Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Politica... politica...
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
victor2008
Sat Oct 31 2009, 09:12AM

Registered Member #64
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:36PM
Posts: 308
Antena 1 Antena 2 Antena 3 = Voiculescu ,Realitatea = Vantu si Luca ( Sef sindicat PETROM ) Deci 3 Jegosi la fel ca si posturile lor

Back to top
fanitractor
Sat Oct 31 2009, 10:29AM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
iar la TVR este director un PSD_ist. A inscris televiziunea publica in boicotarea aparitiei lui Basescu la TV. Dovada?
Conferinta de presa comuna avuta cu ocazia vizitei oficialului american acum de curand NU A FOST TRANSMISA DE POSTUL PUBLIC NATIONAL. A fost preluata doar de unul sau doua posturi private.

Oare ce-i mana in lupta pe :
P.C = VOICULESCU - ANTENA 1,2,3
P.S.D - TELEVIZIUNEA NATIONALA
P.N.L - PATRICIU,VANTU - REALITATEA
P.R.M - VADIM - IEPURELE LUI ILIESCU
????
binele natiunii ?
Respect si parerea lui Calin A7. normal ca avand atatia formatori opinie sa existe si o asemenea perceptie.

Back to top
cminor
Sat Oct 31 2009, 05:40PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
sunt sigur ca se va dovedi ca este facatura ca si in cazul "fratele lui basescu face trafic de arme".
Dosarul cu "arme" a fost de fapt lansat tocmai pentru a discredita "marele" ziarist (pupincurist si comunist) Sorin Roşca Stănescu, care si-a ingropat cariera de tot cu aceste facaturi.
LINK: Click aici !
de altfel, asta este campania anti-basescu lansata de PSD-PC.
Domnilor, eu nu spun votati-l pe Base, ci doar, sa va amintiti cate uzine, fabrici, au inchis Iliescu si PSD-ul in perioada lor de glorie.
Acum spuneti ca Basescu a dat afara desi pana si in America s-a simtit criza mondiala...
Pai cand s-au dat afara mii de mineri a fost criza?
Cand au inchis Granitul, Rosia Montana, toate combinatele industriale, cand au vandut Dacia, sau au dat pe nimic tot ce inseamna "zona industrializata" din toate orasele mari, era criza?
Era foammeeee de bani... aia era.
Nu spun NU VOTA.
Spun, doar, ANULEAZA VOTUL TAU!
Macar atat sa faci pentru cei care au murit la Revolutie ca tu sa ai dreptul de a VOTA.
Du-te la vot, si daca nu ai pe cine vota, pune stampila de vot, in afara oricarui partid, pentru ca votul va fi luat in calcul... ca anulat.
Sa vedem ce se va intampla daca vor avea 90% din voturi anulate.

[ Edited Sat Oct 31 2009, 05:47PM ]


Back to top
tonoi
Sun Nov 01 2009, 12:35AM

Registered Member #4876
Joined: Thu Jan 08 2009, 07:34PM
Posts: 52
Fiecare incearca sa darame si sa nu zideasca .
de ce sa sustin pe cineva care vrea binele si sa nu il distrug, eu unul nu cred asa ceva este doar o politica proasta. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_chatterbox.gif keyboards

Back to top
sarac.lipit
Sun Nov 01 2009, 03:35PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
idem haitele de lupi. În vremea orgasmelor, se sfâşie între ei. În rest, împart fiecare bucăţică..
Doar din exterior ''pare'' altceva. Oricare iese, acelaşi prăpăd vor face în continuare.
Eu aş numi prioada asta... ''hai să ne minţim fumos... da' cu folos'' . (vând brandu' !!! ... poate pune cineva dă la cultură ori turism botu'....că ăştia are banii)

Back to top
LAVIN
Sun Nov 01 2009, 05:52PM

Registered Member #5747
Joined: Wed Feb 04 2009, 10:57PM
Posts: 448
Daca o sa continuam cu Base,o sa ne duce-m de rapa,numai incompetenti ii stau aproape,au distrus absolut totul ,nu crede-am ca o sa ajungem asa departe........asta este.

Back to top
seby_69
Sun Nov 01 2009, 08:32PM
Registered Member #1388
Joined: Tue Sep 09 2008, 12:26PM
Posts: 224
va rog sa-mi permiteti sa va spun ca ceea ce vedem ca se intimpla pe ,,piata politica" sint meciurile din curtea scolii-finala o joaca ,,altii mai mari"! ei hotarasc cine ne conduce tara nu noi!

Back to top
dany1980
Mon Nov 02 2009, 11:48AM

Registered Member #7101
Joined: Mon Mar 09 2009, 01:53PM
Posts: 24
Salutare! Dati-mi voie si mie sa imi exprim punctul de vedere in privire cu alegerile astea. Dupa cum vad eu si ce am inteles dupa 8 ani petrecuti in Italia, "democratia" inseamna o alta "dictatura" condusa de oamenii cu multi bani care au ca principala unealta de a manilupa poporul PRESA. Asta vad eu in general in lume.La noi ce se intampla?,e acelasi lucru ,doar ca la noi mai sunt si vechii comunisti care au in mana puterea care au o mentalitate foarte precisa :"sa tina oamenii dezbinati, invrajbiti si infometati "astfel incat ei sa ii poata manipula mai usor. Acum ca sa revin la subiectul discutiiei voastre, e clar ca lumina zilei ca TOT ce apara prin presa e scos cu un scop si la comanda unuia de sus si dupa cum ati spuso si voi mai sus puterea presei o au acum in mare parte -PSD-PC-PNL,asa zisa opozitie de azi asa ca vor face tot posibilul sa se scoata basma curat ei si sa impuste cu noroi in ceilalti. Parerea mea este ca noi in primul si in primul rand sa mergem la vot cati mai lulti,asta insemnand o unitate a poporului roman de care avem mare nevoie, si sa votam pe fiecare dupa ce a adus el bun in vita noastra(ca deocamdata cam toti au fost pe la putere si o idee ne-o putem face si singuri fara ajutorul presei)dar ma repet e important ca in astfel de momente sa ne mobilizam si sa iesimi cati mai multi la vot. Va multumesc.

Back to top
arald73
Mon Nov 02 2009, 06:47PM

Registered Member #7979
Joined: Mon Jul 13 2009, 11:39AM
Posts: 256
5 ani nu a fost capabil sa defineasca concepte...vis-a-vis de DREPTURI GARANTATE DE CONSTITUTIE...si acum dintr-o data le definim intr-un mod ...jalnic..!
"trecerea de la un sistem educativ bazat pe memorare la un sistem educativ bazat pe competente !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
D-lor...orice proces instructiv educativ dornic de a crea competente de a educa si dezvolta capacitati si aptitudini are la baza un proces OBLIGATORIU , pe care orice pedagog de bun simt il aminteste in oricare dintre lucrarile sale, la orice nivel, ...MEMORAREA !!!!!!!!!!!
....in alta ordine de idei atunci cand s-a revizuit CONSTITUTIA...de ce nu s-a luat in calcul faptul ca una dintre cele doua camere ale Parlamentului nu are obiect de activitate...?...modelul american cu 102 senatori la 51 de state exista de peste 200 de ani....
Vrem sa avem o real administratie publica si sa excludem birocratia...culmea intr-un stat care supravietuieste doar din taxe si impozite.......!!!!!...cum?

"Țineţi minte ce am învăţat la şcoală, ori, pentru a fi competitivi, ne trebuie un sistem de educaţie care generază competenţe. Sunt opt mari competenţe stabilite a fi priorităţi pe piaţa forţei de muncă a U.E. - este vorba despre competenţe în IT, în limbi străine, capacitatea de a face ceva, altfel spus, după ce ai terminat şcoala, indiferent de ce nivel."


capacitatea de a face ceva ........ce concret Dle Presedinte Basescu?
la 16 ani foarte multi tineri renunta la scoala in ideea de a gasi un loc de munca....unde? ce fel de competente si abilitati practice dezvolta scolile si liceele noastre ....
cate programe preuniversitare acreditate ofera tanarului de 16 ani o calificare sau specializare pentru a fi angajat ca si muncitor calificat...?

"Vreau ca românii să aibă încredere în viitorul copiilor lor când îi trimit la şcoală. Asta nu se poate realiza decât cu un sistem de educaţie de bun-simţ, ancorat în realitatea de pe piaţa muncii. "


noi ...am tot fost generatia de soc ...copiii nostri trebuie sa inteleaga ca un STAT DEMOCRAT considera educatia nu un SERVICIU catre populatie ...ci un FURNIZOR concret de valori reale in conformitate cu NECESITATILE pentru dezvoltarea economica .

"Timp de cinci ani am cerut clasei politice să înceapă procesul de revizuire al Constituţiei. Avem nevoie de o Constituţie care să simplifice instituţiile statului. Politicienii au promis dar nu au început procesul de revizuire. Din acest motiv, utilizând dreptul constituţional al Preşedintelui, v-am chemat la referendum să vă pronunţaţi dacă doriţi un parlament unicameral, în care să fie redus numărul de parlamentari de la 471 la maxim 300. Este un element de modernizare a celei mai importante instituţii a statului român şi în acelaşi timp un element de continuare a procesului de reformă a clasei politice."

Dle Presedinte suntem REPUBLICA SEMIPREZIDENTIALA PARLAMENTARIZATA........ati avut vreme de 5 ani in mana toate cartile si "atuurile" sa "puneti in miscare intregul angrenaj" pentru a pune in aplicare modificarile pe care acum le folositi drept slogan de campanie electorala...
nu le-ati putut face acum 5 ani ...ce va face sa credeti ca veti putea face acum...?
... Ar fi trebuit să-i dau d-lui Voiculescu minele de sare? Sunt lucruri pe care le ştiţi,si lucruri pe care nu le ştiţi. Acestea au făcut parte din condiţiile ca eu să am linişte. Am preferat să nu am linişte dar să rămân cu coloana vertebrală dreaptă şi să pot veni în faţa dumneavoastră să vă raportez că mi-am îndeplinit misiunea de a vă da ţara înapoi."
...si minele de aur ...?
pe acestea de ce trebuie sa le dam?!!!!!!!!!!!!

. S-a trecut de la o susţinere a Educaţiei de numai 3% din PIB la alocarea a 6% din PIB.
si ...aceea marire de salariu de 50% pe care dvs ati recunoscut ca este legal ca profesorii sa o primeasca tocmai pt a asigura un proces educativ de bun simt si de responsabilitate ....cand ....?

SUCCES IN ORICE ALTA CARIERA !...EU UNUL VREAU ALTCEVA PENTRU MINE SI PENTRU VIITORUL FAMILIEI MELE


Back to top
arald73
Mon Nov 02 2009, 07:20PM

Registered Member #7979
Joined: Mon Jul 13 2009, 11:39AM
Posts: 256
Matrafox a scris ...

Aici gresesti Caline criza a fost provocata de tradatorii de la PSD si de clica de sus care se tem ca-si pierd privilegiile.Sa nu te aud si pe tine ca pui botul alaturi de ceilalti detractori care lupta toti impotriva unuia.E o parere proasta care nu o pot lua ca atare.Am remarcat ca Basescu ai scris cu "b" mic iar Hayssam cu "H" mare deci respectul tau e mai mare pentru un terosist si asta spune multe.
Aici gresesti Caline criza a fost provocata de tradatorii de la PSD si de clica de sus care se tem ca-si pierd privilegiile.Sa nu te aud si pe tine ca pui botul alaturi de ceilalti detractori care lupta toti impotriva unuia.E o parere proasta care nu o pot lua ca atare.Am remarcat ca Basescu ai scris cu "b" mic iar Hayssam cu "H" mare deci respectul tau e mai mare pentru un terosist si asta spune multe.

Cu tot respectul ce vi-l port permitei-mi dle "tov Matrafox" sa nu impartasesc parerea dvs...
Si pentru ca tot trebuie sa ne obisnuim nu sa ascultam opinia celuilalt ci sa o judecam sper sa cititi si sa judecati corect atat ceea ce am scris anterior cat si ceea ce am sa scriu acum...
criza a fost provocata si intretinuta de Dl Traian Basescu...un gandita si calculata...
dealtfel domnia sa gandeste si acum ca imediat dupa alegeri in cazul nefericit in care ar castiga sa ....dizolve parlamentul....adica o alta criza...!!!!!!!
cu ce credeti ca a gresit PSD ...?
politicile acestui partid au convins executivul si legislativul sa adopte o serie de legi si masuri sociale pentru sprijinirea populatiei in vederea depasirii situatiei actuale de criza...
cum sa cred ca psd e raspunzator de aceasta criza...cand Dl Basescu face orice e posibil sa pastreze in fruntea tarii un guvern demis...nu INTERIMAR cum prost numeste mass media...este un guvern demis care are obligatia de a asigura INTERIMATUL!...un guvern condus de dl Boc care are pe ordinea de zi ...firesc...neputand lua niciun fel de decizii...CAMPANIE ELECTORALA..! pro Basescu
si daca Ministrul Nica avea dreptate ...?
nu vi se pare ca dl Boc si dl Basescu ...s-au temut de dezvaluiri si urmari...!
scepticism este de ambele parti !
ceea ce este real ...dle coleg sa nu va suparati ...dl Basescu a avut timp 5 ani sa faca aceste modificari...si nu le-a facut...le face taman acum !




Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap