Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pe cine votam ca presedinte ?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
alexu
Tue Oct 06 2009, 09:29AM

Registered Member #1060
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:39PM
Posts: 272
cminor a scris ...

... Eu unul personal, am sa-l votez pe Base.
De ce?
Pentru ca Base a reusit ce americanii nu au reusit in criza.
A dat pensii si ajutor de somaj, fata de americani care au clacat si la un moment dat, nu au mai dat pensii, ajutor de somaj, salarii la bugetari.
Nu conteaza cum, nu conteaza de unde, ideea este ca romanii au simtit mai putin criza ca americanii....

s-au dat pensi si salarii, dar cu ce pret? astea s-au putut realiza cu ajutorul imprumutului de miliarde de euro de la banca mondiala, sau de pe unde au fost. iar banii trebuie dati inapoi. in celelalte tari europene care au folosit aceeasi metoda, abia acum se simte criza, cand banii trebuie dati inapoi, si tva-ul si taxele au crescut, se anunta un an 2010 foarte greu. cat despre vot, o sa merg sa anulez votul, indiferenta nu e buna.

Back to top
DorinelParadox
Tue Oct 06 2009, 10:38AM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
pe ori care din lista i-am vota , nu se va schimba nimic - comanda se da se afara! UE asa ca degeaba !

[ Edited Tue Oct 06 2009, 10:38AM ]


Back to top
mihai_comsa
Tue Oct 06 2009, 10:41AM

Registered Member #104
Joined: Fri Jun 13 2008, 09:25AM
Posts: 68
As fi preferat sa apara macar un candidat care sa nu vorbeasca de ceilalti si sa spuna ceva concret , tot pe ,,base" il votam .

Back to top
ser_bm
Tue Oct 06 2009, 10:42AM
Guest
admin eu ti-as propune sa candidezi tu sa te votam cu o singura conditie sa fi in postura aia nervoasa cum te stiu eu cand esti nervos sunt sigur ca ai face ceva curatenie in tara asta ! sanatate si numai bine Dane !

Back to top
admin
Tue Oct 06 2009, 10:57AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
817_hat.gif Serghei ... Intre presedentie si plete, prefer totusi sa-mi pastrez pletele ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

Back to top
alexu
Tue Oct 06 2009, 11:02AM

Registered Member #1060
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:39PM
Posts: 272
eu unul te-as vota, admin dan. nu ne dai si noua o poza, ceva "electoral" asa? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Back to top
admin
Tue Oct 06 2009, 11:06AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Ha ha haa ... Hooooo, ca nu candidez ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif ... Poza gasesti la profil (ca la fiecare user): LINK: Click aici !

Back to top
Matrafox
Tue Oct 06 2009, 11:27AM
Guest
admin a scris ...

817_hat.gif Serghei ... Intre presedentie si plete, prefer totusi sa-mi pastrez pletele ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif


Rockerule !! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif Mai bine votez cu un manelist (Nati Meir) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif


Back to top
tacalie69
Tue Oct 06 2009, 12:51PM
Registered Member #7967
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:09PM
Posts: 153
Votez Basescu deoarece el a fost cel mai bun dintre toti presedintii de pana acuma,sper ca populatia sa iasa la vot si sa dea un vot cuiva sau macar sa-l anuleze fiidca atunci va fi un presedinte ales de minoritate si este pacat sa te trezesti cu Geoana presedinte,el fiind omul americanilor si al oligarhiei ruse,acuma depinde si ce va hotara oculta mondiala sa faca cu,,tugulanul roman".

Back to top
tncosmin
Tue Oct 06 2009, 01:25PM

Registered Member #962
Joined: Thu Aug 21 2008, 11:08AM
Posts: 85
Si eu tot cu Base merg.
A punctat foarte bine cminor. multi nu inteleg ce atributii are presedintele in stst si ii arunca multe in spate...spun ca nu a facut nimic...
Nu pot uita ce discutii aprinse am avut in '96 cind a candidat si a si iesit Constantinescu, eram student si toti erau cu el numai eu cu Iliescu, dar dupa ceva timp au vazut ca am avut dreptate ca ciudatul de profesor chiar nu a facut nimic, dar nimic si nici partidul care era la guvernare... 824_clap2.gif

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap