Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Aici se vede ,, DEMOCRATIA '' promovata de comunistii lui Geoana !!
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
fanitractor
Tue Dec 08 2009, 03:41PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
LINK: Click aici !

ne intorc in urma cu 20 de ani la teza celor care nu au mancat salam cu soia.
capsuarii erau buni cand trimiteau saci de bani in tara.
pe sistemul cine nu voteaza cu noi e dobitoc.
astia sunt comunistii speriati de basescu. tot jocul politic pe care-l fac e doar pentru ei. nu-i intereseaza de noi si de ce am votat.

[ Edited Tue Dec 08 2009, 03:45PM ]


Back to top
fanitractor
Tue Dec 08 2009, 03:47PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
LINK: Click aici !

Back to top
Matrafox
Tue Dec 08 2009, 03:56PM
Guest
Le-a trebuit liniste si acum fac scandal !

Back to top
fanitractor
Tue Dec 08 2009, 04:06PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
stiu foarte bine ca trebuie de urgenta un guvern si un buget aprobat si apeleaza la toate tertipurile pentru a intarzia acest lucru. nu-i intereseaza romania. vor doar sa-l puna pe basescu in situatii cat mai dificile cu orice pret.
ba mai mult. au iesit in fata nemernici gen ludovic orban care sustin cu inversunare ca nici daca iese basescu nu vor face guvern cu pdl. adica daca nu suntem noi...potopul. astia pozau in oamenii de bine care sunt interesati de soarta romaniei. vai mama lor. nu pot sa inteleg cum de au tupeul sa conteste diaspora si mai ales legitimitatea dreptului de a vota a acesteia

Back to top
LAVIN
Tue Dec 08 2009, 10:29PM

Registered Member #5747
Joined: Wed Feb 04 2009, 10:57PM
Posts: 448
Eu va intreb un singur lucru,unde sunt banii contribuabililor,de ce se ajunge sa se plateasca salarii si pensii din imprumuturi de la FMI ? ( Oare acestea se platesc din imprumuturi?)Asa ajungem in Rapa si se va vede-a ce s-a facut.

Back to top
ROMI B.
Wed Dec 09 2009, 08:35AM

Registered Member #342
Joined: Mon Jul 14 2008, 11:11PM
Posts: 21
Din succesuri în succesuri, către marile progresuri! Am distrus 3 Guverne şi 3 Coaliţii până acum. Iar asta a fost doar încălzirea. Nu mi-am propus să scot ţara din criză. Mi-am propus doar s-o conduc acolo. Şi am reuşit! Am făcut ca şcoala românească să scoată „tâmpiţi”. Merit un popor pe măsura mea! Autostrăzile nu sunt o prioritate. Bordurile, da. De aceea, Adriean Videanu trebuie să facă parte din orice guvern. Elena Udrea este unul din cei mai buni miniştri din guvern. Pentru tot poporul, vreau turism cu avionul. Vreau să cresc TVA şi să păstrez impozitul minim. Să trăiesc bine! Ca ministru, am vândut flota la fier vechi. Ca primar, mi-am dat singur o casă pe strada Mihăileanu. Ca preşedinte, l-am ajutat pe fratele meu să facă afaceri cu armament. Încă un mandat şi m-am aranjat!

Back to top
cminor
Wed Dec 09 2009, 08:59AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
ROMI B. a scris ...

Din succesuri în succesuri, către marile progresuri! Am distrus 3 Guverne şi 3 Coaliţii până acum. Iar asta a fost doar încălzirea. Nu mi-am propus să scot ţara din criză. Mi-am propus doar s-o conduc acolo. Şi am reuşit! Am făcut ca şcoala românească să scoată „tâmpiţi”. Merit un popor pe măsura mea! Autostrăzile nu sunt o prioritate. Bordurile, da. De aceea, Adriean Videanu trebuie să facă parte din orice guvern. Elena Udrea este unul din cei mai buni miniştri din guvern. Pentru tot poporul, vreau turism cu avionul. Vreau să cresc TVA şi să păstrez impozitul minim. Să trăiesc bine! Ca ministru, am vândut flota la fier vechi. Ca primar, mi-am dat singur o casă pe strada Mihăileanu. Ca preşedinte, l-am ajutat pe fratele meu să facă afaceri cu armament. Încă un mandat şi m-am aranjat!


esti destul de dezinformat...
flota era vanduta deja de Iliescu... Basescu doar a asistat la parafarea ultimelor acte.
LINK: Click aici !
Guvernul a fost dat jos de PSD+PC+PNL+UDMR (au dat cu Boc de pamant ca sa ce? ) dupa care nici unul din cei propusi de cel care are acest drept (Presedintele Romaniei) nu a fost acceptat, insistand cu Johanis de parca aceasta tara nu are decat un singur om capabil.
Eu personal l-am votat pe Basescu, nu pe Udrea, nu pe Videanu.
Cat despre cei doi, in ultimele liste facute de Negoita, nu erau la nici un minister.
In degringolada in care ne-au aruncat PSD si restul, prin daramarea guvernului, si neacceptarea nici-unui prim ministru, au fost probabil, pusi, la repezeaza, pe cine a apucat, ca sa nu ramana tara in aer, guvernul interimar, fiind INTERIMAR.
Oricum, toti ministrii de la Revolutie incoa' nu a fost unul pregatit pe domeniul de activitate (foarte rar exceptiile).
Scoala romaneasca nu scoate doar tampiti... doar ca cei mai inteligenti, se cara la munca afara... pentru ca aici toti tampitii din PSD vor sa fure in liniste... iar daca nu sunt lasati, dau guverne jos, si tin tara in haos.
Scoala romaneasca te-a facut sa nu fi analfabet si pe tine si pe nepotii tai, si pe vecinii tai...
Eu sunt unul din "tampitii" aia care au facut 17 ani de scoala romanesca, dar pe timpul lui "bunicutei" nu se puteau angaja ca inginer, de bosorogii comunisti care luau si pensie si lucrau si ca inginer...
Uite unul din motivele pt care l-am votat pe Basescu : "vom da de ales intre pensie si salariu" (dupa ce ca au iesit la pensie, tin si locurile de munca ocupate , tinerii sa stea in somaj...)
O asemenea afacere ca cea cu armele, nu scapa asa usor daca era adevarata.. la cate porcarii au facut Patriciu si Vantu si PSD in aceasta campanie.
Daca aveau ceva real, fi sigur ca o scoteau la mezat, cred ca se duceau pana la Putin cu documentele...
Dar se pare ca nu au avut cu ce...
Multi insa nu au votat cu Basescu, ci COTRA lui GEOANA si a Aliantei pentru Haos.
Ca intotdeauna, romanul a avut de ales intre 2 rele.
De altfel, s-a vazut in turul 2, cum o alianta a TUTUROR partidelor, exceptand PDL a pierdut impotriva unui singur om, unui singur partid.
Ce dovezi mai mari vreti?
Peste jumatate au spus de fapt NU GEOANA.
Peste jumatate au spus NU ILIESCU NU PATRICIU, NU CRIN, NU VANTU, NU NU NU NU!!!
Cand vezi ca toti se unesc impotriva lui Basescu, ca toti uita unde au scuipat si acum ling, incepi sa te intrebi, oare ce au de pierdut de se injosesc atat?

[ Edited Wed Dec 09 2009, 09:01AM ]


Back to top
alexu
Wed Dec 09 2009, 09:51AM

Registered Member #1060
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:39PM
Posts: 272
multi nu gandesc atat de departe si nu analizeaza atat de mult ca mine ca tine, cminor, sau ca multi altii, inainte sa puna stampila. ci pur si simplu se lasa manipulati sau nu isi dau seama ca sunt manipulati. daca astia sunt majoritatea, astia vor hotari viitorul tuturor, avem conducatorii pe care ii meritam.

Back to top
fanitractor
Wed Dec 09 2009, 09:58AM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
draga lavin. principalul lucru si cel mai important care se face cu acesti bani nu este plata pensiilor. Din acesti bani se mentine cursul de schimb euro/ron. Daca acest curs scapa de sub control cade tot exportul si importul romanesc, si o mare de persoane si firme intra in imposibilitate de plata. asta inseamna falimentul bancilor si automat si al restului de firme, indiferent daca au rate sa nu , dar si al persoanelor care aveau depozite acolo. Asta a reusit Base sa ocoleasca. Restul e praf in ochi.
2. Draga Romi, ma bucur in primul rand ca mai discutam si noi, te asigur ca-ti respect parerea. Este un punct de vedere. Nu stiu cine ti-a spus ca va creste impozitul si taxele dar nu vreau sa te contrazic. un singur exercitiu vreau sa-ti propun.
Daca tu ai avea puterea si ai ,, umbla'' la toate lipitorile de la petrosani, psd,pdl,pnl...nu conteaza partidul, ai spune ca de maine trebuie sa votam reducerea salariilor, sa treaca la munca sa nu mai o frece pe la birouri sau bucuresti, ba chiar sa mai reduci din persoanele care nu se justifica in schema tesa. Cum crezi ca ar reactiona fata de tine? Cum te-ar numi? Ai ma avea prieteni? Ei s-ar mai certa intre ei?
Multa sanatate iti doresc si sper sa ai un an nou mult mai bun. cu stima.

Back to top
RBK
Wed Dec 09 2009, 10:53AM
Guest
cminor a scris ...

Eu sunt unul din "tampitii" aia care au facut 17 ani de scoala romanesca, dar pe timpul lui "bunicutei" nu se puteau angaja ca inginer, de bosorogii comunisti care luau si pensie si lucrau si ca inginer...
Uite unul din motivele pt care l-am votat pe Basescu : "vom da de ales intre pensie si salariu" (dupa ce ca au iesit la pensie, tin si locurile de munca ocupate , tinerii sa stea in somaj...)
O asemenea afacere ca cea cu armele, nu scapa asa usor daca era adevarata.. la cate porcarii au facut Patriciu si Vantu si PSD in aceasta campanie.
Daca aveau ceva real, fi sigur ca o scoteau la mezat, cred ca se duceau pana la Putin cu documentele...
Dar se pare ca nu au avut cu ce...
Multi insa nu au votat cu Basescu, ci COTRA lui GEOANA si a Aliantei pentru Haos.
Ca intotdeauna, romanul a avut de ales intre 2 rele.
De altfel, s-a vazut in turul 2, cum o alianta a TUTUROR partidelor, exceptand PDL a pierdut impotriva unui singur om, unui singur partid.
Ce dovezi mai mari vreti?
Peste jumatate au spus de fapt NU GEOANA.
Peste jumatate au spus NU ILIESCU NU PATRICIU, NU CRIN, NU VANTU, NU NU NU NU!!!
Cand vezi ca toti se unesc impotriva lui Basescu, ca toti uita unde au scuipat si acum ling, incepi sa te intrebi, oare ce au de pierdut de se injosesc atat?

Puteti inchide threadul, e gata cu campania electorala.
Florin am inteles acuma din explicatiile tale, TOT, dar e parerea ta, nu trebuie si nu puteti sa ne convingeti, ca detineti adevarul absolut.
Da, am votat asa pentru ca Geoana, ne duce inapoi la comunism, dar asta ne duce inapoi la dictatura, si am preferat din 2 rele pe cea mai putin rea.
E treaba de principii, degeaba promiti si spui lucruri frumoase si dupa 5 ani cand tragi linie e numai ...
Eu nu fac , nu am facut si nu voi face politica, fata de altii nu am de ce sa ma plang, dar am sperat si eu la altceva cand l-am votat in urma cu 5 ani.
Eu mi-am permis sa imi fac concediul in strainatate, si nu a trebuit sa-mi vand clapa sa-mi platesc dantura, de bine ce traiesc.
Dupa rezultate aveti dreptate doar 50 % asa o fi si in realitate, dar nu zic mai multe, ma opresc aici, si nu am sa mai comentez absolut nimic in legatura cu politica, e un fleac, ne-ati ciuruit.
Toate cele bune

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap