Forums
| Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Versuri |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Azi e hora maine-i hram | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Andreyiutz |
|
||
|
Guest
|
Ma poate ajuta cineva cu versurile de la melodia aceasta va rog frumos "Azi e hora maine-i hram"?
|
||
| Back to top |
|
||
| VaseaB |
|
||
![]() Registered Member #49
Joined: 30 May 2008Posts: 391 |
Tare-mi place ca sa joc - Laura LAVRIC, sarba MoldovaFrunza verde siminoc, tare-mi place ca sa joc, bade,Sa merg si sa ma petrec, si la joc sa ma intrec, bade. (bis primele 2)Unde-aud ca-i hram in sat, tata treaba am lasat, bade,Imi ieu barbatu cu mine si pterecem vreo trei zile, bade. (bis ultimele 2)C-apoi mergem si la nunta, ca acolo-i lume multa, (bis)Lume multa veselie, asa cum imi place mie. (bis)Sa ne cante lautarii, mai!Sa jucam cu gospodarii!Da cit or juca de bine, ei nu ma intrec pe mine!Astazi nunta, maine hram, poale la camese n-am, bade,Am poale da is scurtute, pinza am avut o lecuta, bade, (bis primele 2)Nunta si hramu or trece, alte poale mi-oi drege, bade,De mai tine si poimaine, rup camesa de pe mine, bade. (bis ultimele 2)Mi-oi toarce fuioarili si mi-oi tese poalili, (bis)Da cit am sa pot sa joc, le-oi lasa ca n-a shi foc. (bis)Mai Dumitre vino-n-coace,mai!Ce te uiti parca nu-ti place!Intre repede in joc, ca de nu ieu altu-n loc!Joaca bade-ncetisor, nu ma calca pe picior, bade,Ie-te bade dupa mine, ca nu te fac de rusine, bade. (bis primele 2)Joaca bade nu te face, daca nu lasa-ma-n pace, bade,Odata ma invirtesc si pe altu imi gasesc, bade. (bis ultimele 2)Tare-mi place sa petrec, si cu tati sa ma intrec, (bis)Ca de nu petrec acuma, n-oi petrece cat ii lumea. (bis)Hai luati-va dupa mine, ma!Am joc c-amu mi-i bine!Cat ii badea frumusel, si-mi place sa joc cu el! ##SANITISED## width="448" height="55">##SANITISED## src="http://embed.trilulilu.ro/audio/cocco496/ae3542613f62fb.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="448" height="55" FlashVars="durataAudio=281&titluEmbed=Laura Lavric - Tare-mi place ca sa joc">##SANITISED##>##SANITISED##> Asculta mai multe audio DivertismentSpor! [ Edited Sat, 15 May 2010, 07:24AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Andreyiutz |
|
||
|
Guest
|
Iti multumesc mult VaseaB!!!O cautam de mult...
|
||
| Back to top |
|
||
| luchiana |
|
||
![]() Registered Member #2199
Joined: 11 Oct 2008Posts: 592 |
cum le stii tu ma Vasea....ca un om mare ma ... :p
|
||
| Back to top |
|
||
| VaseaB |
|
||
![]() Registered Member #49
Joined: 30 May 2008Posts: 391 |
luchiana a scris ... cum le stii tu ma Vasea....ca un om mare ma ... :p asa e Anuta.: PCu placere Andrei! |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]





