PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Nu se poate downloada ... Insa se poate viziona LIVE, si cu tot cu subtitrare in limba romana, dar numai daca dati click pe acest link: LINK: Click aici !

Asa cum este pus filmuletul aici pe site, nu merge subtitrarea in lb. romana ...

Back to top
cminor
Fri Oct 02 2009, 09:45PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
este socant

Back to top
DorinelParadox
Fri Oct 02 2009, 09:48PM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
un documentar deosebit -

Back to top
admin
Sat Oct 03 2009, 03:11AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Sincer, vedeam de multe ori la televizor, in tarile occidentale, ample demonstratii antiglobalizare ... Niciodata n-am inteles ce vor acei oameni ... Ei, dupa ce am vizionat acest documentar, ii inteleg perfect ... Si mai cred ca, noi romanii suntem mult prea putin informati despre aceste lucruri. La noi nu a existat niciodata vreo demonstratie antiglobalizare. Noi suntem bucurosi ca am intrat in UE ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ...


Back to top
ValiS
Sat Oct 03 2009, 08:28AM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Deja ne-am pierdut identitatea ca neam:am renuntat la traditii,incet-incet renuntam si la limba si vedem"partea plina"a paharului,cea plina de gunoaie si impuritati de alta natura...! Cea ce trateaza a cest film e un adevar demult stiut in Occident..Si,din pacate,noi sintem printre ultimii care vedem acest lucru...! Si(...mai rau!)nu ne intereseaza prea tare nici viitorul nostru...nici al copiilor nostrii...Ne meritam soarta..! Mai demult am postat un thread care se numea"Mandria de a fii roman",in care fiecare dintre colegi si-a exprimat parerea...Din pacate,si acolo am constatat ca ne intereseaza doar aspectul material al acestei"mandrii"...Au ramas putini cei care se mai gindesc la suflet si,mai ales,la Dumnezeu.! Revenind la topic,vom disparea ca popor daca nu luam si noi aminte la cele spuse in acest film-lucruri tragice despre adevaratul mers al omenirii in acest moment...Iar"teoria conspiratiei",dupa cum bine spunea un coleg,ar trebui sa ne preocupe..Uitati-va la granite,la pasapoartele biometrice,la"uniunea"economica aproape mondiala si va veti da seama ca nu e doar o teorie...! SA LUAM AMINTE...!

Back to top
admin
Sat Oct 03 2009, 02:22PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
In orice caz, este un documentar care merita vazut, din simplul motiv ca, ofera si o alta versiune a evenimentelor care se intampla in jurul nostru, decat versiunile "oficiale" care ne sunt "servite" prin mass media, exact ca unor cobai. Ce stim noi ? Stim exact ce am invata pe la scoala, de prin cartile de istorie, si stim ceea ce vedem la televizor sau citim prin ziare ... Adica, informatiile "servite" ... Daca analizati putin problema: De ce astfel de documentare nu apar pe TV ? Aceste documentare, aparute "la negru" pe internet, nu au aparut niciodata pe Discovery Chanel de exemplu, sau pe alte posturi TV de profil (cu documentare). Sau, niciodata vreo televiziune nu a facut astfel de investigatii, nici nu a facut vreun astfel de documentar !


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap