Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Roland
 
<< Previous thread | Next thread >>
Roland FR-7X, GW-8E si AX-Synth WORKSESSION 2009
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
relu65
Wed Dec 02 2009, 11:36AM

Registered Member #202
Joined: Fri Jun 27 2008, 01:47PM
Posts: 82
muzicieni de elita,bravo lor,foarte frumos si la obiect!oamenii arata ca se poate f.bine canta aproape orice pe aceste instrumente si ca o paranteza,muzica simfonica,clasica(asta nu ne-au aratat cei doi artisti) se poate face in conditii excelente si pe gw8!

[ Edited Wed Dec 02 2009, 11:37AM ]


Back to top
cminor
Wed Dec 02 2009, 12:10PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
fantastic2008 a scris ...

In mainile lui Paul si ale lui Maricanu ORICE suna bine...


Cand ti-ai facut un nume ca Paul Stanga, nu prea canti pe ORICE..
chiar am lucrat mult la tonurile de AX-Synth pana Paul a fost multumit, nu e genul de om, din experienta de la Worksession, care sa cante pe ORICE, ORICAND si ORIUNDE.
De altfel, chiar nu a acceptat sa cante pe ORICE, nici Maricanu, care a trebuit sa fie lasat sa-si faca propriul program pe GW-8, de la style, pana la editarea de tonuri, efecte, nu a cantat pe ORICE.

Iar insinuarea ca alea suna ca ORICE scule... e jalnica.
Inaine sa faci asemenea insinuari, intreaba-te doar cat costa acordeonul ala si de ce Paul Stanga a ales sa dea atatia bani pe el...
Iti spun eu, pentru ca Paul Stanga NU canta pe ORICE!

Back to top
fantastic2011
Wed Dec 02 2009, 12:26PM

Registered Member #1285
Joined: Thu Sep 04 2008, 02:00PM
Posts: 142
hai sa nu intram in polemica dar cand am spus orice nu m-am referit la instrumente....nu vreu sa fiu inteles gresit...ca sa se vada calitatile unui om pe ce ar canta se poate vedea foarte bine ca este meserias....

[ Edited Wed Dec 02 2009, 12:34PM ]


Back to top
Matrafox
Thu Dec 03 2009, 05:55AM
Guest
Dar despre instrumente ce parere ai ?

Back to top
ValiS
Thu Dec 03 2009, 08:32AM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Sincer...cred ca AX synth,ar suna de 10 ori mai bine cu un procesor alaturi...Cu toata meseria lui Paul,nu m-au impresionat tonurile...!Cu GW8 e alta treaba..Nu ma asteptam ca o clapa de banii ei sa sune asa"curat"...si bineinteles in mainile lui Maricanu,i-a crescut cota...1Sincer-a crescut in ochii mei...!

Back to top
Matrafox
Thu Dec 03 2009, 08:40AM
Guest
Vali am fost presati de timp si am facut cateva combinatii la repezeala in cateva ore.Te asigur ca AX Synth are un editor de tonuri f puternic poti suprapune 4 tonuri mono sau 8 in stereo.Efectistica la fel foarte bine.N-am avut timp sa ne familiarizam cu tonurile interne ori pentru asta trebuie timp o stii si tu.E la fel ca si un aranjor nou deabia dupa cateva luni incepi sa-ti dai seama ce poate.Eu sper ca in timp baietii care au aceasta scula sa faca combinatii din ce in ce mai bune si sa le puna pe site.Si normal dupa cum bine ai remarcat poti folosi foarte bine si un modul extern sau laptopul.Mai vreau sa-ti spun ca daca eram incorect puneam tonuri de pe laptopul meu cele care le folosesc pentru AX1.Dar asa ceva nu se face.In afara de asta Paul m-a rugat sa nu pun efecte pe tonuri ca pune el din Dynacordul lui.Asta a fost ce am putut face in 2 dupa-mese si am facut filmulet sa vada si altii.Important e ca se poate.

Back to top
cristiroland
Wed Oct 09 2013, 08:50PM
Registered Member #8581
Joined: Tue Dec 22 2009, 04:23PM
Posts: 219
de unde as putea sa descarc si eu tonurile acestea pt ax synth? multumesc!

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap