Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pe cine votam ca presedinte ?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
DorinelParadox
Tue Oct 06 2009, 05:58PM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
pe Base nu-l mai votez nevar!

Back to top
Matrafox
Tue Oct 06 2009, 06:41PM
Guest
Eu cu familia mea si familiile fratilor mei mergem cu Base alternativele sunt aproape nule ,papagali si vorbitori de limba de lemn.

Back to top
Calin A7
Tue Oct 06 2009, 07:20PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
si pana la urma cu cine votam???##SANITISED## width="425" height="344">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/1pRqwAQaRlo&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">##SANITISED##>##SANITISED##>

[ Edited Tue Oct 06 2009, 07:22PM ]


Back to top
adrianos
Tue Oct 06 2009, 08:45PM

Registered Member #7088
Joined: Sun Mar 08 2009, 07:49PM
Posts: 65
pe ori si cine vom vota ei sunt cu osul si noi cu trasul de [ponoase] adica bataita la fund cu taxe si inpozite la infinit dar tre sa merem la vot ca asa cere constiinta poporului!!!!!!!!!!!!


VAI DE CAPUL NOSTRU SI AL PRUNCILOR NOSTRI!!!!?????? ce va fi vom vedea . Sa tragem nadejde ca va fi mai bine sa dea dumnezeu sa fie bine dar nu prea cred.......

Back to top
testiera
Wed Oct 07 2009, 07:09AM

Registered Member #5950
Joined: Tue Feb 10 2009, 05:25AM
Posts: 262
cminor a scris ...

Tipic romanesc: NU ma duc ca sunt toti la fel.
Domnilor... oricum vor iesi.
Fie ca voteaza 10, 20, 50, 80% din alegatori.
Vreti o schimbare?
Mergeti la vot, scrieti pe vot Anulat cu pixul, sau "N-am pe cine vota".
Eu unul personal, am sa-l votez pe Base.
De ce?
Pentru ca Base a reusit ce americanii nu au reusit in criza.
A dat pensii si ajutor de somaj, fata de americani care au clacat si la un moment dat, nu au mai dat pensii, ajutor de somaj, salarii la bugetari.
Nu conteaza cum, nu conteaza de unde, ideea este ca romanii au simtit mai putin criza ca americanii.
Nu spun, au fost disponibilizari (dar si inainte de criza au fost), s-au dat legi bune si proaste, dar asta nu este "conceputa" de Basescu, ci de parlamentari.
Cat despre Geoana, de fapt, restul, mi s-a acrit de "ala nu face votati-ma pe mine".
Pentru ca asta este tot e a facut PSD, PNL, PRM, PCR, etc in ajutorul celor alesi ultima data.
Nu asa se face treaba domnilor...
In fine.
Cel mai mare motiv, pentru ca nu vreau sa iasa Geoana, de fapt si marele motiv pt care il votez pe Basescu, este ca Geoana e o paiata ca si Constantinescu.
Un papagal ce va fi de forma presedinte, condus din spate de interesele marilor afaceristi.
Barem Base' , marinar betiv cum e, se duce si da cu pumnu' in masa si vor nu vor, parlamentul si ministerele, REZOLVA (cat se poate).
Prefer unul care sa injure dar sa faca ceva, nu sa vorbeasca 2 ore la televizor si sa nu spuna nimic (o avea papagal politic Geoana, dar tot papagal e si el, si cel mai rau, se simte scoala ruso-iliesco-leninista din spatele acelor "discursuri_.

ai simtit cv in bunastarea familiei tale,in ultimii 5 ani!????
tocmai k asta este tipic romanesc..... in atitudinea ta!fara suparare!....potzi sa te prezinti tu la vot in locul meu.... dar te rog respecta-m decizia...este tipic uman.... nu romanesc, (oricum ies dar nu cu ajutor meu) thank_you

Back to top
ValiS
Wed Oct 07 2009, 07:44AM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
...Votam pe dreaq...! Mi-e scarba de toti si toate...! Oricum"pleaca ai nostrii,vin ai nostrii / Noi raminem tot ca prostii...."

Back to top
Minel Manelistu
Wed Oct 07 2009, 08:26AM
Guest
dragi colegi,singura noastra iesire din cacao,este sa intram in conflict cu o tara mult bogata si dezvoltata,si sa ne ocupe.ce vot?eu nu am mai fost de vreo 10-12 ani(nu mai retin) la vot.culmea culmilor si totodata si culmea prostiei,mai este si faptul ca multi stau si la coada dis de dimineata ca sa voteze...santem o tara de parasute!deci...ne trebuie ocupatie straina,sau dictatura militara..offff....vai de noi,vai de copii nostrii!

Back to top
cminor
Wed Oct 07 2009, 08:36AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
testiera, d-aia au murit la revolutie, ca sa ma pot duce sa scriu mare pe vot MUMU BAH!.
Nu trebuie sa votezi CU cineva sau PE cineva, ci doar trebuie sa VOTEZI.
Stampila aia poate fi in antetul primei pagini, in casuta cu "testiera" scrisa cu pixul de acasa.
Daca toti romanii ar face asta, si s-a anula 80% din voturi, crede-ma ca vor intelege ca ne-a ajuns.
Asa daca vad ca nu ne pasa... isi fac de cap toti.
Cat despre schimbare in bine eu stiu doar atat, scumpirile au fost rare de tot, euro/dolar a fluctuat foarte putin, iar o stabilitate e mult mai buna decat o recesiune.
Sa nu uit, ma repet, dar asta e, cati din romani nu si-au luat pensiile datorita crizei ? (uitate la americani)
cati din ei , care lucreaza ca bugetari, nu si-au vazut deloc salariile?
cati someri au fost anuntati ca nu se mai dau ajutorul de somaj ca e criza?
cati au fost dati afara din case ca bancile au dat faliment si nu mai au cum sa sustina ratele si atunci vand tot ce au contractat?
Domnilor mai uitati-va la stirile externe.
Daca in Romania a fost stabilitate, nu inseamna ca nu ne-a lovit criza...
toti banii imprumutati nu au fost luati aiurea, suplimentarea bugetului s-a vazut in asigurarea pensiilor, somajului si a salariilor bugetarilor.
Acum vorbind de partea prezidentiala, cum vrei tu sa dea o lege Basescu , cand el chiar daca propune, PeNeLe-ul , iUDieMieRe-ul si PeLe-De-ul ies afara din sala "in semn de protest" ?
Odata nu au zis si ei, "bah asta e buna pt prostii astia din popor, hai sa o votam".
Pana si chestia cu "Prima casa" cat de populista e, TOCMAI asa trebuie sa fie, POPULISTA, adica pt popor.
Numai pt legea asta si eu i-as vota.
Cu un 5000 de euro iti iei o garsoniera de 22.000 euro in rate daca ai salariu de 2000 ron *cu sotia si nu ai rate (adica 1000 ron fiecare).
Te rogi de parinti sa faca ei credit pt 5000 si ai reusit.
Din pacate eu am deja o rata mare la aparatura/masina asa ca nah... nu imi ies calculele.

Back to top
NxSound
Wed Oct 07 2009, 07:08PM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
Pe cine votam !!! pai sa vedem opa pe nici unul .......... daca se da la vot sa dispara de fata pamantului toti grangurii astia din guvern atunci am sa votez

Back to top
sarac.lipit
Wed Oct 07 2009, 09:02PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
-una din marile greşeli... prezenţa la vot.
Ia să fie 1 singur votant... cum pocnitu' mai împart ei procentele? Aşa, din 10.000 de prezenţi la vot, indiferent pe unde-ţi pui tu ştampila, tot cine trebuie se alege... ş'poi, prinde orbu', scoate-i ochii! AI VOTAT ! Paaaa, la anu neicusorule! Pardon... peste 4... că-ntr'unul... nu prea au timp de înavuţire... minim 4!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap