Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
iPad
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
tiberius
Tue, 09 Feb 2010, 09:38AM
Guest
ce parere aveti despre ipad noul produs de la apple?
LINK: Click aici!

Back to top
alexu
Tue, 09 Feb 2010, 11:41AM

Registered Member #1060
Joined: 26 Aug 2008
Posts: 262
tiberius a scris ...

ce parere aveti despre ipad noul produs de la apple?
LINK: Click aici!

un iphone mai mare si mai gras, dar fara telefon ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
ca si la iphone ii lipsesc functii esentiale cum ar fi multitasking
ar fi bun ca hardware, dar poate ar merge mai bine andoid os pe el

Back to top
miki
Tue, 09 Feb 2010, 12:09PM

Registered Member #2509
Joined: 22 Oct 2008
Posts: 97
Stati cuminti,avem pretentii mai mari.Sunt dezamagit ca dau drumul la asa ceva pe piata fara unele functii care le consider destul de importante. Cateva dintre acestea ar fi legate de faptul ca nu suporta Flash, nu are webcam, nu are USB, nu are card reader, si nu permite extinderea memoriei. iPad nu are o optiune elementara pentru touchscreen-uri, precum handwriting recognition, iar e-book-urile nu au e-ink (care este mai lejera pentru ochi si consuma mai putina baterie). Am inteles ca bateria tine 10 ore si nu se poate inlocui.

Back to top
tiberius
Tue, 09 Feb 2010, 12:24PM
Guest
miki a scris ...

Stati cuminti,avem pretentii mai mari.Sunt dezamagit ca dau drumul la asa ceva pe piata fara unele functii care le consider destul de importante. Cateva dintre acestea ar fi legate de faptul ca nu suporta Flash, nu are webcam, nu are USB, nu are card reader, si nu permite extinderea memoriei. iPad nu are o optiune elementara pentru touchscreen-uri, precum handwriting recognition, iar e-book-urile nu au e-ink (care este mai lejera pentru ochi si consuma mai putina baterie). Am inteles ca bateria tine 10 ore si nu se poate inlocui.

si adica dupa cele 10 ore nu mai merge?


Back to top
miki
Tue, 09 Feb 2010, 12:37PM

Registered Member #2509
Joined: 22 Oct 2008
Posts: 97
869_smiley2343.gif pai ce e de unica folosinta i-pad-ul asta :rolfz: glumesc.....faptul ca tine 10 ore e un lucru pozitiv,problema e ca nu se schimba acumulatorul,cu alte cuvinte i-pad-ul nu va baga divort de acumulatorul cu care se va naste.....pt un altul ,deci va fi fidel si nu va avea relatii extraconjugale ../../images/emotes/yahoo/yahoo_party.gif

Back to top
alexu
Tue, 09 Feb 2010, 12:42PM

Registered Member #1060
Joined: 26 Aug 2008
Posts: 262
functiile astea vor aparea (cele ce tin de software), mai tarziu printr-un update de software care va costa bani buni. tipic apple: sa-ti mai ia niste bani si dupa ce ti-a vandut jucaria.

Back to top
miki
Tue, 09 Feb 2010, 01:17PM

Registered Member #2509
Joined: 22 Oct 2008
Posts: 97
../../images/emotes/yahoo/yahoo_waiting.gif normal,altfel cum 303_smashcomp.gif

Back to top
admin
Tue, 09 Feb 2010, 01:25PM


Registered Member #1
Joined: 21 May 2008
Posts: 1773
Naspa ! Numai reclama e de el. Daca vreti cu adevarat sa va minunati de noutatile tehnologice in domeniu, sa vedeti niste gadget-uri mult mai utile si mai bune decat iPad-ul, vedeti aici: LINK: Click aici!

Iar ultima, de la Dell, si mai tare aici: LINK: Click aici!


[ Edited Tue, 09 Feb 2010, 01:28PM ]


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap