Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pe cine votam ca presedinte ?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
arald73
Wed Oct 07 2009, 10:42PM

Registered Member #7979
Joined: Mon Jul 13 2009, 11:39AM
Posts: 256
votaţi - mă !


Back to top
amos
Thu Oct 08 2009, 01:26AM

Registered Member #1050
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:05AM
Posts: 59
pe Vadim al votez ca astia nu au fct nika 20 de ani,am inbatranit degeaba...sa vedem ce-o face si asta....

Back to top
nateum
Thu Oct 08 2009, 08:30AM

Registered Member #17
Joined: Fri May 23 2008, 07:26AM
Posts: 103
Sti ce ? hai sa mergem la vot si sa anulam ,sa inteleaga o data ca existam si noi ,sau daca nu vor intelrge nici asa sa iesim din nou pe strada.......ca asa cum a spus Alexandru Lapusneanul, sintem prosti da multi !.

Back to top
luchiana
Thu Oct 08 2009, 08:49AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
eu as vota pi Oprescu ala ca mi-i drag de el ....

Back to top
adyastra
Thu Oct 08 2009, 09:05AM

Registered Member #7951
Joined: Tue Jun 30 2009, 09:04AM
Posts: 5
la ce se intampla azi in romania cea mai mare lovitura pe care o pot primi politicienii romani ar fi GIGI BECALI nu sunt ptr a vota pe gigi ca stim cu totii este un analfabet golan dar cu bani multi cum i-a facut el stie ,dar mi-e scarba de toti si asta le-as face as vota gigi becali sa-i vad atunci pe unde isi scot caciula la mine in galati peste tot prin primarie ca sa obtii o autorizatie sau vreo aprobare de a face ceva trebuie sa faci o crima sa te bage cineva in seama peste tot unde te duci numai curve cu unghii cat casa bagate pe niste posturi in care nici ele nu stiu ce cauta acolo numai maimute proaste care au facut o scoala la gard sau fumand in baie si muiind in baie le-as da afara pe toate si pe toti si as pune numai baieti tineri dezghetati care stiu ce e cu ei pe fata pamantului deci eu as vota gigi ptr a le da o lectie boilor pe parlamentari romani si repet nu sunt ptr a vota gigi dar la ce se intampla in Romania asta as face

ana nu votezi ca ti-e drag daca ti-e drag de ce nu votezi antonio banderas sau cristiano ronaldo????
cminor daca toti am merge la vot sa anulam votul ptr ce ne mai ducem crezi ca intereseaza pe cineva daca scriem noi ca nu avem pe cine vota trebuie sa mergem toti tinerii la vot si sa votam un bou sa moara toti idiotii de politicieni de ciuda si sa-i facem sa plece singuri din posturile pe care le ocupa asta zic eu si e parerea mea ca trebuie facut nu sa-i analizam pe cei aflati la guvernare ca oricum sunt mana in mana toti si sa va mai spun ceva psd in galati e bagat peste tot in toate institutiile importante asa ca degeaba e pd sau pdl la guvernare ca aici psd-ul face cartile si cred ca psd -ul dupa parerea mea, e mai tare ca mafia italiana si ucrainiana la un loc, sunt peste tot asa cel putin asa cred eu , asa ca trebuie alungati de la putere
ati reusit si ati atins o coarda sensibila de la pianul meu! haideti fratilor sa facem ceva sa schimbam viata asta de rahat pe care ne-o fac altii de ce nu hotaram singuri ptr noi de ce sa-i lasam pe altii stiu ei ce nevoi au oamenii de rand eu nu cred daca stiau faceau ceva nu fac decat ptr ei ptr noi nimic haideti sa facem noi ceva ptr noi !
ana a facut acum cum au facut toate femeile din Romania( nici nu stiu de ce scriu Romania cu r mare ca nu merita ) au votat petre roman ca e frumos
sincer am simtit sunt un om care nu are motive de plans am ce manca ce bea cu ce ma plimba am unde sa stau si nu cu familia la un loc si nu facem nici o afacere am avut deschis un lant de magazine dar mafia din primarii finante si alte institutii te face sa te gandesti daca se merita sa alergi ptr ce daca 60 % dai la stat dar ma uit la prietenii si lumea din jurul meu si vad cat e de greu si ptr ei sar asa nu ptr mine tipic romanesc da ptr ca sunt un om caruia ii pasa de cei din jurul meu ca asa e romanul chiar si tu daca ai veni la mine in oras si s-ar intampla ceva iti spun cu mana pe inima (cu toate ca nu te cunosc ) ca ma poti suna la orice ora din zi si din noapte ptr ca imi face placere sa ajut pe cineva cum pot si cu ce pot tipic romanesc nu?

nu mai scriu nimic ca vad ca va deranjeaza! va doresc o zi buna!



[ Edited Thu Oct 08 2009, 12:45PM ]


Back to top
luchiana
Thu Oct 08 2009, 09:51AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
Ady: 1. daca pe mine m-o deranjat ce zici nu inseamna ca toti sunt la fel si in asentiment cu mine.
2. Sa inteleg ca iti doresti ca toti sa fie de acord cu tine? Foarte bine baiete iti asumi riscul sa primesti si reactii contra....La ele, un barbat adevarat ar sta si ar lua atitudine iar nu s-ar retrage asa cum o faci tu , cu capul plecat ...... ( "nu mai scriu nimic ca vad ca va deranjeaza") .... Pai daca tu esti asa....ce schimbare vrei sa se faca in tara, tu ? .... Incepe cu tine, incearca sa privesti fiecare om ca si o individualitate si nu cum m-ai bagat pe mine in aceeasi oala cu "restul" ...si apoi mai discutam .....


Te rog sa dai edit la posturile de mai sus unde ai scris expresii mai vulgare si sa le modifici ..... daca vrei ....

Back to top
simiturdeanu
Thu Oct 08 2009, 01:21PM
Registered Member #4684
Joined: Wed Dec 31 2008, 04:40PM
Posts: 6
De la aderarea Romaniei la U.E soarta tarii e in mainile altora, oricum votam un pion hotararile se iau in alta parte (Bruxelles)diferenta intre Ei este cat de ascultatori sant....

Back to top
VaseaB
Thu Oct 08 2009, 04:21PM

Registered Member #49
Joined: Fri May 30 2008, 10:03AM
Posts: 436
Eu sunt inscris in PSD insa, voi vota cu Basescu. El e " mai rasarit" dintre toti.Nu ma intrebati de ce m-am inscris in acest partid. Adyastra nu trebuie sa te superi pentru alegerea Anei, fiecare are dreptul la o opinie.

Back to top
Calin A7
Thu Oct 08 2009, 06:06PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
Ady eu sunt in mare masura de acord cu tine. Ai descris corect o parte a realitatii din romania. Peste tot(indiferent de culoare politica) sunt numai grupuri
f bine organizate care isi urmaresc strict propriile interese si ii doare undeva de cetateni(nici nu existam ptr ei). Vis-a-vis de votul ptr becali sau naty manelistu' ar fi cea mai dura palma pe care ar putea sa o ia intrega clasa politica din romania votand asemenea personaje (dar asta iti da numai satisfactie de moment). Sincer nu vad o cale de iesire din acesta situatie. Probabil ca mine s f multi nehotarati de aceea prezenta la vot e f scazuta. Ptr bani si putere politicienii sunt in stare sa faca orice (recent s-au pupat in bot iar acum sunt mari dusmani). Ptr a se schimba ceva cat de cat trebuie luata o masura radicala. Trecand peste acest aspect, ironia ta fata de colega Ana e urata. Iti inteleg supararea dar cel putin sa avem bun simt. Si eu as putea sa imi vars nervii de ex pe Vasea ptr ca e psd-ist si vrea sa voteze cu basescu...dar e alegerea lui .
Ca si o concluzie nu cred ca se va schimba nimic in curand. Sper ca pe viitor sa vina alta generatie "mai rasarita" si poate deabia atunci se va schimba ceva.

Back to top
petricav
Thu Oct 08 2009, 07:49PM

Registered Member #880
Joined: Sat Aug 16 2008, 07:14PM
Posts: 194
trebuie sa intelegem odata si pentru totdeauna! nu noi schimbam clasa politica !cei prezenti la vot,formeaza doar numarul de voturi si atat....

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap